oil catch-monta?

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

cziko

czy mógł by mi ktos zrobic foty lub rysunek jak połaczyc oil kecza ???bo nie moge nicznalesc na ten temat a jutro odbieram go z produkcji :roll:
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Wal do Psyla. On montował
EMWU is dead
pSyl0

Cziko mistrzu, porobie zdjecia ktore obiecalem (dzis wieczorkiem) i wyedytuje tego posta i je tu wkleje. Co do opisu to mam go przykreconego zapomoca srobki ktora trzyma mase na ssacym, jeden rurek z tank'a idzie za przeplywke, drugi podlaczony jest do rurek od odmy pod trojniczek. Zawor PCV (ten z tylu ssacego) mam zaslepiony, na pokrywce od wydechowego ta pozioma rurke mam tez zaslepiona, reszta bez zmian.
Załączniki
PB080020 (Small).JPG
PB080020 (Small).JPG (51.4 KiB) Przejrzano 7225 razy
PB080019 (Small).JPG
PB080019 (Small).JPG (65.89 KiB) Przejrzano 7225 razy
PB080018 (Small).JPG
PB080018 (Small).JPG (73.78 KiB) Przejrzano 7221 razy
cziko

dzeki psyljusz dzieki brofczaka masz u mienia!!
Awatar użytkownika
200sx
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 125
Rejestracja: śr 08 paź, 2003 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Lepiej wstawic filterek na zbiorniku zamiast ciagnac taka rure do dolotu. Zaworu pvc na kolektorze to bym raczej nie blokowal :)
r4 turbo jest super, a V10 bi-turbo...
pSyl0

200sx pisze:Lepiej wstawic filterek na zbiorniku zamiast ciagnac taka rure do dolotu. Zaworu pvc na kolektorze to bym raczej nie blokowal :)
Czyli powinienem zaworek pvc zostawic odblokowany? I rure ktora mam miedzy dolotem a puszka zlikwidowac, dziure w dolocie zaslepic i zalozyc filtr na krociec na puszce? Dobze zrozumialem? :D

Czym grozi zaslepienie PVC??
Awatar użytkownika
200sx
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 125
Rejestracja: śr 08 paź, 2003 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Dwie odmy laczysz trojnikiem i prowadzisz do zbiornika. Na zbiornik zakladasz filtr zeby go nie wysadzilo (albo zostawiasz dziure). PVC laczysz z dolotem. Przez ten zawor leci powietrze do silnika na wolnych. Nie wiem czym grozi zaslepienie - pewnie niczym bo PVC otwiera sie dopiero na cieplym silniku jezeli dobrze pamietam, dawno nie czytalem servisowki :). Twoje rozwiazanie ma jedna zalete - nie smierdzi olejem w samochodzie u mnie niestety troche daje mimo zalozonego filtra. Mozna to zminimalizowac nalewajac troche wody do zbiornika - taki moj patent.
r4 turbo jest super, a V10 bi-turbo...
cziko

ja juz sie pogubiłem!!tąpy jestem chyba :D czy mgli byscie zrobic prosty rysunek w paincie??nie wiem nawe tco to ten zawork pvc czy jak mu tam :mrgreen:
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

Odkopałem bo połapac sie nie moge....

Ja chce zrobic w ten sposób:
Zielona strzałka przedstawia miejsce gdzie chce podłaczyc ta druga rurke.... co o tym myslicie ??

Natomiast na czerwono bedzie cos czego nie rozumiem tzn nie musze rozumiec tylko powiedzcie mi czy tak musi byc czy tez moj plan jest tez dobry.... czy ta rurka chowa sie po lewej stronie i wylazi po prawej ?? to ta sama rurka ?
Załączniki
lala2.JPG
lala2.JPG (285.64 KiB) Przejrzano 7102 razy
lala.JPG
lala.JPG (284.07 KiB) Przejrzano 7100 razy
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

Albo tak....
Z tego co zrozumiałem z wypowiedzi Darka (200sx)....
Dobrze zrozumialem ??
Załączniki
lalala.JPG
lalala.JPG (287.21 KiB) Przejrzano 7090 razy
Awatar użytkownika
200sx
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 125
Rejestracja: śr 08 paź, 2003 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Przyjedz do mnie to ci podlacze, bedzie najlatwiej
r4 turbo jest super, a V10 bi-turbo...
Dewik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 110
Rejestracja: pt 15 paź, 2004 22:14
Lokalizacja: Sieradz (łódzkie)
Kontakt:

A co to jest ten oil catch i co daje,i gdzie go dostane??Bo ja jestem zielony w te klcki :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”