Skrzynia sr20det - problem.

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 512
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

st4t1c pisze: Mam taki sam hałas w skrzyni od ca i dwóch różnych ludzi (mechaników) twierdziło, że to oporowe.
Widocznie twoi mechanicy mają tyle pojęcia co i moi. Dlatego od dłuższego czasu wszystkie naprawy robię sam, mimo że się na tym nie znam.
cosmic06 pisze:Olej jest w skrzyni, łożyszko zakładałem 5000km temu, wiec już sam nie wiem. Łożyska idzie gdzieś dostać do takiej skrzyni?
A wlałeś odpowiedni olej? i odpowiednią ilość?

Co do łożyska to ja założyłem nowe bo stare szumiało, przejechałem kawałek(dosłownie) i nowe łożysko zaczęło huczeć.
CA18
Awatar użytkownika
luk
Stały gość
Stały gość
Posty: 206
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 17:50
Lokalizacja: Węgierska Górka

dopóki na rynku są dostępne skrzynie za nieduże pieniądze to bym się tym za bardzo nie przejmował
Ja daję głośniej radio :)
cosmic06
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: pt 06 lip, 2012 01:15
Lokalizacja: Wrocław

luki343 pisze:
st4t1c pisze: Mam taki sam hałas w skrzyni od ca i dwóch różnych ludzi (mechaników) twierdziło, że to oporowe.
Widocznie twoi mechanicy mają tyle pojęcia co i moi. Dlatego od dłuższego czasu wszystkie naprawy robię sam, mimo że się na tym nie znam.
cosmic06 pisze:Olej jest w skrzyni, łożyszko zakładałem 5000km temu, wiec już sam nie wiem. Łożyska idzie gdzieś dostać do takiej skrzyni?
A wlałeś odpowiedni olej? i odpowiednią ilość?

Co do łożyska to ja założyłem nowe bo stare szumiało, przejechałem kawałek(dosłownie) i nowe łożysko zaczęło huczeć.
Wlalem pod korek (aż się wylalo) MOTULA gear 300 75w90.
cosmic06
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: pt 06 lip, 2012 01:15
Lokalizacja: Wrocław

ES13kouki pisze:
kamilp1908 pisze:Na bank nie jest to łożysko oporowe. Mam tak u siebie pewnie jakieś 2 lata (huczenie na luzie, cisza na wciśniętym sprzęgle). Też myślałem, że to oporowe, ale wymiana na nowe nic nie dała. Pewnie jakieś łożysko w skrzyni.
Potwierdzam , mam ten sam problem z dwoma skrzyniami z sr20 i 1 z rb20
Najprawdopodobniej hucza 1 i 2 lozyska na glownym walku wychodzacym z sprzegla .
Leca do mnie wlasnie lozyska do rb20 , wiec w ciagu miesiaca bede je zmnienial i dam zac.
A lożyska skąd sciąałeś ? :) W Pl nie idzie kupić ?
cosmic06
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: pt 06 lip, 2012 01:15
Lokalizacja: Wrocław

luk pisze:dopóki na rynku są dostępne skrzynie za nieduże pieniądze to bym się tym za bardzo nie przejmował
Ja daję głośniej radio :)
JEst to jakiś sposób z radiem :) Ale nigdy nei wiadomo co kupisz, ja tą skrzynie kupiłem i miała być cukier, nie wiadomo jaka będzie następna, już chyba lepiej jedną naprawić i się cieszyć ciszą :)
cosmic06
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: pt 06 lip, 2012 01:15
Lokalizacja: Wrocław

Dzięki za odpowiedzi panowie, planuej skrzynie rozbrać w tym miesiącu, dam znać jaki efekt. Nadal potrzebuje namiarów na łożyszka do skrzyni, będe wdzięczny za wskazówki :)
Awatar użytkownika
TaLiC
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 4
Rejestracja: pn 21 mar, 2011 21:54
Lokalizacja: malopolskie

Mam ten sam problem co autor tematu, pytanie czy udało Ci się to naprawić?
cosmic06
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: pt 06 lip, 2012 01:15
Lokalizacja: Wrocław

Witam, skrzynia jeszcze nie rozebrana :/ Ale diagnoza - łożyska w skrzyni. Nadal nie mam namiarów gdzie je dostać. Pozdrawiam.
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

po wymiarach w "łożyskowni" w każdej lepszej hurtowni z łożyskami powinno być do dostania
Rice is nice
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”