Dyfer z Z32TT do S13

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Radzi
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 76
Rejestracja: pt 23 sie, 2013 17:50
Lokalizacja: Lubań

Jak w temacie - przerabiał ktoś temat montażu dyfra z Z32 Twin Turbo w S13 ? Z tego co się orientuję to na pewno będą mi potrzebne półosie i piasty z dawcy, coś jeszcze do tego ? Dekiel pasuje p&p z dyfra od S13 ? Flansza do wału ta sama ? Jakieś dodatkowe komplikacje ?
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Jakieś uzasadnienie tego modu?
Rice is nice
Obrazek
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

No ja planuje u siebie taki zabieg bo seryjne to slabo znosza 700+Nm, w kilku sztukach zmielilo mi zeby na walku atakujacym.
Napewno dekla nie zmienisz bo dyfer 300zx jest wiekszy (r230) a s13 (r200), musisz wywieric dziury w wozku s13, nie wiem czy nie pasuje tylne mocowanie w wozku s14.
Do tego przednie mocowanie dyfra w wozku tez bedzie do przerobienia.
Wal napewno jest inny, wejscie do dyfra jest chyba na 6 srub wiec musisz miec wal z TT albo sama koncowke.
Piasty + poloski wiadomo trzeba miec i dupa troche sie poszerzy bo poloski sa raczej dluzsze, do tego przydadza sie regulowane wszystkie drazki i wahacze na tyle
Najlepiej by bylo przeszczepic caly wozek, jest troche szerszy :)
Ostatnio zmieniony wt 27 gru, 2016 14:37 przez Ban0ff, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

No tak, jak jest 700Nm lub więcej to brak pytań :)
Alternatywa to ponoć dyfer z q45.
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzi
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 76
Rejestracja: pt 23 sie, 2013 17:50
Lokalizacja: Lubań

Tomek89 pisze:Jakieś uzasadnienie tego modu?
Pancerność dyfra Z32, ale w moim wypadku bardziej to, że po prostu jest pod ręką. :wink:

Na pierwszy rzut oka wydawał mi się jedynie szerszy (stąd pytanie o przekładkę dekla), przednie mocowanie też wyglądało podobnie, ale rzeczywiście wygląda na to, że nie jest tak kolorowo. Myślę, że to zdjęcie wiele wyjaśnia:

Obrazek


Przekładka całego wózka też może nie być taka prosta, bo jak już BanOff zauważył jest szerszy niż z S13 i trzeba by dokładnie pomierzyć rozstaw mocowań, czy nie miną się czasem z podłużnicą.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

gdzies na zagranicznym forum o tym czytalem i z tego co pamietam to trza tam ostro wozek pociac zeby ten dyfer upchnac do s13, wieczorem moze cos konkretniejszego podrzuce.
chyba ze to chodzilo o dyfer z z33, ale to chyba bedzie dosc podobna sprawa ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
michaled6
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 42
Rejestracja: czw 15 sty, 2015 19:00
Lokalizacja: ok Krakowa

nie przesadzałbym znajomy do siebie to montował i jest to do ogarnięcia zresztą możesz zapytać czy nie będzie chciał pozbyć się już przerobionego wózka bo z tego co mówił na przyszły sezon inny setup wpada https://www.facebook.com/StepienRacingTeam/?fref=ts
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”