Skrzynia sr20det - problem.

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

cosmic06
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: pt 06 lip, 2012 01:15
Lokalizacja: Wrocław

Witajcie, przygód z moim autem ciąg dalszy - jak nie urok to sraczka ;)

Więc wymieniłem skrzynie w aucie bo moja stara była spawana i ciekła.

Skrzynie po włożeniu zalałem olejem na 20 min, spuściłem olej z całym syfem i ponownie zalałem swieżym olejem. Biegu wchodzą super, ale po 200-300 kilometrach na biegu jałowym słychać takie "huczenie", po wciśnięciu sprzęgła przestaje.

Pytanie - co to ? :) I ile mnie to będzie kosztowało.

Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Łożysko oporowe
rossol
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 106
Rejestracja: czw 27 gru, 2012 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Ja mam tak samo. Przejechałem jakieś 5 tyś km z nim i jakoś jeszcze działa, ale faktycznie wkurza ten dźwięk :P
cosmic06
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: pt 06 lip, 2012 01:15
Lokalizacja: Wrocław

No to zgłupiałem :) Natknąłem się na informację, że to może być łożyszko oporowe, ale ponoć on jest słyszalne po wciśnieciu sprzegła nie na luzie.
Awatar użytkownika
luk
Stały gość
Stały gość
Posty: 206
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 17:50
Lokalizacja: Węgierska Górka

huczą łożyska w skrzyni
oporowe słychać przy wciśniętym sprzęgle
cosmic06
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: pt 06 lip, 2012 01:15
Lokalizacja: Wrocław

Znaczy, że skrzynia shrot ? A kupiona na forum i miałbyć ok, ehh. Skąd takie łożyska można dostac ? :)
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

sprawdz lekko wciskajac pedal sprzegla jak narasta a po wcisnieciu calkowicie niknie to raczej lozysko oporowe, jak pojawia sie dzwiek i wcisniesz na luzie sprzeglo i puscisz to ustaje ten dzwiek??
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
cosmic06
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: pt 06 lip, 2012 01:15
Lokalizacja: Wrocław

Jak wcisne do połowy to powoli cichnie, do końca wogóle cichnie. Na wciśniętym pedale sprzęgła na luzie jest cicho, jak puszcze pedał sprzegła dzwięk powraca.
cwinger
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: sob 28 kwie, 2012 13:57
Lokalizacja: Mysłowice

Miałem podobnie , jak kupiłem nyse jechałem nią 500 km do domu , całą drogę powoli uciekał mi olej , po przejechaniu 400 km skrzynia zaczeła lekko wyć , w domu dolałem oleju i wycie ustało , olej uciekał przez tylny zimering i mimo moich wszelakich starań olej tamtędy dalej kapie
Awatar użytkownika
st4t1c
Stały gość
Stały gość
Posty: 400
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 02:08
Lokalizacja: Wrocław

Praktycznie na 100% łożysko oporowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 514
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

st4t1c pisze:Praktycznie na 100% łożysko oporowe.
Jak jemu huczy na luzie a nie z wciśniętym sprzęgłem. Oporowe pracuje tylko przy wciśniętym sprzęglę i wtedy może huczeć, sam tak mam :P
CA18
cosmic06
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: pt 06 lip, 2012 01:15
Lokalizacja: Wrocław

Olej jest w skrzyni, łożyszko zakładałem 5000km temu, wiec już sam nie wiem. Łożyska idzie gdzieś dostać do takiej skrzyni?
Awatar użytkownika
st4t1c
Stały gość
Stały gość
Posty: 400
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 02:08
Lokalizacja: Wrocław

luki343 pisze:
st4t1c pisze:Praktycznie na 100% łożysko oporowe.
Jak jemu huczy na luzie a nie z wciśniętym sprzęgłem. Oporowe pracuje tylko przy wciśniętym sprzęglę i wtedy może huczeć, sam tak mam :P
Mam taki sam hałas w skrzyni od ca i dwóch różnych ludzi (mechaników) twierdziło, że to oporowe.
Ostatnio zmieniony czw 29 maja, 2014 18:53 przez st4t1c, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1433
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

Na bank nie jest to łożysko oporowe. Mam tak u siebie pewnie jakieś 2 lata (huczenie na luzie, cisza na wciśniętym sprzęgle). Też myślałem, że to oporowe, ale wymiana na nowe nic nie dała. Pewnie jakieś łożysko w skrzyni.
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
Awatar użytkownika
ES13kouki
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 68
Rejestracja: czw 20 paź, 2011 19:35
Lokalizacja: Monster/Białystok

kamilp1908 pisze:Na bank nie jest to łożysko oporowe. Mam tak u siebie pewnie jakieś 2 lata (huczenie na luzie, cisza na wciśniętym sprzęgle). Też myślałem, że to oporowe, ale wymiana na nowe nic nie dała. Pewnie jakieś łożysko w skrzyni.
Potwierdzam , mam ten sam problem z dwoma skrzyniami z sr20 i 1 z rb20
Najprawdopodobniej hucza 1 i 2 lozyska na glownym walku wychodzacym z sprzegla .
Leca do mnie wlasnie lozyska do rb20 , wiec w ciagu miesiaca bede je zmnienial i dam zac.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”