Temperatura, Wisko

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
rafaello552
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 11
Rejestracja: ndz 14 mar, 2010 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

ok dzieki chlopaki za pomoc bede dzialal w tym kierunku i zobaczymy co z tego wyjdzie o pompie tez myslalem i bloku nie wiadomo jak poprzedni wlasciciel dbal o ten silnik choc jak go kupilem rok temu to wszystko bylo ok do tej pory najlepszym pewnie rozwiazaniem bylo by wogole cale zrobienie tego silnika i wyczyszczenie wszystkiego, jest ktos kto sie zajmuje takimi silnikami mieszkam pod warszawa okolice pruszkowa
Awatar użytkownika
BarTeX5575
Stały gość
Stały gość
Posty: 285
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 20:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Z tą pompą wody zgadzam się.
Poczekaj na wolnych, by lekko temperatura poszła ponad środkową kreskę, jak już wskazówka zacznie się unosić przytrzymaj go na około 3-4 tysiącach obrotów i patrz na wskazówkę. Jak zacznie opadać, to najprawdopodobniej pompa, bo nie daje rady przepompowywać płynu na wolnych, a jak się go wkręci to pompa się rozkręca i pompuje :D

Wiem, że czekanie, aż wskazówka pójdzie do góry nie jest najleprzym pomysłem, bo silnik trochę się pomęczy, ale niema jak tego sprawdzić, chyba że poprostu wymienić pompe i zobaczyć, czy będzie lepiej.

Tak w ogóle to masz osłonę od wisko?
Jak jej niema, to będzie się grzał jak temperatura na zewnątrz jest wyższa niż 25 stopni, szczególnie na wolnych, bo niema przepływu powietrza :)
Powoli powoli, bo się rozp.....li
Awatar użytkownika
rafaello552
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 11
Rejestracja: ndz 14 mar, 2010 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

zrobie jak mowicie oslone mam od wisco, zobaczymy co wyjdzie z tego:)
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

ja bym się przyjrzał mocowaniu termostatu. Kiedyś jka pierwszy raz zmieniałem w ca na szybko to jakoś mu się wypadło z tej szczelinki ustalającej i objawy były identyczne. i pamiętaj że ma być pinem do góry!
Awatar użytkownika
rafaello552
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 11
Rejestracja: ndz 14 mar, 2010 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Witajcie dzis z rana zajrzalem sobie do termostatu poniewaz robil mi to mechanik tak jak napisaliscie czy jest dobrze wlozony postanowilem to sprawdzic i co? Niespodzianka w termostacie tym nie ma nawet tego ( jggle ) tak wiec nawet nie wiadomo co to za shit jest w poprzednim wiem ze bylo to bo sam go kiedys wyjmowalem i to widzialem w tym tego nie ma. Mam pytanie jaka jest funkcja tego jggle i czemu akurat musi byc na gorze? pozostalo mi samemu kupic termostat teraz i sam go sobie zaloze wkurza mnie to jak oddaje sie komus zaufanemu auto do naprawy a tu takie niespodzianki niemile nie ma to jak samemu zrobic wtedy wiadomo co sie zaklada i jak
Awatar użytkownika
kaszub
Stały gość
Stały gość
Posty: 302
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 20:17
Lokalizacja: tuskoland
Kontakt:

... no mazna po wierzchy wysmarowac i tak sie wezre... GOSCIU mial racje jestem niedoro-zwojem...
ja pier..le jak ja pisze kaszub naucz mnie w koncu czytac bo to wicha co ja wyczyniam

ca18det JDM stage 2, PRESTIŻ garage
Awatar użytkownika
rafaello552
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 11
Rejestracja: ndz 14 mar, 2010 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Dzięki kaszub juz wiem do czego sluży ten cycek :wink: nie ma go w tym termo wiec to moze byc tez przyczyna tego ze nie odpowietrza ukladu tak jak powinno kupie nowy zaloze i napisze czy problem bedzie nadal wystepowal
Awatar użytkownika
kaszub
Stały gość
Stały gość
Posty: 302
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 20:17
Lokalizacja: tuskoland
Kontakt:

rozwiazales problem?
... no mazna po wierzchy wysmarowac i tak sie wezre... GOSCIU mial racje jestem niedoro-zwojem...
ja pier..le jak ja pisze kaszub naucz mnie w koncu czytac bo to wicha co ja wyczyniam

ca18det JDM stage 2, PRESTIŻ garage
Awatar użytkownika
rafaello552
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 11
Rejestracja: ndz 14 mar, 2010 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

pozno troche odpisauje ale to z braku czasu,termostat zalożony taki jaki powinien byc ale problem nadal taki sam max temperatura odkreciłem pompe wody zobaczyłem czy luzów nie ma ale wszystko jest okpompa wygląda na niedawno zmienianą, zastanawiam sie nad uszczelką pod głowicą jak najlepiej sprawdzic czy ją wydmuchało?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”