duży intrculer

intercooler, orurowania, filtry powietrza, bovy,

Moderator: Moderator

kamil s14

Zastanawiam się nad założeniem do swojego s14 dużego interculera np od iveco albo innego wynalazka,czy z orurowaniem z kwasówki bedzie duzy problem jaki może być koszt czegoś takiego no i czy coś to da? Następnie chciałbym przeprogramować komputer żeby wyciagnąć z 250KM i ostatnie pytanie czy jest sens przy tym intelkulerze załozenie filtra stożkowego na dole w miejscu starego interculera?
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Jest taka opcja. Nazywa się SZUKAJ

To wszystko już było po kilka razy poruszane.

Tak duży IC dużo da. Rury da się dorobić - BRT
Komp - czip lub SMT6 - 250 KM nisko mierzysz
Stożek - tak jeśli zrobisz nawiew zimnego powietrza i osłone termiczną od silnika. W przeciwnym razie lepiej nie ( chociaż zdania są podzielone)
EMWU is dead
Dewik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 110
Rejestracja: pt 15 paź, 2004 22:14
Lokalizacja: Sieradz (łódzkie)
Kontakt:

Właśnie ja mam pytanie...Kto by potrafił zrobic mi rurki z kwasowy do Nissana s13 :)Te od turbo do IC(wszystko standart) i od IC do przepustnicy??Badz jaka firma sie tym zajmuje?Postanowiłem kupic tylke mam problem bo nie wiem gdzie i jaki koszt?? Pozdrawiam :absolute:
Awatar użytkownika
kubus
Stały gość
Stały gość
Posty: 486
Rejestracja: czw 25 mar, 2004 08:30
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Dewik pisze:Właśnie ja mam pytanie...Kto by potrafił zrobic mi rurki z kwasowy do Nissana s13 :)Te od turbo do IC(wszystko standart) i od IC do przepustnicy??Badz jaka firma sie tym zajmuje?Postanowiłem kupic tylke mam problem bo nie wiem gdzie i jaki koszt?? Pozdrawiam :absolute:
to juz chyba porownywalnie kosztowo bedzie kupic wiekszy ic i pod to zrobic orurowanie ...a na pewno przyszlosciowe...
Thou S-H-to-tha-izzalt not bear false witness against thy neighbour n' shit.

Nissan Klizzay Pusha - Nissan 200sx,300zx, Skyline K-L-to-tha-izzub.
Dewik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 110
Rejestracja: pt 15 paź, 2004 22:14
Lokalizacja: Sieradz (łódzkie)
Kontakt:

Właśnie...Muszę sie zorientować ile może kosztować IC od IVECO TURBODAILY :) i jak bedzie przystepna cena to kupie...ale i tak nie założe bo Garrett T25 po uciagnie takiego IC i będzie duży lag no i chyba na mocy spadnie...Wiecie jaki może być koszt TB28 ??Uzywanej?
suchar
Stały gość
Stały gość
Posty: 202
Rejestracja: pt 03 wrz, 2004 08:42
Lokalizacja: Dąbrówka
Kontakt:

Podaję namiary na firmy sprzedające IC od Iveco: (to chyba jakiś klan) :roll:

1. Chłodnice - Sławomir Konarski
ul. Bukowa 6
05-800 Pruszków
tel. (22) 759 95 14, 0501 561 864

2. Chłodnice - Konarski
ul. Orzeszkowej 2a
05-660 Warka
tel/fax (048) 667 20 01, 0502 392 703
http://www.chlodnice-konarscy.com

3. Waldemar Konarski
os. Wysockiego 2/15
05-660 Warka
warsztat: ul. Kolejowa 26
tel. (048) 667 21 25, 0504 003 451

p.s. ceny używanej Garrett T28 zaczynają sie mniej więcej od 1500 PLN.
Ja dziś bedę miał drugą, bo pierwsza okazała się cieknącą olejem :(
Dewik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 110
Rejestracja: pt 15 paź, 2004 22:14
Lokalizacja: Sieradz (łódzkie)
Kontakt:

Ok dzięki,już zbieram kaske :) heh może w 2000tys zł sie zmieszcze :) Ale to dopiero jak autko stylistycznie zrobie,będe sie bawił w podnoszenie mocy :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

Ciekaw jestem jak się da taki duzy intercooler i grobe rury od dolotu to czy nie bedzie zbytnio duzej turbo dziury :roll:
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
Dewik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 110
Rejestracja: pt 15 paź, 2004 22:14
Lokalizacja: Sieradz (łódzkie)
Kontakt:

Duży IC tylko wtedy gdy zmienie Turbine z T25 na Tb28 :)Nie powinno być laga,turbina powinna sie szybciej wkrecac,bo przeciez jak założysz inne orurowanie niz fabryczne to bedzie na 100%lepiej bo ma mniej "zakretasów" i powietrze szybciej doleci do przepustnicy :)
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

owszem zgodze sie z tobą ale weź pod uwage to ze jak masz wieksza pojemność to najpeirw musiż ja cala nadmuchac zeby jakeiścisnienei sie w niej pojawiło :oops:

Tp jest tak jak pompowanie opon w samochodzie i w rowerze tym samym kompresorem.

W Rowerze napompwac opony do 2,5 bara to 5 sekund roboty a zeby osiągnąć to samo CIsnienie w oponie samochodwoej to trzeba pompwoać ladne 20 pare sekund :mrgreen:
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
Awatar użytkownika
mellow
Stały gość
Stały gość
Posty: 402
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003 17:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Coobcio pisze:Ciekaw jestem jak się da taki duzy intercooler i grobe rury od dolotu to czy nie bedzie zbytnio duzej turbo dziury :roll:

umnie po zamontowaniu FMICa i grobszych orurowan lag sie niezmienil. FMIC od IVECO TD, jakes 200% ( jak niewiecej ) wiekszy niz seryjny.
"I had a look around the carpark and couldn't help noticing, that my car is significantly faster than all of yours..."
powered by:Japan Sport Service
bzx

intercooler z Iveco zmieści się bez przeróbek zderzaka??
cziko

ok to ja tu wtrące ze moge załatwic napewno taniaj niz kazdej innej firmie zrobiniw wydechów i orurowania dolotu z kwasiaka!!zainteresownaych prosze o kontakt na priva!!
Awatar użytkownika
mellow
Stały gość
Stały gość
Posty: 402
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003 17:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

bzx pisze:intercooler z Iveco zmieści się bez przeróbek zderzaka??
tak, jedynie trzeba go bedzie troche podciac ...
sprecyzuje jeszcze o jaki zderzak Ci chodzi tj. s13 czy s14.
Ja mam intercooler od Iveco TD z plastikowymi endtankami skierowanymi 'do tylu'.
"I had a look around the carpark and couldn't help noticing, that my car is significantly faster than all of yours..."
powered by:Japan Sport Service
Dewik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 110
Rejestracja: pt 15 paź, 2004 22:14
Lokalizacja: Sieradz (łódzkie)
Kontakt:

a ja mam pytanko w ktore miejsce zalozyles Ic od Iveco TD...Przed chlodnice :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ dolotowy”