Zwór bezpieczeństwa w układzie cłodzenia CA?

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Panowie miałem dzisiaj dosyć dziwną przygode z nyską. Pojechałem nieco poupalać i nyska zagotowała płyn chłodniczy który ostro zaczął wyciekać gdzieś w okolicach chłodnicy oleju oryginalnej. Myślałem że jakiś wąż puścił ale o dziwo nalałem wody i dojechałem do domu bez żadnego wycieku. Zacząłem sie zastanawiać czy w CA nie ma jakiegoś zaworu bezpieczeństwa który upuszcza nadmiar ciśnienia? Nie słyszałem o czymś takim ale nie raz mnie to auto zaskoczyło już;)
Awatar użytkownika
przemekD
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 09:52
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

O ile ja pamiętam swoją s13 i orientuję się w temacie, to jedynym "zaworem bezpieczeństwa" jest korek chłodnicy, a ponadto nie przypominam sobie orginalnej chłodnicy oleju w s13 (nie licząc tej od dyfra) :oops:
Ostatnio zmieniony sob 27 mar, 2010 19:01 przez przemekD, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Pisząc o "chlodnicy oleju" zapewne piotrek miał na mysli seryjna chlodnice(cos w rodzaju podstawki) pod filtrem oleju.
Moge Cie zapewnic ze napewno nie ma tam zadnego zaworu bezpieczenstwa wody-w tych okolicach jest kilka laczen wodnych,moze na ktoryms przecieka
Ostatnio zmieniony sob 27 mar, 2010 20:25 przez borimichal, łącznie zmieniany 2 razy.
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Dzięki o coś takiego mi chodziło:) Tak jak piszesz dużo tam różnych węży, może jak któryś dostaje ciśnienie to zaczyna puszczać na opasce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”