Pilne pedał sprzęgła opadł i nie wraca

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

kevin
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 59
Rejestracja: pn 13 mar, 2006 18:22
Lokalizacja: Wrocław

nysa 200 opadł pedał sprzęgła i nie wraca nie dał żadnego oporu.
Sprzęgło było niedawno wymieniane więc ten temat odpada wysprzęglik jest suchutki więc to raczej nie on. Jest wilgotno przy pompce sprzęgla od strony pedału, Czy to pompka puszcza sekcje czy jakie ustrojstwo ??? Jutro mam jechac w trase a tu taki babolll :(( dodam że jak sie szybko pomacha pedałem to czuc lekki opór ...
Lubimy ostro zakurzyć .....
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

he he :lol: tez mialem dzis takiego zonka i to nie pierwszy raz i wcale sie nie zmartwilem wiec pewnie uszczelniacze ci poszly w pompie i plyn do srodka leci doraznie to:
1. kupic reperatorke 12zl
2. machac stopą od czasu do czasu
3.kupic nową pompe
W poniedzialek bede wiedzial jaka cena




ps. jest jeszcze 4 punkt pozbyc sie trupa :D
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

do tego co napisal dziubas mozna dodac jeszcze:
1. odpowietrzenie ukladu
2. typowo doraznie do czasu sprawienia sobie nowej pompy mozna zamiast plynu hamulcowego nalac plynu od wspomagania (jest gestszy) na troche powinno pomoc

dodatkowo sprawdz czy to faktycznie poleciala pompa czy moze urwales rurki od dolu, albo problem jest w silowniku na dole przy skrzyni a nie na pompie
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

co by nie bylo nowa pompa i finito inaczej szkoda czasu na rozbieranie zeby mgumki wymienic bo te zadziala przez max rok
Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

bedzie działać 12zł i PA
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
kevin
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 59
Rejestracja: pn 13 mar, 2006 18:22
Lokalizacja: Wrocław

Sprawa załatwiona padła pompa :( w poniedzialek bende mial reperaturke a puki co musze pojechac innym tylno napędowcem [shadow=red]Power Of Polonez [/shadow]
Dzięki wszystkim za pomoc
Lubimy ostro zakurzyć .....
Awatar użytkownika
kamils13
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 163
Rejestracja: pt 29 wrz, 2006 19:17
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Troszke kotleta odgrzeje gdzie mozna kupic takie reperaturki jak wyzej wymienione bo mam identyczny objaw wpadl pedal i totalnie zabraklo sprzegla?
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

pytaj w JC, jakis czas temu byly po 8zl ale sprawdz czy tlok w pompie nie ma zarysowan, jezeli ma widoczne slady to reperaturka na wiele sie nie przyda
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
Awatar użytkownika
kamils13
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 163
Rejestracja: pt 29 wrz, 2006 19:17
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Dzieki mam nadzieje ze bez wymiany pompy sie obejdzie. jutro pojade do JC na rowerku :-) i sprawdze.
stahtom

sorki za kotleta... ale mam u mnie podobny objaw.pedal wpadl w podloge i mysle pewnie pompa albo wysprzeglik a tu sie okazalo ze zlamal sie SWORZEN WIDELEK.przynajmniej tak to nazywaja w serwisie,koszt 22zl,trzeba czekac 2 tyg.lapa od sprzegla w polowie podparta jest na kulce wkreconej w obudowe spkrzyni/sprzegla.i ta kulka ma dosc.tokarz dorobi bez problemu i dobrze bo potrzebuje na jutro.pzdr
Awatar użytkownika
Nero
Stały gość
Stały gość
Posty: 440
Rejestracja: sob 22 wrz, 2007 15:49
Lokalizacja: NMR

Mialem to samo co ty, padla pompa sprzegla, reparaturki nic nie pomogly wiec kupilem uzywke i narazie smigam, znaczy nie smigam bo IC zalatwilem ale to juz inna bajka :)
Oo\_____/oO VS Oo\_____/oO
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Witam,
teraz ten problem spotkał mnie.
W zbiorniczku przy pompie prawie nie ma płynu i wydaje mi się, że ramię pedału sprzęgła jest czymś wysmarowane. Czy możliwe, że płyn wyciekał mi do kabiny? :shock:

Sądzicie, że wystarczy zmienić te gumki? Żeby się do nich dobrać muszę wyjąć pompę i ją rozkręcić, tak?
Awatar użytkownika
Mate96
Stały gość
Stały gość
Posty: 266
Rejestracja: czw 04 maja, 2006 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

trzeba zaczac od wyjecia pompki i wymiany reparaturek. szybko i tanio. jak nie pomoze szukaj pompy
live fast, die sidewayz
Awatar użytkownika
bazabaza
Stały gość
Stały gość
Posty: 484
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 10:54
Lokalizacja: Rybnik

ja mam znowu inny obiaw w zbiorniczku jest max płynu a pedał sprzęgła powraca tylko do połowy (wysprzęglik już wymieniłem na nowy i nic niepomogło)
Doładowanie jest jak narkotyk za pierwszym razem najlepsze później wydaje sie tylko słabsze i słabsze ...więc musisz ładować więcej!
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

taki efekt bywa przy pękniętym docisku...
to że sprzęgło było robione nie znaczy że nie trafił ci się wadliwy

puszczanie na uszczelkach nie koniecznie musi być związane z awarią - ot, stare sparciałe to zaczynają gdzie niegdzie rosić...
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”