Filtry Stożkowe

intercooler, orurowania, filtry powietrza, bovy,

Moderator: Moderator

Golak

Chcialem sie dowiedzeic cos na temat stożkow.

1. Czy turbodziura po zamontowaniu sie zmniejsza czy moze zwieksza .
2. Jeżeli juz decyduje sie na wstawienie to na jaki i gdyie moge go dostac bo jest ich miliony i kazdy mi wyglada na jakis realoski produkt.
3. Co z obudowaniem czy izolowac go od silnika np. aluminowa blacha moze kupic filtr z obudowa i wstawic do tej odbudowy inny filtr obudowa taka jak na zdjeciu.
4.Co trzeb kupic zeby sie nie brudzil slyszlaem o jakis srodkach ze sie go spryskjuje ?
5. Co trzeba kupic zeby en stozek zamontowac bo raczej nie da sie go zamontowac bez jakiejs przejscowy
Tak wogule to na allegro niema nic samama nedza Ł
http://allegro.pl/search.php?string=fil ... rval=7&p=1
Załączniki
71364945.jpg
71364945.jpg (92.66 KiB) Przejrzano 22777 razy
aa.jpg
aa.jpg (1.26 KiB) Przejrzano 23114 razy
Micz

1. dziura nie wzrośnie
2. wsadzasz w to samo miejsce zamiast orginalnego pudełka z filtrem, odgrodzenie jest jak najbardziej zalecane, co do marki to z tych renomowanych jest np. K&N po ok. 230zł
3. nie wiem za bardzo po co ludzie zakładają stożki jak je obudowywują, jeśli już to z szerokim dolotem
4. myje się wodą lub preparatami co jakiś czas, zależy od producenta
5. kupujesz stożek w odpowiednim rozmiarze

tutaj dorzucę jeszcze mądry cytacik:

"Stożek to filtr wyczynowy. Jest bardzo wydajny i dodatkowo przyczynia się do uporządkowania przepływu cząsteczek powietrza. Niestety jego montaż wymaga pomysłu i pracy. Ponieważ z reguły filtry stożkowe nie posiadają własnej obudowy, należy zapewnić im naturalny nawiew powietrza i wyprowadzenie w miejsce oddalone od źródeł ciepła ewentualnie odizolowanie. Należy pamiętać, że gorące powietrze pod maską jest zdecydowanie rzadsze, zatem zawiera mniej tlenu. Zły montaż takiego filtra może spowodować zmniejszenie dopływu tlenu do silnika a co za tym idzie pogorszenie osiągów auta. Dlatego również filtr stożkowy przegrywa z wkładami w cyklu miejskim, wtedy kiedy mała prędkość nie pozwala na naturalne nawiewanie chłodniejszego powietrza z zewnątrz."

jakbym gdzieś się mylił to niech ktoś mnie strofuje
Ostatnio zmieniony śr 16 lis, 2005 11:21 przez Micz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mniam
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 112
Rejestracja: ndz 28 gru, 2003 23:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ad.1 przy dobrym stozku turbodziura sie troszke zmniejszy
Ad.2 stozki mozna kupic wszedzie ;-) ogolnie im wiekszy im lepszej firmy tym lepszy ja polecam z wlasnego doswiadczenia Apexi (bawelniany) i Pipercross (gabkowy)
Ad.3 zawsze dobrze jest aby filtr powietrza pobieral jak najzimniejsze powietrze
Ad.4 Filtr bedzie sie brudzil zawsze ;-) sa specjalne srodki do czyszczenia + olejek ktorym sie nasacza filtr, bo aby filtr bawelniany czy gabkowy cokolwiek filtrowal powinien byc nasaczony specjalnym olejkiem... zestawow takich tez jest pelno na Allegro
Ad.5 niektore filtry sa wraz z zestawem do montowania np. Apexi ....
ogolnie to juz bardzo indywidualna sprawa
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

1.Turbodziura powinna sie zmniejszyc, bo stozek stawia mniejszy opor !! Wiec i turbina powinna szybciej zareagowac !! Jednak bedzie to max 100 obrotow( gorna granica)
2.Wg mnie na allegro jest duzo ciekawych propozycji:
http://allegro.pl/show_item.php?item=72283059
http://allegro.pl/show_item.php?item=72432088
A to moj faworyt ze wzgledu na kolor:
niebieski czerwony
3.Wg mnie obudowa ktora przedstawiles jest go... warta !Przez ta mala dziurke z przodu niezassie zbut wiele powietrza nawet jesli zamatujemy Air Intake !
Dobrze byloby zbudowac oslone w komorze silnika w miejscu gdzie byla oryginalna pucha! Im wieksza objetosc tym lepiej! Niezapomnij o dostarczenio swierzego powietrza do tej nowej obudowy(wlot na masce, w blotniku, wykorzystanie dziuryw podlodze-chyba ze masz tam nadal oryginalny IC to dziury "niema". Jesli to model po lifcie to madre jest przerobienie dolotu do IC za pomoca zywicy epoxydowej i maty szlklanej=poprowadz od tej czarnej rury dolot do dziury pozostalej po starych rurkach do IC, a nad dziura zamatuj stozek)Im wiecej dolotow=im wieksze tym lepiej!! Dobrze byloby wykorzystac ped powietrza !! Czyli Ram Air Intake !Czy jak to tam mozna nazwac !
4. Srodki i plyny sa do mycia stozka! K&N daje w zestawie olejek do ponownego nasaczenia ! w ktoryms z linkow jest rowniez taki olejek! Nie jest to jednak olej do ochrony stozka przed zabrudzeniem a do skuteczniejszego filtrowania( wylapuje drobinki kurzu itp).
5. do matazu uzyj seryjnej puszki! Rozbierz puche na pol a wczesniej lub pozniej wykrec przeplywomierz. Utnij 2 nity trzymajace metalowa blaszke znajdujaca sie w srodku puchy! Na ta blache zakladasz filtr !W moim przypadku odalo sie bez wyginania blachy ale guma od stozka jest troche powyginana, wiec polecam delikatne wyprostowanie tej trabki! Postaraj sie zachowac jej symetrycznosc! Trabka ulatwia wpadanie powietrza wiec jesli to mozliwe to lepiej ja zachowac w calosci ( bo zawsze mozna ja poprostu uciac gumowka i za pomoca reduktorow przykrecic filtr bezposredni do pozostalego prostego kawalka metalu)!
Mam nadzieje ze ten opis ci pomoze!
A nedza z allegro to zwylke filtry !! Jesli dla ciebie to nedza to jakiego filtra szukasz ? k&N do S13 kosztuje 86 EURO +wysylka !
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Dobre rady:
jak nie masz kasy na porządny stożek to nie kupuj gówna bo Ci auto zmuli.
MUSI być odgrodzony od ciepłego - tak jak koledzy napisali - inaczej zmuli auto
Musi mieć dopływ zimnego powietrza.
Bierz największy jaki Ci się zmieści pod maską i jednocześnie będzie miał jak najwięcej nawiewów z każdej strony ( chodzi o to że jak kupisz lchę i z 2 stron będzie leżeć na blachach to lepiej wziąć mniejszy)
Montaż - jak najbliżej turbiny (oczywiście uwaga na powietrze ciepłe)

Myśl o AIR Boxie.
EMWU is dead
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

A mnie korci zeby ze stozka przezucic sie na standardowy filtr papierowy.
- Dorwalem gigantyczną puszke z FORDA Sierry Coswort 2.0 Turbo rozmiary 40x40cm gigant myślę ze nie powinno to stawiać wiekszych oporów niż stożki a przy tym będize idealna oslona termiczna z zasysaniem zimnego powietrza z nadkola no i będzie znacznie ciszej :)
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

mniam pisze: Ad.2 stozki mozna kupic wszedzie ;-) ogolnie im wiekszy im lepszej firmy tym lepszy ja polecam z wlasnego doswiadczenia Apexi (bawelniany) i Pipercross (gabkowy)
można kupić wszędzie ale .. gdzie ? :D i jakie mniej więcej ceny. Czy ten gąbkowy to też się czyści i nasącza tak jak K&N ?
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

Jc Auto Tuning Division na ul. Burakowsiekij tam są gombkowe pipercrosy...
w Intercarsie każdym mają K&N
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
Golak

ja mam przed liftem ale niema problemu bo za jakis czas sie wymieni stare ic na nowe to pomysle o stozku a jaka cena jest Apexi (bawelniany) i Pipercross (gabkowy) i jak by niebylo problemu to mile widziany link z oferta

Pająk wszytko fajnie i pieknie na tym allegro ale jakos mi sie zdaja ze sa male 16CM to oduzo zamale czy mi sie tylko tak zdaje ???


A tak wogule co to sa za stozki w ksztalcie spalszczonego cycka :lol: :?:
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

Golak pisze: Pająk wszytko fajnie i pieknie na tym allegro ale jakos mi sie zdaja ze sa male 16CM to oduzo zamale czy mi sie tylko tak zdaje ???

A tak wogule co to sa za stozki w ksztalcie spalszczonego cycka :lol: :?:
Niestety na nasze wymagania są nieco małe... Sam takowy posiadam, jeśli chodzi o jego przeplywność to niestety powyzej 300koni moze on przypychać nieco dolot.

Jak wiadomo większości z nas taka moc nie wystarcza i trzeba szukać czegoś bardziej męskiego.
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

http://www.mielcarek-tuning.com.pl/tuning/fps.html


DOBÓR I MONTAŻ FILTRA
Filtr stożkowy montuje się na rurę dolotową do kolektora lub na kolektor dolotowy i zaciska skręcaną obejmą (w komplecie). Tak więc aby dobrać odpowiedni filtr należy zmierzyć średnicę rury lub kolektora. Ważne jest też oszacowanie wymiarów zewnętrznych filtra. Zasadą jest montaż możliwie największego gabarytami filtra (dostępne są filtry różnej wielkości, a o takiej samej średnicy montażowej). Jeżeli rura dolotowa jest zbyt miękka, aby zamontować na niej filtr trzeba dorobić rurkę o odpowiedniej średnicy. Jeden jej koniec należy wsunąć w rurę dolotową i skręcić obejmą, a na drugim końcu umocować filtr. Najlepiej montaż rozwiązać tak, aby nie zmieniać sposobu zamocowania przewodu odpowietrzającego układ smarowania. Jeżeli zachodzi taka potrzeba należy zamontować specjalny zawór wentylacyjny na końcu przewodu odpowietrzającego (dostępne w ofercie Pipercrossa).

OZNACZENIEFILTRA /
.........../ŚREDNICA MONTAŻOWA [MM]
................/ŚREDNICA ZEWNĘTRZNA [MM]
......................./DŁUGOŚĆ FILTRA [MM]
PK001 60 100 150
C0179* 60 150 200
PK002 65 100 150
PK003 70 100 150
C0176* 70 150 200
PK004 75 100 150
PK005 80 110 150
PK006 85 120 150
PK007 90 130 150
PK009 100 130 150
C0174* 146 200 240
Filtry oznaczone "*" są filtrami wielkogabarytowymi.

Filtr typu PK - pokryty siatką od środka i od zewnątrz, posiada stożkowy spływ zasysanego powietrza.
Zamów filtr Pipercross już dziś!
Telefon: (061) 81 33 365
EMWU is dead
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

PK004 widac na zdjeciach w moim Nismo: http://forum.turbokillers.com/tematy_2799.htm

Nalezy jeszcze kupic do niego olej wazelinowy do nasaczania, choc cos mam odczucie ze ten PK004 jest troche za maly - a moze to tylko moje bledne odczucia... bede sprawdzal jeszcze...
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Co do stozkowych filterkow to mam jedno pytanko !!!
Gdzie mozna zakupic taki filtr jak na zdjeciu ????
Załączniki
gtst4 WIADRO.jpg
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
drv
Stały gość
Stały gość
Posty: 208
Rejestracja: ndz 27 lis, 2005 18:01
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

A ja na jakiejś stroce czytałem że lepiej do silników turbo nie zakładać stożka bo drobinki które przepuszcza rozwalają się o łopatki niszcząc powoli turbo. Czyli poza efektami wyglądu i dzwięku to działałby tylko na niekorzść. Niestety linki do stronki zgubiłem.

Co o tym myślicie jest tak czy nie :?:
200SX RS13 CA18DET T25 + 2 cale przelot
Wywalony ABS
Wywalony środek:)
Awatar użytkownika
krisso
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 122
Rejestracja: pt 15 kwie, 2005 13:13
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

A jak wygląda kwestia spalania po zamontowaniu stożka?
Joe Satriani-Strange Beautiful Music...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ dolotowy”