MAX SPEED i przełozenia biegów

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

cziko

Suchar pisze:Samochód podaje 230 km/h (licznikowo) na 4 biegu...
Jeszcze jakieś wątpliwości, kto ma najmocniejszego Nissana ?
mój tez tak potrafi :twisted: na 5 biegu za to wsazówka zbliza sie do liczenia odpoczatku :airborne: i co ty na to?? apexi avcr na 5 biegu pokazła mi 282km/h i nie sadze zeby kłamał :twisted:

dodadam tylko ze odcinke mam jak serja na 7tysi a w tym tygodni przesuniemy ja na 7,5 wiec moze uda sie dojsc do 290 :clap: jak zrobie mocniejsza głowe to odcina na 8,3 powedruje i wtedy 300 jest moje :mrgreen:
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wtedy 300 jest moje :mrgreen:
psychopaci :mrgreen: hi hi - tylko mi sie nie pozabijajcie...
cziko

no niestety nie bedzie 300 nawet 290 nie bedzie raczej bo z tego co sie zorjentowałem to przełozenie 5 biegu skonczy sie przy jakichs + - 285 na godzine zatem byłem juz blisko :lol:
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

cziko pisze:no niestety nie bedzie 300 nawet 290 nie bedzie raczej bo z tego co sie zorjentowałem to przełozenie 5 biegu skonczy sie przy jakichs + - 285 na godzine zatem byłem juz blisko :lol:
Jesli 282 bylo przy 7tys a silnik sie dokreci do 8500 to jeszcze daleko do konca !! niezapomnij ze dane jakie sa podawane dla max predkosci skrzyni na 5 biegu podawane sa dla seryjnego odciecia zaplonu !!! Wiec po przesunieciu Vmax tez sie zwieksza !!
Ale zanim osiagniesz 300 kup tytanowe talezyki pod sprezynki i podwojne sprezynki+ arm stopery(chyba ze juz masz kupione)
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
TURBO maniac
Stały gość
Stały gość
Posty: 442
Rejestracja: sob 20 gru, 2003 13:42
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pajak2444 pisze:Jesli 282 bylo przy 7tys a silnik sie dokreci do 8500 to jeszcze daleko do konca !! niezapomnij ze dane jakie sa podawane dla max predkosci skrzyni na 5 biegu podawane sa dla seryjnego odciecia zaplonu !!! Wiec po przesunieciu Vmax tez sie zwieksza !!
Nie ma pewności, że po przesunięciu odcinki silnik na 5 biegu będzie się kręcił do końca. Wiele zależy od przebiegu krzywej momentu i mocy powyżej 7000 obr, bo jeżeli występuje tam duży spadek to silnik może po prostu nie mieć siły dalej bujać auto. >280km/h to już są znaczne prędkości, przy których występują potężne opory powietrza. Większość samochodów ma swojego v-maxa nie wtedy kiedy odcinka, ale niedługo po przekroczeniu mocy maksymalnej.

Zresztą jakby niebyło to te ostatnie posty nadają się do wywalenia bądź przeniesienia bo robimy Rafiemu lekki syf w temacie!
Ostatnio zmieniony ndz 21 maja, 2006 12:16 przez TURBO maniac, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdy dał gazu to wał urwoł, bo pod maską było TURBO!
cziko

nie róbmy off topa w temacie rafiego 8) chodzi o dłuygos przełozenia 5 biegu a nie kiedy on sie skonczy przy odcinece!!kiedys juz sprawdzalismy to z jarkowym

zakładam w technicznych temat MAX SPEED a mod niech poprzenosi te posty własnie tam
cziko

tutaj bedziemy dyskutowac o osiagnietych maxymalnych predkosciach na poszczególnych biegach i tego typu sprawach :wink:
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

moim zdaniem troche bez sensu z paru powodow:

1. Vmax zalezna jest od punktu udciecia
2. predkosciomierze w samochodach nie sa bardzo dokladne (zawyzaja)
3. Predkosc na predkosciomierzu zalezy od wielkosci kol

i jeszcze tam jakies <font class="red">PIP</font> ...
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

300KM/H TO MUSI PĘKNĄĆ TERAZ CIĄGNĘ SWOJEGO DO 8500 NARAZIE NIC NIE KLINKŁO A SKOŃCZYŁEM 4 BIEG . A CO DO KWESTJI NAJMOCNIEJSZEGO S13 NIGDY NIE BĘDZIE BO ZARÓWNO JA I CZIKO BĘDZIEMY DOKŁADAĆ INNE DIVAJSY PODNOSZĄCE MOC.
JUŻ TERAZ ZAMIAST ZASYTANAWIAĆ SIĘ NAD PRZENIESIENIEM NAPĘDU KUPUJE KOLEJNE ZABAWKI DO MOTORU :)
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
wolak240sx
Stały gość
Stały gość
Posty: 290
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 22:27
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Kontakt:

Ale tu chyba chodzi bardziej o takie przybliżone wartości.
To ja zacznę:
105km/h na pierwszym biegu przy 10tyś. bor/min
0-100km/h w jakieś 3.5sekundy
Ścigacze -piekna sprawa:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Programik Car http://www.turbokillers.com/component/o ... lect/id,6/
prawde ci powie - chyba wszyscy zapomnieli o tym programiku.
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

predkość na pewno nie bedzie 300 łatwo policzyć...
a co do najmocniejszego i najszybszego to ja wkoncu zdestroiłem auto łukaszana mapie i wkoncu t LATA a teraz jeszcze kolejny diwajs przyszedł od cowboyi
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
zgooras
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 47
Rejestracja: ndz 06 lis, 2005 19:46
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

S14 spod znaku Gt-service pierdnal 250kph na IV biegu majac 7500rpm, odcinka 8200.
1.3 bar
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

S14 spod znaku Gt-service pierdnal 250kph na IV biegu majac 7500rpm
A mi sie zdaje ze bez zmiany przelozen mozecie sobie moc podnosic do woli :P

Na standardowej skrzyni i kolach cos mi sie wydaje ze IV bieg i 7500obr to okolice 200km/h
cziko

czy w takim razie moje auto spotka sie z tym pieknym potworem w białej??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”