Wibracje samochodu po zmianie skrzyni AT na MT

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Vigen
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 17:30
Lokalizacja: Szczecin

Witam,
proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
W Nissanie 200sx s13 robiłem swap z automatu na ręczna skrzynie. Po wymianie pojawiły się wibracje skrzyni i silnika, które przenoszą się na całą karoserie. Wibracje są podczas jazdy jak i na luzie i wzrastają z prędkością obrotów silnika.
Przeczytałem kilka tematów i myślałem, że może to być wina przelotowego wydechu, ale to już wykluczyłem.
Skrzynia była kupiona na Allegro zamach oraz kilka części od członków forum. Nowy jest wysprzęglik, pompa hamulcowa, tulejka OEM.
Zastanawiam się czy może koło zamachowe jest uszkodzone, źle założone, lub nie wyważone ?
Czy może być to wina skrzyni biegów?
Awatar użytkownika
HaKeN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 431
Rejestracja: pt 08 mar, 2013 10:06
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:

Miałem to samo zamach mi się odkrecil!!!!
Musisz mieć ori śruby do zamachu długie i najlepiej je wkleić ;-)
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

jeśli nie jest luźny zamach, to źle wyważony albo założony, w ca18 na na wale jest taki cypel a w zamachu otwór, ma sie pokrywać
Rice is nice
Obrazek
pawlacz2
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: pt 15 lut, 2013 18:16
Lokalizacja: Bochnia

Źle zamontowane/wybite poduszki skrzyni?
Awatar użytkownika
Vigen
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 17:30
Lokalizacja: Szczecin

Dziękuje bardzo za podesłane pomysły. Postaram się je sprawdzić jak najszybciej i dam znać.
Awatar użytkownika
Vigen
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 17:30
Lokalizacja: Szczecin

Dzisiaj sprawdziłem jak jest zamontowane koło zamachowe i wszystko było poprawnie. Znaki się pokrywają, śruby co prawda nie są oryginalne, ale trzymają i był nałożony klej. Skręciliśmy wszystko z powrotem i nic się nie zmieniło :( Poduszki zamontowane poprawnie, nie wyglądają na uszkodzone - guma gruba i elastyczna.

Może koło zamachowe należy wyważyć ?? Kupiłem je na forum i nie wiem może jest złe, chociaż nie wygląda na uszkodzone.

Może mieć wpływ komputer sterujący silnikiem, którego nie wymieniałem i jest z automatu ?

Jakieś inne pomysły ?
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Możliwe że nie jest wyważone, sprawdzić w zakładzie, zostało tylko to.

Dziwne że niewyważone, ja przekładałem i nic nie bije
Rice is nice
Obrazek
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Dobrze Wam sie dzwon zszedł? Są tulejki centrujace w dzwonie skrzyni(w miejscu na śruby), a jeszcze wazniejsze czy nie zostały po dwie w bloku i skrzyni? ;) Poduszka skrzyni ok? Może warto sprawdzić jeszcze luz na wałku skrzyni?
Ostatnio zmieniony ndz 27 wrz, 2015 09:55 przez PiotrekŁDZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Hikiel
Stały gość
Stały gość
Posty: 265
Rejestracja: sob 27 cze, 2009 23:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Skoro koło zamachowe wykluczyłeś to zostaje wał. Coś z nim robiłeś?
Awatar użytkownika
Vigen
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 17:30
Lokalizacja: Szczecin

Dobrze Wam sie dzwon zszedł? Są tulejki centrujace w dzwonie skrzyni(w miejscu na śruby), a jeszcze wazniejsze czy nie zostały po dwie w bloku i skrzyni? ;) Poduszka skrzyni ok? Może warto sprawdzić jeszcze luz na wałku skrzyni?
Dzwon zszedł się dobrze. Tak mi się do tej pory wydawało. W pierwszej chwili nie wiedziałem o co chodzi z tymi tulejkami, bo ich przy skrzyni nie widziałem :? Teraz po obejrzeniu kilku zdjęć jestem prawie pewny, że ich nie było :( Ile ich powinno być i w których miejscach ? Aż tak są ważne ?



Z wałem nic nie robiłem i miałem się ku niemu skłaniać, tylko teraz się dowiedziałem o tulejkach...
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Tulejki sa dwie po jednej na strone w miejscu gdzie otwor jest wiekszy niz pozostale,
Sprawdzaliscie tulejke w wale korbowym, bo tam jest osadzony walek ze skrzyni,
Jak bedziecie mieli skrzynie luzem to poruszaj sobie walkim z wieloklinem gora dol,
Bez dobrego podparcia na koncu moze sie szybko skrzynia rozleciec
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
Vigen
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 17:30
Lokalizacja: Szczecin

Tulejka w wale korbowym jest nowa kupiona w salonie Nissana. Wałkiem z wieloklinem ruszałem i jest na nim luz jak się ściągnie skrzynie. Ale po to jest ta tulejka, żeby ten luz zniwelować tak?

Czy założenie skrzyni bez tych tulejek w dzwonie może powodować, że skrzynia jest źle ułożona ?

Nie jestem pewny skrzyni biegów do końca. Kupiłem ją na Allegro i słychać ją na niektórych biegach, słabiej lub mocniej. Może w niej wałek powoduje te wibracje ?
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Ja zapomniałem o tych tulejkach jak przekładałem i powiem że nic nie wibruje nie trzęsie, być może że się ułożyła akurat jak miała.
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
nerka
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: sob 07 paź, 2006 09:20
Lokalizacja: solec kujawski
Kontakt:

ostatnio miałem podejrzaną skrzynie niby wszystko ok biegi wchodzą ale przy dodawaniu gazu rzucało nią myślałem ze poducha skrzyni albo sinika okazało się że skrzynia do wyrzucenia zgubiłem piąty bieg a potem do Torunia na wstecznym dojechałem po założeniu drugiej dobrej wszystko ustało zero drgań
Awatar użytkownika
Vigen
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 17:30
Lokalizacja: Szczecin

W takim razie musze poszukac innej skrzyni i dam znac czy pomoglo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”