motul vs mobile 1

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

do naszyk bolidow polecam powyzej 10w - chrono, competition, (le mans - dla Panow co maja tylko sxa do upalania; na co dzien deczko za gesty)
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
Alex

Ja generalnie jezdżę po miescie (krótkie dystanse, silnik nie zawsze zdązy się zagrzać),
więc więc 5w40 przynajmniej w teorii powinien sie lepiej spisać (szybciej będzie osiągać odpowiednie właściwości smarujące) 15w50 trzeba troche rozgrzać.

Rafi mógłbyś załatwić mi ten olej w dobrej cenie, no i na kiedy?

Ma może ktoś dostęp do Castrol Transmax Z ? To jest olej do automatycznej skrzyni biegów. Producent podaje że jest poprostu zaje....isty i że wymiana co 90 000km.
Chciałbym sobie wlać to cudo, ale nie wiem ile kosztuje. A że musze go wlać prawie 8 litrów
to troche to niby nie wielka różnica na litrze może troche mnie kosztować.
Gdyby ktoś wiedział po ile jest ten olej, a jeszcze lepiej mógł go taniej załatwić to proszę o info.
Pozdrawiam
jedrzej

dolaczajac sie do dyskusji ; chcialem zauwazyc, zreszta nie jako jedny; ze za cena niekoniecznie idzie jakosc; nie dalej jak dwa dni temu zmienialem takowy; i powiem tak: bylem bardzo milo zaskoczony - otoz w moim kraju moge kupic olej (5l 10w-40...nazwy wam teraz nie podam ale marka juz sprawdzona)+filtr i place tylko 90 zlotych polskich....panowie (i panie) ten samochod coraz mniej mnie kosztuje
pozdrawiam
chajs

No to zobacz jaki to olej i podaj
Awatar użytkownika
Maciek VMax
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 19:18
Lokalizacja: Piaseczno okolice

Alex pisze:Ja generalnie jezdżę po miescie (krótkie dystanse, silnik nie zawsze zdązy się zagrzać),
więc więc 5w40 przynajmniej w teorii powinien sie lepiej spisać (szybciej będzie osiągać odpowiednie właściwości smarujące) 15w50 trzeba troche rozgrzać.

Rafi mógłbyś załatwić mi ten olej w dobrej cenie, no i na kiedy?

Ma może ktoś dostęp do Castrol Transmax Z ? To jest olej do automatycznej skrzyni biegów. Producent podaje że jest poprostu zaje....isty i że wymiana co 90 000km.
Chciałbym sobie wlać to cudo, ale nie wiem ile kosztuje. A że musze go wlać prawie 8 litrów
to troche to niby nie wielka różnica na litrze może troche mnie kosztować.
Gdyby ktoś wiedział po ile jest ten olej, a jeszcze lepiej mógł go taniej załatwić to proszę o info.
Pozdrawiam
Lepiej lej co zaleca serwisówka, dextron 2 albo lepiej 3. I tak cena w okolicach 30PLN za litr trochę zabija a dochodzi do tego filtr oleju w skrzyni który musisz wymienić(mniej więcej 60PLN) i uszczelka pod miskę skrzyni którą też polecam z miejsca wymienić(bo trzeba zdjąć miskę żeby wymienić filtr jakby ktoś chciał wiedzieć).
A, i najważniejsze, prawie 8 litrów to Ci wejdzie jak będzie skrzynia bez oleju, a zawsze zostaje w np. konwerterze. Lepiej niech Ci to zrobi warsztat który to robi na codzień i powie Ci ile oleju potrzebujesz.
GO FAST.... OR GO HOME.
Awatar użytkownika
geniula1
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 642
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 21:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Witam. moglibyscie mi polecic olej do ka24e. Silnik ma przejechane ok. 70tys km a ostatnie 10 lat stal w garazu.

P.S. Co do oleju do skrzyn automatycznych to slyszalem od spedjalistow ze sie wogle ich nie wymienia :lol: Ja bym poleca zmieniac olej w skrzyni co 15tys - 20tys km mimo zalecen producenta.
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Kotlet, ale temat mnie męczy.


5w50 formula racing mobila czy 15w50 300v ?
ja stwierdziłem że jak zimny molul to szklanki sobie troszkę świerszczą, no i kisiel straszny zimą czyli na krótkie trasy się nie nadaje ale znosi ciepełko dobrze, czyli do chłostania nic innego

mobil jak mobil trochę przereklamowany,ale 5w50 i dobry przy częstym odpalaniu i ciepło ponoć jako tako znosi, no i po znajomościach można go naprawdę tanio dostać :arrow: można zmienić częściej :)
a z powodzeniem leci to w Miskach evo, i w scooby.

kto miał styczność bezpośrednio z jednym i drugim
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
Forest
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 504
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 18:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

porównywanie mobila i motula to totalna bzdura.

Jak 15W50 za gęsty to zalej na zimę 300V 10W40 i tak w nissanach chyba każdy wymienia olej przynajmniej 2 razy w roku.
Awatar użytkownika
Neo2005
Sponsor
Sponsor
Posty: 918
Rejestracja: czw 08 maja, 2008 15:05
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

valvo 10w60 vr1 racing na kazde warunki jest dobry, czy zima czy lato wszystko jest ok.
Części tuningowe bovy, naby, pasy szelkowe, wskazniki, turbo timery,stozki, kierownice i wiele wiele innych - zawsze w dobrych cenach !!! 505-205-558

Lista części: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=14275251

My project s13 http://forum.turbokillers.com/tematy23/ ... vt9286.htm
sba4ever

Interesuje mnie wymiana filtru oleju i oleju w skrzyni, jaki ? dextron 2-3? Dyfer co zalac i jak to zrobic :)
Jak leje mi sie z gory skrzyni to jaka uszczelke zamowic? ta co przeciska sie przez drazek od gory? Przy wymianie sprzegla warto odpowietrzac ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”