CHŁODNICA DO 240SX- DODATKOWE PRZEWODY

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

SIWY_240SX

Witam, może ktoś z was się orientuje po kiego grzyba w (dolnej części) chłodnicy od 240sx są dwa dodatkowe (wąskie) przewody chłodzące, biegnące pod silnikiem.
Zapewnie coś chłodzą, ale co :?
Chciałem założyć chłodnicę od 200sx, ale w tej są tylko dwa grube przewody i wylot na zbiorniczek.
Muszę wymyśleć jakiś patent na obejści tego problemiku 8)
Awatar użytkownika
biernik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 103
Rejestracja: czw 24 cze, 2004 22:33
Lokalizacja: g. śląsk
Kontakt:

jak są to przewody miedziane lub alumin iowe(nie gumowe) to jest to chlodnica oleju
To znaczy ta chlodnica jest podwojna olej i woda
takich ludzi jak ja nie sieje sie jak zboze i nie zbiera kombajnem
SIWY_240SX

Taaak, przez weekend się pogrzebałem i wymieniłem uszkodzoną chłodnicę lecz niestety wchłodnicy od 200sx niema miejsca na tą chłodniczkę oleju i musiałem ją puścić na zewnątrz (to jest rurka z podwójną ścianką przez którą przepływa olej a wewnątrz i na zewnątrz płyn), mam tylko nadzeje, że powietrze będzie wystarczająco chłodzilo olej w rurce. W sumie zdziwiła mnie chłodnica oleju, którą chłodzi gorący płyn, w poprzednim aucie miałem taką tylko na zewnatrz (i wyglądała jak chłonica) :D
Pojeździmy - zobaczymy, najważniejsze że fura się już nie grzeje, moja poprzednia chłodnica była totalnie zakamieniona, przepływ był, ale może w 1/3, poprzedni użytkownik chyba sikał do tej chłodnicy, bo była kompletnie skorodowana wewnątrz i na zewnątrz.
Już wiem, że grzanie było spowodowane chłodnicą, więc chyba spowrotem założę termostat, bo zimą nie wyrobie. 8)
komis
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 66
Rejestracja: czw 25 gru, 2003 20:50
Lokalizacja: KRAKÓW

jaka masz skrzynie w sx bo jak automat to jest chlodnica do niej
200sx s14-250KM

-STREET RACERS KRAKOW-
SIWY_240SX

Tak, to wersja amerykańska w automacie, tylko zastanawia mnie to chłodzenie w gorącym płynie, czy przypadkiem nie spełniał on, w poczatkowej fazie, funkcji podgrzewacza :?
komis
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 66
Rejestracja: czw 25 gru, 2003 20:50
Lokalizacja: KRAKÓW

to masz teraz problem bo skrzynia jest troche kosztowna jak ci sie przegrzeje ,musisz miec chlodnice taka jak byla lub pojechac do speca od automatow czy sie nieda zamontowac osobnej chlodnicy do skrzyni
200sx s14-250KM

-STREET RACERS KRAKOW-
SIWY_240SX

Właśnie myślałem o zastosowaniu większej chłodniczki, np. takiej od nagrzewnicy. :eek:
Anonymous

to chłodnica z automata moge odkupić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”