Dziwne wibracje napedu ca18

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

gpm72
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 59
Rejestracja: wt 13 lip, 2010 21:12

Witam, ogólnie mam problem z wibracja napędu, mianowicie w zakresie prędkości mniej więcej od 30 do 50 km/h występującą wibracje da się z tym jeździć ale jak można to wyeliminować to po co się męczyć. Aktualnie została wymieniona podpora wału oraz sam wał został wyważony, poduszka skrzyni biegów jest poliuretanowa więc zostaje skrzynią czy toto znak, że padła ? Czytałem też na forum gdzieś o zakładaniu podkładek na śruby trzymające podpore żeby wał leżał bardzie w lini prostej Ale jakie podkładki i czy ktoś tego próbował ?
KyrieElejson
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 23
Rejestracja: wt 30 gru, 2014 18:03
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Sprawdź felgi w pierwszej kolejności. Gdy jest konkretnie wygięta od środka to tak się dzieje. U mnie tak było i to tylko na 2 biegu winna była felga.a ale to tylko jedna z opcji ..
Ostatnio zmieniony czw 15 gru, 2016 19:52 przez KyrieElejson, łącznie zmieniany 1 raz.
Japoński Pocisk :)
gpm72
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 59
Rejestracja: wt 13 lip, 2010 21:12

Felgi odpadają bo sprawdzałem 2komplety a ostatnio były wymieniane na jednych opony letnie i nie było problemów z wyważenie
gpm72
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 59
Rejestracja: wt 13 lip, 2010 21:12

Poprzedni problem ustal z czasem dziwne ale ok natomiast dziś zaczęło się coś innego dziać mianowicie kiedy poloze lekko nogę na sprzęgła czuć wibracje Tak jak by pedal podskakiwal wszystko po za tym ok i słychać jeszcze jakiś jakby szum wycie podczas jazdy cóż to może być ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”