Kostka wychodzaca z silnika / chlodzenie turbiny PRoblem!

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
MorelloS
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 89
Rejestracja: sob 13 mar, 2010 10:53
Lokalizacja: ona jest?

Witam,

panowie ja juz trace sily :cry:

ostatnio z Daskiem zrobilismy kolektor dolotowy, wkoncu zawitala pod nim uszczelka poniewaz poprzedni znajomy/mechanik dal silikon ktory wydmuchalo.

robilismy tez cos przy turbinie ... waz olejowy wkrecilem poprawnie ale sruba ktora trzyma metalowy przewod do chlodzenia turbiny , a zarazem przez nia zasuwa ciecz chlodzaca zle mi sie wkrecila , i zrypala gwint a w efekcie koncowym urwalem ja :cry:

z braku czasu oddalem auto do znajomego i wyjeli juz turbine i kolektor wydechowy zeby wykrecic ta kostke do ktorej wkreca sie ta srube... okazalo sie ze kostki tej nie da sie wykrecic dopoki nie zdejmie sie glowicy...

obcieli ja i jakos wykrecili ale jak zaladowac nowa?

macie jakies pomysly? moze wkrecic jakas inna i zastosowac przewod elastyczny? mial ktos kiedys taki przypadek?

ja juz padam , bo zatesknilem za nissanem a niedlugo bedzie prawie 2 miesiace jak ostatnio nim smigalem...
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

a duzo tam tego gwintu jest w srodku?? jaki gwint? i czy powierzchnia jest dosc rowna zeby uszczelnila podkladka miedziana??
mozesz sprobowac od razu wkrecic holenderke w elastyczny przewod, najlepiej pokaz foty bo juz dawno nie widzialem bloku CA :)
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
MorelloS
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 89
Rejestracja: sob 13 mar, 2010 10:53
Lokalizacja: ona jest?

problem rozwiazany ;) udalem sie do castoramy i zakupilem miedziane kolanka i przedluzki 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”