intercooler

intercooler, orurowania, filtry powietrza, bovy,

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
200sx
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 125
Rejestracja: śr 08 paź, 2003 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Mam zamiar cos zrobic z IC - zmienic na cos bardziej skutecznego. Szukam narazie na ebay i znalazlem cos takiego.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... 2437590881

napisali ze to od R33 czyli chyba dobry. Na oko widac ze wiekszy niz w s13 i da sie zamontowac z przodu.

Oczywiscie wolalbym zamontowac cos takiego na ale cena chyba przekroczy wartosc samochodu :D

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... 2437813643

chetnie poznam wasze doswiadczenia.
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

w ogulne w poszukiwani ochotnicy napisałem o intercooleże i na stronce w dziale tuning (chciałem zrobić kopiuj wklej ale mi siadło ??? )
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
brt
Stały gość
Stały gość
Posty: 319
Rejestracja: śr 20 sie, 2003 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

200sx pisze:Mam zamiar cos zrobic z IC - zmienic na cos bardziej skutecznego. Szukam narazie na ebay i znalazlem cos takiego.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... 2437590881

napisali ze to od R33 czyli chyba dobry. Na oko widac ze wiekszy niz w s13 i da sie zamontowac z przodu.

Oczywiscie wolalbym zamontowac cos takiego na ale cena chyba przekroczy wartosc samochodu :D

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... 2437813643


Tyle tego lezy u nas w polsce a chcesz sciagac ze stanow? No chyba ze przewidujesz doladowanie 2.0 bar no to przepraszam :wink:
chetnie poznam wasze doswiadczenia.
TomaRacing
ul. Nadarzynska 51 Piaseczno

S14a drift spec
Awatar użytkownika
200sx
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 125
Rejestracja: śr 08 paź, 2003 12:20
Lokalizacja: Warszawa

jarkowy czytalem twoja strone i posta i pewnie moglbym gdzies znalesc taki IC od dostawczaka lub volvo 740 ale to jest wielkie bydle co przy standardowej t25 zwiekszy mi tylko turbo-dziure (tak mysle). Poza tym zakryje mi cala chlodnice i bedzie sie grzał a ja juz wiem co to znaczy zagotowac 200sx (litr oleju na 500km -> regeneracja glowicy wymiana pierscieni...). Tak wiec jezeli bede cos robic to chce zamontowac cos wzglednie malego ale wydajnego. Mysle ze kazdy IC nawet maly ale zamontowany z przodu bedzie lepszy - taki wniosek wyciagam z twojej strony i chyba nie zalezy to od doladowania ktore planuje (raczej pozostane na 1bar).
Chetnie oczywiscie kupie cos w Polsce ale poprostu nie wiem gdzie a nie mam czasu zeby jezdzic po szrtoach w Polsce (wiecej wydam na benzyne). Wiec jezeli ktos ma jakis namiar to chetnie skorzystam.
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

W słomczynie na giełdzie da sie kupic wszystko :)
Anonymous

Fila. pisze:W słomczynie na giełdzie da sie kupic wszystko :)
No chyba nie wszystko.... części do sx-a , wątpię. :oops:
Awatar użytkownika
mellow
Stały gość
Stały gość
Posty: 402
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003 17:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ale IC znajdziesz na bank
"I had a look around the carpark and couldn't help noticing, that my car is significantly faster than all of yours..."
powered by:Japan Sport Service
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

czesci do sx-a tez sa :D
Anonymous

Fila. pisze:czesci do sx-a tez sa :D
Taak???? A ja szukam bezskutecznie nadkoli plastikowych na przód!!! Tam też dostanę??? :shock:
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

tego nie wiem trzeba pojechac i poszukac ale jezeli jest to najwieksza giełda samochodowa w Polsce ( chyba najwieksza nie wiem tego na 100%) to powinny byc :)
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Przeglądałem dziś "giełdę samochodową" i w "częściach" było około 7 ofert dla 200 SX'ów (wszelkie części).
Anonymous

:?: :idea: :roll: Przeczytałem gdzies że na jedym metrze przewodu doprowadzającego powietrze do silnika temperatura wzrasta o 3 stopnie. Montując chłodnicę z przodu, tych przewodów jest dość duza długość, doliczyć jeszcze temperaturę jaka panuje w komorze silnika..... Tak siedze i mysle , czy warto w jakiś sposób izolować rury powietrzne? Co myślicie o tym??? :roll:
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Chciałem zaóważyć (co do długości) że długość rur pozostaje nie zmieniona. Dlatego że i tak rura idzie od turbiny do przepustnicy przez całą szerokość przodu i na dodatek leci nad chłodnicą (ciepło unisui się do góry) W moim przypadku jako takowej rury jest mniej ponieważ intercooler zapełnia mi całą szerokość poza tym jest przed elemętami które by go ogrzewały. Co do izolacj rur to ma to sens (i niech sobie wygląda jak wygląda)
Co do grzania się silnka poprzez zatamowanie zimnego powierza do chłodzenia chłodnicy to liczyłem sie z tym i wywalilem chłodnicę klimy a intrcooler poszedł na sam początek zderzaka(nie mam teraz wzmocnienia w zderzaku :x ) Poza tym przewiduje wymiane całego zderzaka i zrobieniu w nim wielkiej DZIURY tak żeby cały IC był odsłonięty (w miarę mozliwości)
A jeśli miał bym zakładać rozsądny i odpowiednii IC to wziął bym tego od iveco turbo dilay (jakby był stworzony do s13)
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
s14

a nie wiesz od czego (jesli chodzi o wymiary) bylby najlepszy do standardowego zderzaka s14a ? ;)
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

do standardowego zderaka.......to będzie raczej nie możliwe :? tam jest ciaśniej jak w S13 co prawda nie oglądałem s14 pod tym kontem ale wiadomo że dla chcącego nic trudnego.
AAA. Dlaczego uważacie że lepiej montowac IC na froncie?
Jeśli miał by być tych samych rozmiarów jak orginał (zbliżonych)
Ja bym go zakładał właśnie przed kołem i zrobił tylko większy dolot powietrza w zderzaku tam łatwiej jest o przepływ strugi powietrza, nie kombinujemy z rurami, nie zapychamy dziury przed chłodnicą (doskonale pasuja tam IC od supry bez większych przeróbek)
I jeszcze jeden argument za - widzieliście polska załogę od Porsche w LeMans 24h? tam sa IC zamontowane właśnie przed kołem a nie z frontu. Chociaż jest to dla mnie duża zagatka bo silnik jest z tyłu no nie :shock: ?
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ dolotowy”