Ni(b)eszczelnie

intercooler, orurowania, filtry powietrza, bovy,

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Panie i panowie nie mam juz sily szukac, a moze ktos z was juz tak mial, mianowicie gdzy turbo sie wkreca jest straszny swist (wczesniej go nie bylo, stalo sie to podczas lecenia bokiem) ewidentnie spier***** gdzies cisnienie bo nyska nie ma sily jechac jak wczesniej a i bov slabo otwiera :( swist slychac tylko podczas jazdy jak w.w gdy turbo pompuje. Na postoju tego nie ma poprostu nie slychac swistu.
Przy kolanku do turbo bylo ciut zarzygane olejem ale wymylem to i jest tam si wiec "chyba" nie tam, jakies plany sugestie? jak to sprawdzic? moze to IC?

dodam jeszcze ze siedzac za kierownic slychac to ewidentnie z lewej strony czyli wlasnie od strony calego dolotu :(

dodam ze to seryjny dolot tylko na stozku
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
mielnik
Stały gość
Stały gość
Posty: 409
Rejestracja: śr 20 kwie, 2011 17:56
Lokalizacja: Wrocław

nieszczelnosci na rurach mozesz sprawdzic obklejajac je do okola recznikami papierowymi i sie przejechac, powinno byc na nich widac gdzie w razie co jest nieszczelnosc.

sprawdz wszelkie obejmy, moze ktoras sie zsunela po prostu.
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

z tego co patrzylem to wszystko si przy interze od dolu znalazlem male rozciecie nakleilem na to tasme by zobaczyc czy to to i nadal to samo ;( podejrzewam ze to jaka mala dziurka ktora jak dostaje cisnienie to robi sie wieksza... ale czy to wtedy nie rozerwalo by calkiem?
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Zaślepiasz od strony turbo czymś rure (małe wd40 się nadaje z tego co pamiętam) skręcasz opaską i z drugiej strony to samo. Odpinasz wąż który idzie do tego plastikowego dolotu i podpinasz tam kompresor. Dymasz kompresorem cisnienie i patrzysz czy jest szczelność. Tak na oko to ty nic nie zobaczysz napewno. Temat przerabiany i opisywany wiele razy. Możesz jeszcze sprawdzić czy nie spadło cięgno aktuatora z klapki WG chodz wątpie w to w przypadku T25.
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

miałem kiedyś podobnie u mnie to była opaska niby wszystko ok ale puszczała

polecam te opaski

http://driftshop.pl/shop/index.php?399, ... nierdzewna
Ostatnio zmieniony śr 19 paź, 2011 16:54 przez BUGALUS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 160
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:14
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

sciągnij filtr powietrza i zatkaj ręką wlot, na pracującym silniku, silnik zacznie sie dławic bo mu będzie brakować powietrza, a miejscu nieszczelności będzie mocno zasysać powietrze i świszczeć :)
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

a wolne masz równe? Bo jeśli tak toczelność(chbya że faktycznie tka jak piszesz ze pod ciśneiniem się robi dopeiro) Może poprostu tiurbo pada?
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

nie no wolne sa normlanie. ale jakby turbo padalo to swiszczalo tak jakby powietrze spier***? chyba srednio?
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

ej teraz zacza mi fiksowac ale to raczej jakby na jednym garze nie chodzil ;/
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ dolotowy”