Płukanie silnika

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

mgosc

Witajcie
Chciałem prosić o waszą opinię na temat stosowania środków płuczących silnik (wlać na 5 minut pracy silnika i wymiana oleju). Dodam że moje autko ma licznikowy przebieg 160000 i jest z 91 roku. Dzwoni mi popychacz, zastanawiam się czy to może pomóc, ale nie wiem czy nie wiąże się z zastosowaniem takiego środka jekieś ryzyko. Może ktoś tak robił - proszę o pomoc.
Mirek
Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ja bym nie nalal jakiegos G ... do motoru . Lepiej kupic 2 banki półsyntetyka jakiegos taniego zalac pojeździć chwile wylac i znowu ,potem zalac dobrą oliwą i spokój.
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
Awatar użytkownika
brt
Stały gość
Stały gość
Posty: 319
Rejestracja: śr 20 sie, 2003 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

mgosc pisze:Witajcie
Chciałem prosić o waszą opinię na temat stosowania środków płuczących silnik (wlać na 5 minut pracy silnika i wymiana oleju). Dodam że moje autko ma licznikowy przebieg 160000 i jest z 91 roku. Dzwoni mi popychacz, zastanawiam się czy to może pomóc, ale nie wiem czy nie wiąże się z zastosowaniem takiego środka jekieś ryzyko. Może ktoś tak robił - proszę o pomoc.
Mirek
Plukanie silnika to dobra sprawa tylko trzeba miec dobry specyfik. Niestety zazwyczaj plukanie byle czym konczy sie marnie dla silnika. Pluczemy tylko gdy chcemy zmienic olej na inny lub jezeli mamy inny powod typu ostra jazda lub lany syf wczesniej. Na takie uszkodzenia typu pukajacy popychacz to lepiej wogole nie plukac motoru bo moze sie tylko gorzej zrobic :)
TomaRacing
ul. Nadarzynska 51 Piaseczno

S14a drift spec
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”