Powietrze w układzie chłodzenia

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

SIWY_240SX

Mam problemik z moim autkiem (240sx), a mianowicie jak pojeżdżę na wyższych obrotach to silnik momentalnie się grzeje i wybija mi płyn z naczynia wyrównawczego, słychać wręcz bulgotanie a po ostygnięciu zasysa go spowrotem i mam pusty zbiorniczek :(
Niewim co moze być powodem, ale obawiam się o uszczelkę pod głowicą :?
ChEsTeR

Sprawdz czy masz drozna hlodnice. Jak sie gdziesz przytkała to takie są efekty
SIWY_240SX

Niby obieg jest ale może być zaszlamiona, bo niewiem na czym jezdził klient przedemną, ja mam to autko 2 m-ce i od razu zalałem petrygo, chociaz wydaje mi się, że troche za mało weszłobo tylko 5L, a spuściłem też z bloku.
Poza tym jak sprawdzić czy wszystkie kanaliki są drożne i skąd to powietrze :?
Może poprostu rozejżeć się za nową chłodnicą :idea:
Awatar użytkownika
Paweł
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: pn 24 lis, 2003 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Po pierwsze najlepsze płyny do chłodnic to nie petrygo tylko te niebieskie np. texako czy shell one czyszczą i nie gotują sie tak. Po drugie sprawdź termostat a najlepiej wymień, koszt niewielki 20 zł albo 30 a bardzo duże prawdopodobne ze to właśnie to.
Porządny płyn sam przeczyści .Nie kupuj przeczyszczaczy ani uszczelniaczy bo to pomyłka zawsze coś się dzieje nie tak po nalaniu to pompa się rozszczelni a to zapcha gdzieś.
SIWY_240SX

Problem w tym, że go całkiem wyjąłem i owszem mniej się grzeje ale problem częściowo pozostał, a odnośnie płynu to petrygo tez jest niebieskie i nigdy mnie nie zawodziło, chociaż nie lałem go jeszcze do nissana, może one go nie trawią :D
Awatar użytkownika
biernik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 103
Rejestracja: czw 24 cze, 2004 22:33
Lokalizacja: g. śląsk
Kontakt:

a moze to przez te upaly ja mam prawie dwa lata nyske i nigdy mi sie tak nie dzialo lecz wczoraj sie przestraszylem mialem dokladnie tak samo jak tystanelem a tu zaczelo bulgotac i parowac dzisiaj jest chlodniej i jest normalnie.
Moze w tym upale jak sie wolno jezdzi to nie ma chlodzenia a wisko np. nawala
Awatar użytkownika
Melchior
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 130
Rejestracja: wt 09 gru, 2003 22:09
Lokalizacja: Włocławek

A właśnie, gdzie kupić termostat do naszych nissanków. Ja też mam problem z chłodzeniem. Muszę się rozpędzić do 160 km/h żeby temperatura wskoczyła na swój prawidłowy poziom. Pewnie termostat nie domyka.
ChEsTeR

Termostat w JC albo hipol po okolo 30 pln ewentualnie orginalny u nissana.
Sprawdzcie czy jak macie silnik nagrzany to czy powrot z hlodnicy znaczy sie rura jest hlodna. Jak tak to znaczy ze przepływ jest ograniczony i woda w silniku sie przegrzewa. Druga sprawa ze te upały tez spowodowały u mnie wyzsza temperaróre pracy ale nigdy jeszcze sie nie zagotowała moja nysa.
Awatar użytkownika
Dominik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 132
Rejestracja: sob 01 lis, 2003 14:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Melchior u mnie Katowicach termostat kosztuje 25 zł minus 20% rabatu to jest 20 zł :)
Jeśli chcesz to Ci go kupie i przywioze do Władka :)
Oby asfalt zawsze był suchy, gładki i lśniący. Amen
SIWY_240SX

Chyba jednak mam za słaby obieg w chłodnicy, bo jak włączę ogrzewanie to wszystko wraca do normy.
Może ktoś ma chłodnicę na zbyciu (oczywiście z pełnym obiegiem) :D
komis
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 66
Rejestracja: czw 25 gru, 2003 20:50
Lokalizacja: KRAKÓW

jak pisal biernik sprawdzcie wiskoze ,wlaczeniem ogrzewania zawsze sie mozna podratowac a w takich przypadkach nawet trzeba bo jakby sie okazalo ze ogrzewania nie ma to znaczy ze juz po jezdzie
200sx s14-250KM

-STREET RACERS KRAKOW-
SIWY_240SX

Może jakieś sugestie - jak sprawdzić tą wiskozę, bo gdy zwiększam obroty silnika to wiatrak zaczyna się kręcić szybciej ale gołym okiem nie stwierdzę czy równomiernie do obrotów, a może skleic to na sztywno :?
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

Ja mialem wiskoze rozwalona i jezdzilem z 0,5 roku na zepsutej wizkozie i nic takiego mi sie nie przytrafilo.... co prawda wtedy nie bylo tak goraco jak teraz....

Siwy mam pytanie czy ogrzewanie masz ??? Tzn chodzi mi o to czy jak właczysz nadmuch cieplego powietrza to leci cieple powietrze??? Bo ja mialem jakas podobna sytuacje z plynem chlodniczym ale u mnie układ był zapowietrzony....
SIWY_240SX

ogrzewanie jest spoko, prawie ogniem bucha :D
tylko w upały jest kiszka, bo jeżdżę z wywieszonym jęzorem :P
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

CO DO CHŁODNICY TO MAM. Jest sprawna lekko przekrzywiona od uderzenia. Potem jeździła i było spoko. Dogadamy się na zlocie.
EMWU is dead
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”