Wysoka temapratura wody po montażu intercoolera.

intercooler, orurowania, filtry powietrza, bovy,

Moderator: Moderator

cosmic06
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: pt 06 lip, 2012 01:15
Lokalizacja: Wrocław

Witam klubowiczów :) Nie minęło dużo czasu a ja po założeniu kolejnej cześci mam kolejny problem...a mówili, że modzenie auta to przyjemność ;)

Założyłem intercooler APEX type 2, nie jest on jakiś super wielki ale na 350 km powinien wystarczyć. Okazało się, że po założeniu przy prędkościach powyżej 160 km/h temperatura wody rośnie bardzo szybko i przy 190 w zasadzie jest pod czerwoną kreską. Dodatkowo wiatrak chodzi praktycznie non-stop, pamiętam że wcześniej tak nie było.

Moje pytanie czy motnaż intercoolera przed chłodnicą mógl na to wpłynać czy coś innego się zepsuło co wogóle nie jest związane z montażem intercoolera.

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4684
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Oczywiście że tak,
Postawiłeś IC przed chłodnicą który blokuje częściowo dopływ powietrza do chłodnicy by ją chłodzić.
Aczkolwiek duża prędkość powinna spowodować że to powietrze i tak powinno się tam dostać.
Zapewne udzieka Ci we wszystkie możliwe strony na boki - zrób tunel powietrznym na pewno pomoże
arnie
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 136
Rejestracja: sob 08 gru, 2012 20:07
Lokalizacja: Toruń

Ogólnie na pewno ma to wpływ na chłodzenie ale zależnie od wzajemnego położenia IC i chłodnicy - mniejszy lub większy. Jeżeli IC dotyka do radiatora i nie ma między nimi szczeliny to niedobrze. Postaraj się ułożyć je względem siebie w ten sposób żeby chłodnica stała lekko pochylona w stronę silnika albo oddal ją kilka cm od IC, w ten sposób umożliwisz przepływ strumienia powietrza między nimi a tak chłodnica nie oddaje ciepła do otoczenia
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4684
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

To nie o to chodzi, jak by przylegał to nawet ok by było bo chłodnica wody by dostała powietrze z IC napewno a tak to pewnie pęd się rozbija o IC zamontowany z przodu i później się rozprasza nie docierając w odpowiedniej ilości do chłodnicy wody.
postaraj się zrobić tunel by struga powietrza z sensem docierała dalej
arnie
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 136
Rejestracja: sob 08 gru, 2012 20:07
Lokalizacja: Toruń

No nie zgodzę się, chłodnica przylegając szczelnie do IC oddaje ciepło gorzej niż w przypadku jeśli jest miedzy nimi przerwa
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

podnieś maskę z tyłu na szybko, i wskaźnik na wyjściu termostatu, jak jest pod czerwoną kreskę to może być po ptokach bo seryjny wskaźnik ma taką zwłokę ze głowa boli.

ja mam IC w zderzaku, do 160 nie dzieje się nic, ale przy domykaniu szafy momentalnie do 95-100st C
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

cosmic06, najlepiej zrób jakieś zdjecia pod maska i opisz co masz bo pierwsze zasadnicze pytanie jaka chłodnica?? chyba że coś przeoczyłem
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
mielnik
Stały gość
Stały gość
Posty: 409
Rejestracja: śr 20 kwie, 2011 17:56
Lokalizacja: Wrocław

a wiatrak wieje Ci w dobrą stronę? Ja źle kiedyś podłączyłem i temp rosła własnie w taki sposób
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

fajnie jak by autor coś więcej dopisał o setupie, fotki itp...
bo w sumie wiatrak elektryczny? jeśli tak to od czego? visco? itd....
Poszukuję...
cosmic06
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: pt 06 lip, 2012 01:15
Lokalizacja: Wrocław

Witam Panowie :) Fotki podeśle wieczorem. Setup jest standardowy, seryjna chłodnica nissan plus wiatrak na visco.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4684
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

a osłonę wisko-chłodnica masz seryjną?
może jeszcze być tak że chłodnica zapaćkana częściowo, nie do końca dobrze otwierający się termostat, zawalona pompa wody glutami i wydajność była na granicy a po założeniu IC spadła
cosmic06
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: pt 06 lip, 2012 01:15
Lokalizacja: Wrocław

Osłona wisko-chłodnia seryjna. Do montażu IC nie było żadncyh problemów nawet przy prędkościach powyżej 220km/h, wieć zakładam, że pompa wody i chdłodnica są ok. Pytanie czy po założeniu chłodnicy i wlaniu płynu mogłem źle odpowietrzyć układ. Pozostawiłęm auto na biegu jawołym z otwartym korkiem od chłodnicy.
Ostatnio zmieniony pt 19 wrz, 2014 11:05 przez cosmic06, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4684
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

problemów może nie było ale może to był i tak już koniec możliwości seryjnej chłodnicy i całego układu.
Dołożyłeś IC z przodu który to teraz zaczął pochłaniać dużą ilość strugi zimnego powietrza rozparaszając ją a do chłodnicy dolatuje tyle co nic - i masz problem własnie :)

sprawdz obecny stan chłodnicy , jak jest pod korek to jest ok
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

moja stara chłodnica sypała się w rękach i działała w połowie więc ja również obstawiam że Twoja stara chłodnica kończy swój żywot

aktualnie od przodu mam IC małą chłodnice oleju i chłodnice klimy i nie mam problemu z temperaturą mając nową i większą chłodnice wody
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
cosmic06
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: pt 06 lip, 2012 01:15
Lokalizacja: Wrocław

Fotki setupu z małym opóźnieniem.
Załączniki
WP_000727.jpg
WP_000728.jpg
WP_000726.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ dolotowy”