INTEROOLER KIT PRO RACING

intercooler, orurowania, filtry powietrza, bovy,

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
GRUCHA25
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 90
Rejestracja: ndz 06 wrz, 2009 11:49
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Witam. Mam ten zestaw z Mtuning i jest całkiem spoko. Strona od turbo pasuje p&p gorzej z stroną od kolektora bo nie dość że te rury są strasznie pokręcone to jeszcze nie pasują tak dobrze.
Teraz przerabiam tą stronę od kolektora także wyjdzie w miare prosto.
Jeszcze mocowanie icka trzeba też wykombinować bo w zestawie były blaszki które nie utrzymałyby połowy tego icka.
Załączniki
A tak w całości
A tak w całości
Tak to wygląda pod maską
Tak to wygląda pod maską
Taki zestaw mam
Taki zestaw mam
Awatar użytkownika
grzesko
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 237
Rejestracja: wt 18 sty, 2011 11:20
Lokalizacja: Siedlce

Pro Racing sobie w kulki leci, niby do s13 a nic nie pasuje ;/ ja kupilem kolektor wydechowy i i też musiałem rzeźbić, w ruch poszedł młotek i spawarka ;) także jak ktoś bedzie chciał coś kupić tego producenta to niech się przygotuje na "poprawianie fabryki" no ale może o to chodzi w tjuningu :D
Ostatnio zmieniony pn 23 maja, 2011 21:50 przez grzesko, łącznie zmieniany 1 raz.
BARTI
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 18
Rejestracja: wt 15 lut, 2011 22:50
Lokalizacja: Częstochowa

Nie dostałem lepszych propozycji więc kupiłem ten mtuningowy. Mam s13 z sr20det i pasowało bez żadnego kombinowania, faktycznie mocowania icka trzeba było przerobić, tzn górne blaszki wykorzystałem co były w zestawie a dolne dorobiłem i trzyma się sztywno.
Z tego co zauważyłem i jesli się nie myle to na tej stronie zestaw który jest podpisany że do s13 to on jest do s13 ale japońska wersja z sr20det red top i dlatego tam jest inne orurowanie. Ja kupiłem to do s14
pozdrawiam
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

jak juz pisałem wczesniej masz zestaw do s13`stki z sr`em-ori s13`stki z SR`em ktory ma inny kolektor dolotowy niz SR z s14`stki.
dlatego nie pasuje.
Jak bedziecie zamawiac zestawy to bierzcie albo do CA albo do s14`stki,ktory pasuuje zarowno do s13 i s14
Awatar użytkownika
BarTeX5575
Stały gość
Stały gość
Posty: 285
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 20:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mam takie pytanie odnośnie tego zestawu.
Przy seryjnym zderzaku S13 Poliftowym przeba coś ciąć, przerabiać by go później założyć po założeniu Intercoolera i by jakieś sensowne chłodzenie w miatę było? :D
Powoli powoli, bo się rozp.....li
BARTI
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 18
Rejestracja: wt 15 lut, 2011 22:50
Lokalizacja: Częstochowa

u mnie trzeba było podciąć na dole ale po założeniu icka i zderzaka i tak tego nie widać, zresztą czy ten zestaw czy inny jak będzie zamontowany między zderzakiem a chłodnicą to pewnie i tak bedzie konieczność cięcia
Awatar użytkownika
piotras1554
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 913
Rejestracja: ndz 26 kwie, 2009 15:00
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

jak na moje to lepiej od czegoś innego dopasować taniej i działa :twisted:
NISSAN 200SX 4.0 V8 1UZ-TFE
PROFI Z NICZEGO :D
Awatar użytkownika
wis2brwa
Stały gość
Stały gość
Posty: 339
Rejestracja: pt 26 lut, 2010 08:41
Lokalizacja: Rydułtowy/Cuijk NL
Kontakt:

Podobno fajnie pasi od Iveco Daily....
...a czy to prawda, hmm.
Awatar użytkownika
BarTeX5575
Stały gość
Stały gość
Posty: 285
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 20:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Najchętniej bym dorwał nówkę IC, rury aluminiowe i sobie podoginał, tylko niemam zabardzo gdzie tego zrobić... Dlatego szukam jakiś gotowych zestawów :)
Powoli powoli, bo się rozp.....li
BARTI
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 18
Rejestracja: wt 15 lut, 2011 22:50
Lokalizacja: Częstochowa

Jakiś chiński icek o tych wymiarach można już kupić za 450-500pln, do tego rury alu których samemu sie nie wygnie więc trzeba by do tego kolanka i spawać ale trzeba mieć odpowiednia spawarkę, więc żeby zrobić samemu to pozostaje nakupic sylikonów zbrojonych, porządne opaski żeby wytrzymały i składać, ale i tak trzeba spawacza który wspawa króciec od podciśnienia. Robiąc samemu wyjdzie pewnie trochę taniej ale czy lepiej?
Awatar użytkownika
BarTeX5575
Stały gość
Stały gość
Posty: 285
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 20:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jeśli się ma spawarkę i giętarkę u siebie, albo u kolegi, to napewno taniej i lepiej :D
Co do łączenia, to lepiej pogiać rury lub spawać, niż łączyć na kilka kolanek, zawsze więcej miejsc gdzie może się rozszczelnić.
Chyba dorwe ten zestaw i najwyżej trochę porzeźbie :D
Powoli powoli, bo się rozp.....li
quaki1990
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 2
Rejestracja: czw 02 cze, 2011 21:03
Lokalizacja: osw

Mam pytanko... czy przy takich własnie typu modyfikacjach np. dolot stożek, wydech 2.5 cala i wiekszy intercooler to trzeba robić synchronizacje mapy paliwa??
Awatar użytkownika
piotras1554
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 913
Rejestracja: ndz 26 kwie, 2009 15:00
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

albo poco tracić 500 jak podobne wymiary ma ew trochę większy wiem ze grubość ma 12cm http://allegro.pl/chlodnica-powietrza-m ... 20697.html :mrgreen:
NISSAN 200SX 4.0 V8 1UZ-TFE
PROFI Z NICZEGO :D
Awatar użytkownika
dredman
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 408
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 20:19
Lokalizacja: Radom

a byl ktos tu moze fmic.pl
Oni z tego co widze nawet maja spoko oferte tylko pytanie ktory dobrac zeby najlepiej pasowal.. pozniej zostaje tylko zabawa z rurkami ;)
Poza tym kusi mnie zeby ten ebayowy kupic za jakies 130 poundow ale nie wiem jak to sie sprawuje...sprawdzal ktos moze ?
Ostatnio zmieniony czw 16 cze, 2011 19:14 przez dredman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

odgrzeje kotleta... ja kupilem od saaba turbo (chyba tego 2.3) nie pamietam i nie pasuje mialo byc spoko ale jest za szeroki ;/
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ dolotowy”