Kilka problemów po swapie skrzyni.

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

S13 przeszla operacje swapu skrzyni z automatu na manual i niestety mam pare problemow, na ktore brakuje mi pomyslow.

1. Pedał sprzęgla jest nisko, ma bardzo krotki skok, przez co sprzeglo nie bierze jak powinno. Na wcisnietym pedale i wbitym biegu, ciagnie samochod. Użyłem normalnego przewodu hamulcowego (3/16"), idzie bezposrednio z pompki do wysprzeglika, uklad odpowietrzony. Patrzylem z kanalu na wysprzeglik i wyglada to tak, ze po odpuszczeniu pedalu sprzegla, wysprzeglik dalej sie wysuwa i naciska na łape... Probowalem podciagnac regulacja na pompce, ale juz prawie sie skonczyla... :(

2. W skrzyni, w trakcie pracy ( jadacy samochod, puszczone sprzeglo na luzie) slychać dziwny dzwiek, jakby "siorbanie" oleju. Olej musialem wlac czujnikiem wstecznego biegu, bo korek przelewowy za boga nie chcial sie odkrecic, weszlo 2L i sie przelał. Może to byc spowodowane za mala iloscia oleju? Dodatkowo w skrzyni zamontowany jest Short Shifter i przy nim delikatnie poci sie olejem.

3. Nie działa prędkościomierz. Obstawiam, ze moze czujnik w skrzyni jest jakos uszkodzony. Czy czujnik z automatu, bedzie pasowac do manuala? ciezko tak sie jezdzi, nie majac odniesienia predkosci na poszczegolnych biegach.

Licze na szybka pomoc, chcialbym wkoncu nacieszyc sie normalna skrzynia biegow ;)
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 514
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Ad.1 Pompa i wysprzęglik nowy? U mnie słabo odbijało i czasami pedał wpadał z podłogę, a po wymianie pompy i wysprzęglika 0 problemów.
CA18
Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

Temat pedału sprzegla ogarniety. Znajomy ktory regulowal pedał, nie skontrował nakretki i jakims cudem skrecilo sie ponownie ;) pozostają inne kwestie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”