Skrzynia czy sprzeglo

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

dapper pisze:a jak to sprawdzic czy jest za malo?? To ten maly zbiorniczek od strony kierowcy? Taki bialy?
A co do zapowietrzenia...juz wszystko gra...wystarczylo pedal podciagnac do gory. Takie pytanie...czy s 13 ma sprzeglo hydrauliczne??
Tak,jest hydraulika.
Zbiorniczek znajduje sie obok zbiorniczka plynu hamulcowego.
Czesto pada wysprzeglik sprzegla-nowy kosztuje jakies 50zł,a reperaturki z 10zł
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kali
Stały gość
Stały gość
Posty: 352
Rejestracja: śr 06 lut, 2008 17:52
Lokalizacja: Przyszowice

Witam jestem posiadaczem nissan 200sx i mam problem tego typu że jadę i zaczynam hamować przed światłami i muszę całkiem stanąć żeby wbić jedynkę jeżeli jeszcze jedzie powoli i chce zredukować do jedynki to nie mogę muszę całkiem się zatrzymać co morze być nie tak
Awatar użytkownika
kali
Stały gość
Stały gość
Posty: 352
Rejestracja: śr 06 lut, 2008 17:52
Lokalizacja: Przyszowice

potrafi mi ktoś na to pytania odpowiedzieć bo mechanik powiedział mi że ma takom blokadę że dopiero po zatrzymaniu samochodu da się wbić jedynkę
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

kali pisze:potrafi mi ktoś na to pytania odpowiedzieć bo mechanik powiedział mi że ma takom blokadę że dopiero po zatrzymaniu samochodu da się wbić jedynkę
Hehe,to ciekawa teoria mechanika :D :D :D
Nissan nie posiada takiej blokady!!!!
Probowales odpowietrzyc sprzeglo?
Awatar użytkownika
xmarv
Stały gość
Stały gość
Posty: 209
Rejestracja: śr 25 lip, 2007 22:54
Lokalizacja: Biery/Bielsko-Biała
Kontakt:

kali pisze:potrafi mi ktoś na to pytania odpowiedzieć bo mechanik powiedział mi że ma takom blokadę że dopiero po zatrzymaniu samochodu da się wbić jedynkę
No raczej nie blokadkę tylko brak synchronizacji tak jak na wstecznym, więc może jest uszkodzony synchronizator ?
= There is no easy way from the earth to the stars =
Awatar użytkownika
bazabaza
Stały gość
Stały gość
Posty: 484
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 10:54
Lokalizacja: Rybnik

janeks13 200sx pisze:
Biedrona pisze:Zeby nie zakladac nowego tematu to sie dołącze bo dzieisja sie pojawila ustreka.

Wrzucam obojetnie jaki bieg (sprzegło normalnie wysprzegla) i podczas odpuszczania sprzegła słychac jak trze cos (metal o metal) samochod zaczyna ruszac ale strasznie szrouje a gdy puszcze pedał sprzegła do konca przestaje szorowac (sprzegło sie nie slizga)

stawiam na dosisk - jaki jest tego koszt? bo z wczesniejszych odpowiedzi wiem ze łozysko około 50zl.
i jak masz juz diagnoze bo u mnie coś takiego zaobserwowałem :([/quote

janek i co to było bo umnie jest to samo wymieniłem cały komplet tercze docisk i łożysko i dalej to samo
Doładowanie jest jak narkotyk za pierwszym razem najlepsze później wydaje sie tylko słabsze i słabsze ...więc musisz ładować więcej!
Awatar użytkownika
kali
Stały gość
Stały gość
Posty: 352
Rejestracja: śr 06 lut, 2008 17:52
Lokalizacja: Przyszowice

sprzęgło raczej odpada bo inne biegi wchodzą idealnie tylko jedynka nie potrafi wskoczyć podczas jazdy a nawet niekiedy jak stoję to ciężko wbić a tak w drifcie się nie da jeżdzić :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”