Skrzynie biegow, rozlozenie biegow, diagram

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Pytanie - kto sie orientuje w ktorych skrzyniach (CA/SR) wystepuja diagramy ponizej? Roznica jest tylko w wstecznym biegu, ktory jest "dalej" niz 2 i 4.

Obrazek

Obrazek
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
.wildcat.
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 29 maja, 2005 04:58
Lokalizacja: z miasta

Wydaje mi się, że w standardzie do CA18DET wsteczny jest dalej niż 4-ka. U mnie dobija aż do plastikowej ramki lewarka.
|oo|__|oo|

Wildcat

O=O---O=O
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

i o to chodzi.

kto tak jeszcze ma? wszyscy czy ktos ma jeszcze inaczej?

jedna osoba mi napisala ze w SR tez ma dalej niz 4
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
Seemann
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 12:45
Lokalizacja: Polkowice
Kontakt:

ODINN chcesz dojść do tego czym są te róźnice spowodowane? Może ta różnica wynika z nieco innej budowy skrzyni SR i CA, te skrzynie mają ten sam symbol ale od SR ma synchronizowany wsteczny i dodatkowy synchronizator na którymś biegu.
Szukałem kiedyś w necie info na temat skrzyni i niektórzy twierdzili że są różnice a niektórzy że nie, według rysunków widać że są.

CA
Obrazek

SR
Obrazek
Awatar użytkownika
mlynario
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 166
Rejestracja: śr 17 maja, 2006 18:00
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

mam to samo...przy wstecznym wale pasazera w kolano heh
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

no wlasnie, ciekawi mnie czy ktos ma 4 na takiej samej wysokosci jak wsteczny - bo jak na razie wszyscy maja wsteczy dluzszy, niezaleznie od silnika/skrzyni..
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
ipi
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 183
Rejestracja: pt 23 cze, 2006 23:07
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

ja w CA18DET tez mam wsteczny nizej niz 2,4 takze jak masz inaczej to jestes narazie wyjatkiem ;) ale zawsze jest to jakas indywidualnosci i sie czyms wyrozniasz :D
tymczasowo brak podpisu
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

nieeee raczej szukam tylko przykladow, ciekawi mnie po prostu kto ma wszystko rowno. potrzebne do shiftera, bo sa roznice w montazu, ze wzgledu na dluzszy wsteczny.
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
m0rr1s
Postojebca
Postojebca
Posty: 1079
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 20:25
Lokalizacja: od o. Rydzyka
Kontakt:

może wydrukuj to i spytaj jakiegoś żółtka :D
albo kurs pisma krzaczkowego :D
Nissan will get you through times with no money better than money will get you through times with no Nissan.
Obrazek
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

m0rr1s pisze:może wydrukuj to i spytaj jakiegoś żółtka :D
albo kurs pisma krzaczkowego :D
z mowy wylapuje czasem poszczegolne slowka, ale z krzakow to tylko "idiota" potrafie napisac... :mrgreen:
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
m0rr1s
Postojebca
Postojebca
Posty: 1079
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 20:25
Lokalizacja: od o. Rydzyka
Kontakt:

jeśli Ci to pomoze to znalazłem krótki kurs krzaczków... w poradniku pisało, żeby oprzeć prawe ucho na PRAWYM ramieniu podczas czytania...
Obrazek



ale jeśli serio miałbyś myśl spytać jakiegoś skośnookiego, to po otwarciu kilku japońskich instytucji możesz znaleźć spore grupy w moich okolicach ^^ jeśli będziesz miał szczęście to nawet z tłumaczem będą :]

nie mam drukarki (a przepisywać tego mi sie nie chce, za trudne ^^) wiec nie pomoge, bo watpie ze będą sami z siebie wiedzieli co ich bracia w te nysy pchały :mrgreen:

@DOWN - ahahaha no masz racje... musiałbym se kark skrecic a wtedy bym Ci fot nie pokazał juz ^^
zedytowane. :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony sob 08 mar, 2008 20:39 przez m0rr1s, łącznie zmieniany 1 raz.
Nissan will get you through times with no money better than money will get you through times with no Nissan.
Obrazek
Awatar użytkownika
ipi
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 183
Rejestracja: pt 23 cze, 2006 23:07
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

m0rr1s pisze:w poradniku pisało, żeby oprzeć prawe ucho na lewym ramieniu podczas czytania...

sorry za OT ale nie wytrzymalem ........... m0rr1s jak uda Ci sie ta sztuczka ktora opisales to wklej foty bo ja chcialbym to zobaczyc :D ............. juz sie nie moge doczekac :twisted:
tymczasowo brak podpisu
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

fits really easily if you can make sence of the instructions lol, gear shift is firm and you have to be firm with it. at high revs i was getting crunching on downshifts from 5th to 4th now i have this if you get light with it it doesnt go in, but thats a gearbox problem not the shifter. umm whatelse, reverse can be tricky to disengage with one hand, and it vibrates at high revs like a quick shift. i personaly love it, great bit of kit, im in for the track car thing so my cars noisy as hell already with solid mounts and loud exhaust so that little bit more doesnt bother me.
Obrazek

Obrazek

no... cos czuje ze sam sobie kupie juz niedlugo... fajnie bedzie grzechotac z tym 2 tarczowym spiekiem i rzecholacym, zalewajacym sie silnikiem... @_@ :mrgreen:
i sladem rdzy ciagnacym sie za mna... i klebami dymu... i w ogole...

Wiec jak cos bedzie za wami jechac, co dymi, rzecholi, ryczy, plywa po asfalcie, i zostawia za soba rudy slad, toto nie bedzie stary jelcz albo 30 letni fiat. To bede ja... :mrgreen:

ale najpierw... pokleic trzeba tego ulepa... bo zanim kupie (kieeeedys) to skrzynia mi na ulice wypadnie od rdzy... :mrgreen: pomarzyc mila rzecz huhu :)
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
Seemann
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 12:45
Lokalizacja: Polkowice
Kontakt:

Potrzebujesz tłumaczenia tego tekstu? pracuje w japońskiej firmie i są u nas dwie tłumaczki.

A tak poza tym to jestem w trakcie naprawy skrzyni biegów, podmiany bebechów z jednej skrzyni do drugiej. Dawcą jest skrzynia od CA, widać że była kiedyś rozkręcana więc nie mam pewności czy jej wnętrzności są oryginalne.
Między wnętrznościami od mojej skrzyni (od Ka24e) a tą drugą są pewne różnice, a dokładnie w widełkach i wielkości koła/synchronizatora znajdującego się pod widełkami.

Tak wyglądają widełki w mojej
Obrazek

a tak w tej drugiej
Obrazek

porównanie
Obrazek

Mam chyba wszystkie możliwe serwisówki i w każdej są takie same widełki jak w mojej, czy to jest Ka, CA czy SR, ten element we wszystkich jest taki sam.
Od czego jest dokładnie ta skrzynia, z którego rocznika? może w CA po lifcie wprowadzili takie zmiany?
Ktoś zna odpowiedź?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

pewnie, jak mozesz podlozyc tekscik paniom to bede dzwieczny :)

poszukam na temat twojej skrzyni, ale nie wiem czy znajde.
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”