padnięta pompa sprzęgła

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
bazabaza
Stały gość
Stały gość
Posty: 484
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 10:54
Lokalizacja: Rybnik

jakie są objawy padającej pompy sprzęgła

[ Dodano: Sob 22 Mar, 2008 13:50 ]
dodam że musze pedał sprzęgła niewraca sam do końca musze go lekko podciągać
Doładowanie jest jak narkotyk za pierwszym razem najlepsze później wydaje sie tylko słabsze i słabsze ...więc musisz ładować więcej!
Awatar użytkownika
piciu_s14
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: ndz 16 wrz, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Objawem kończącej sie pompy sprzegła jest zapadanie pedału idzie to stwierdzic w ten sposób że wciskasz sprzegło wrzucasz 1 bieg i trzymasz wcisniete sprzegło dłuzszy czas jak siada pompa to bedzie pełzał do przodu a pozniej gdy wrzucisz jeszcze raz bieg bedzie wchodził z oporem a im wiecej popompujesz pedałem sprzegła tym bedzie lepiej. Często też widoczny jest wyciek z okolicy pompy. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mate96
Stały gość
Stały gość
Posty: 266
Rejestracja: czw 04 maja, 2006 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

mialem to samo co ty Bazabaza ale bylem w tej komfortowej sytuacji ze podmienilem i pompe i wysprzeglik (mialem z mojego starego nissana). Pomoglo wiec masz teraz 50/50 sznse ze to pompa. moze lepiej (i taniej) by bylo kupic reparaturki wysprzeglika w pierwszej kolejnosci?
live fast, die sidewayz
Awatar użytkownika
bazabaza
Stały gość
Stały gość
Posty: 484
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 10:54
Lokalizacja: Rybnik

zapominałem wcześniej napisać że wysprzęglik jest nowy
Doładowanie jest jak narkotyk za pierwszym razem najlepsze później wydaje sie tylko słabsze i słabsze ...więc musisz ładować więcej!
Awatar użytkownika
piciu_s14
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: ndz 16 wrz, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

o Ile nie ma nigdzie nieszczelności to mozesz spróbowac odpowietrzyc zmieni płyn a jesli to nie pomoze i nie ma wycieków to zostaje pompa..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”