BOV

intercooler, orurowania, filtry powietrza, bovy,

Moderator: Moderator

Anioł
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 45
Rejestracja: czw 21 sie, 2003 20:55
Lokalizacja: Naklo/UK/WAWA
Kontakt:

Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

Bov jak Bov :D Na forum sr ktos oglaszal ze takie wlasnie sprzedaje za 200 zł :wink:
Awatar użytkownika
mellow
Stały gość
Stały gość
Posty: 402
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003 17:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ja polecam 2M od Michala ( Dr Red Devil ). Mam i jestem happy. Cena niewygorowana.
"I had a look around the carpark and couldn't help noticing, that my car is significantly faster than all of yours..."
powered by:Japan Sport Service
Awatar użytkownika
Glinek
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 4
Rejestracja: ndz 01 lut, 2004 15:40
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

to jest BOV?
hehe Chester ma pięknego BOV'a ogromnego ...powaga.a...i nie dal zbyt wiele więcej
GREEN APPLE
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 68
Rejestracja: wt 09 gru, 2003 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Znam tego kolo.Zerżnął zawór od mojego kumpla i teraz cwaniakuje.Nawet nie wiem czy działa poprawnie.zresztą po tym co pisze widać że słabo wie o czym pisze.
Daniel

Również znam tego gościa i potwierdzam co pisze Green Apple. Poza tym jakoś w jego aucie (a ma auto z turbawką) jakoś nie syczy rewelacyjnie.
Anonymous

Tez mam BOV Type 2. Kolega mi nowa rure zespawal, zyby pomiedzy WMIC i Turbem podlaczyc BOV. Ustawilem tak, zeby juz krótko ponizej 3000 rpm sie otwieral.

Od kiedy zalozylem BOV autko wiecej pali, bo wiecej gazu daje, zeby miec efekt. :D
Awatar użytkownika
DrRedDevil
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 22 lut, 2004 21:33
Lokalizacja: z R-Sport'u
Kontakt:

Ja również znam osobę od zaworków z allegro, chodź nic personalnego do niej nie mam, zresztą można na różnych forach tą osobę spotkać, a głównie na forach miłośników R5 GTT, pod nickiem Properek. Co do tych konkretnych zaworków, to nigdy ich w ręku nie miałem, i nie widziałem jak działają, więc się nie wypowiem, chodź faktycznie są one kopią jakiegoś Niemieckiego produktu.
Co do samych zaworków, to pomimo prostej zasady działania, pojawia się zawsze kilka wątpliwości przy montażu, albo odpowiedniemu ustawieniu. Gdyby ktoś miał problemy, znaki zapytania, to chętnie pomogę. A jeśli ktoś byłby dodatkowo zainteresowany zaworkiem, to przykład jest w avatarku. Dla osób, które montują zaworki na terenie lub okolicach Warszawy, służę pomocą w podłączeniu i regulacji.
Blow Off Valve
Racing Line: 2m Blow Off Valve #Cosmo2#BigBoy#
Street Line: The SUN Blow Off Valve

www.ProRacingTechnology.com
Ramzes

Witam. Mam s14 i wiem że w standardzie mam BOV-a. Ale nie wydaje dźwięku!
czy to jest kwestia regulacji czy po prostu to nie ten typ który syczy??
czy to jest kwestia regulacji czy trzeba go wymienić żeby na światłach robił głośne pppppppssssssssssssttttttttt?? ile to ewentualnie kosztuje??
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

Ja mam takiego i juz jest naprawiony :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ChEsTeR

Ramzes jeze zeczywiscie masz zaworek i nie syczy to najprawdopodobniej masz tak zwany zawor recyrkulacyjny. Jak zamykasz przepustnice to powietrze wraca do dolotu przed turbo. Zeby syczal musisz go albo odlaczyc od tegoz dolotu albo kupic specjalny regulowany. Jak odlaczysz orginalny i zrobisz z niego bova atmosferycznego a nie recyrkulacyny to mozesz nie moc go wyregulowac i moze sie otwierac na wolny obrotach co spowoduje wariowanie obrotow( za wyskokie albo przyduszanie)
Ostatnio zmieniony ndz 23 maja, 2004 20:52 przez ChEsTeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DrRedDevil
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 22 lut, 2004 21:33
Lokalizacja: z R-Sport'u
Kontakt:

Ramzes pisze:Witam. Mam s14 i wiem że w standardzie mam BOV-a. Ale nie wydaje dźwięku!
czy to jest kwestia regulacji czy po prostu to nie ten typ który syczy??
czy to jest kwestia regulacji czy trzeba go wymienić żeby na światłach robił głośne pppppppssssssssssssttttttttt?? ile to ewentualnie kosztuje??
To co się znajduje pod skrzynką z bezpiecznikami, to nie BlowOff, tylko Dump Valve, który tworzy obieg zamknięty, czyli nadmiar nadciśnienia wędruje przed turbinę. Bardzo ekonomiczne i bezpieczne rozwiązanie. Gdybyś chciał mieć psssss-psssss, to niestety musisz zmienić to na BOV'a, albo i stety, bo BOV ma więcej zalet niż DV. Jeśli ktoś Ci podpowie, że wystarczy zdjąć przewód idący z wyjścia DV, który jest montowany fabrycznie, to pod żadnym pozorem tego nie rób. Oczywiście będziesz miał pssss-pssss, ale będziesz miał również obroty biegu jałowego na poziomie 1300, i w bliskiej przyszłości remont turbiny.
Blow Off Valve
Racing Line: 2m Blow Off Valve #Cosmo2#BigBoy#
Street Line: The SUN Blow Off Valve

www.ProRacingTechnology.com
ChEsTeR

Red devil Dump valve i blow off to so te same uzarzenia, maja tylko rozne nazwy tak jak ANTI-ROLL BAR , SWAY BAR i STABILIZER BAR sa to trzy rozne nazwy drazka stabilizatora.
A o problemach na wolnych juz kolege poinformowalem tylko nie wiem dlaczego mialo by sie skopsac turbo, moze dlatego ze by chodzil na wolnych na ubogiej mieszance ale to nie zrobilo by takiej roznicy. Jednym slowem lepiej kupic normalnego regulowanego blow offa i miec problem z glowy. A druga sprawa ze w nissanach z blowofem moze wystapic przelewanie paliwem przy zmianie biegu, przeciez komputer nie wiem ze to powietrze kture zassalo turbo poszlo w gwizdek wiec daje wiecej wachy, ale tu jest tesz i plus w nissanach bo jest cos takiego jak odciecie paliwa na zamknietej przepustnicy, przxynajmniej w s12 przy zejsciu z obrotow bez gazu wylaczane sa wtryskiwacze aby oszczedzac wache dlatego motyw przelania nie istnieje.
A jezeli juz czegosz szukasz to polecam ta firme:
www.Progear2000.com
kupile od nich cos takiego
Obrazek
Wielki jak cholera blyszczy sie ladnie bo z polerowanego aluminium i zajebiscie glosny :mrgreen:
Awatar użytkownika
DrRedDevil
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 22 lut, 2004 21:33
Lokalizacja: z R-Sport'u
Kontakt:

No właśnie nie jest tak do końca, DV, to DV, a BOV, to BOV. Chodź ich budowa jest podobna, a czasami taka sama, to DV nigdy nie powinien pracować w układzie otwartym, nie jest do tego stworzony. Oczywiście można go przerobić tak by spełniał funkcję BOV'a.
To, że przy BOV'ie może głupieć przepływka, to nie jest prawda, przy źle wyregulowanym BOV'ie dzieją się dziwne rzeczy. Dobra regulacja nie powoduje zmiany pracy silnika.
Co do turbiny, to może się rozwalić dlatego, że przy obciążeniu DV nie będzie trzymał szczelności (będzie swoistą dziurą w układzie), co będzie powodować straty ciśnienia w układzie. Powstałe straty turbina będzie chciała zniwelować, a w efekcie będzie się jeszcze szybciej kręcić, co nam da przekroczenie jej granicy dopuszczalnych obrotów, i się zatrze z braku filtru olejowego. Wolne obroty nie mają nic do rzeczy i uboga mieszanka, bo turbina od paliwa jest niezależna, a od oleju już tak.
Blow Off Valve
Racing Line: 2m Blow Off Valve #Cosmo2#BigBoy#
Street Line: The SUN Blow Off Valve

www.ProRacingTechnology.com
ChEsTeR

Nie ma znaczenia czy to bedzie zawor recyrkulacyjny czy atmosferyczny jak bedzie przepuszczal jeden albo drugi to bedzie dziura w ukladzie i turbina bedzie sie rozbiegala.z tym ze jezeli bedzie to zawor recyrkulacyjny to powietrze z nieszczelnego ukladu bedzie wracac przed turbo i tak w kolko, nie bedzie przelewania bezyna. Przy blowofie bedzie przelanie bezyna gdyz zmiezone powietrze ucieknie sobie dzura a bezyny bedzie tyle ile zmierzyla przeplywka. I wtedzy wroznie temeratora spalin a dalej wiadomo co.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ dolotowy”