Nowy pomysł na chłodzenie oleju (OPINIE)

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ii jest dość ciężka wieć zastanów sie czy wrzucać takie cos na przod auta.
Pod podkladke zwykłą AG to nie jest do konca dobre rozwiazanie bo bedziesz chlodził olej caly czas od włączenia auta a co za tym idzie czas nagrzewania oleju będzie baaardzo długi.
Rozwiązanie jakie podałem , z podkladką mocala z termostatem jest o tyle dobre ze ma termostat i otwiera obieg przy właściwej temeraturze kiedy trzeba olej zacząć chłodzić.

Proste i sprawne rozwiązanie
juris
Stały gość
Stały gość
Posty: 396
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2010 07:45
Lokalizacja: Warszawa

Przyznaje rację ze to najprostrze rozwiązanie lecz boję się o spadek ciśnienia. Miskę i tak będę powiększał wiec wstawienie niezależnego obiegu niebędzie takie trudne i pracochłonne
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

jak zrzucasz miche to bedzie najtansza opcja, jakas chlodniczka, 2 weze, 2 krucce, pare kabelkow, termowlacznik czy inne sterowanie i smiga :) pewnie w 150zl sie zmiescisz :)
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
juris
Stały gość
Stały gość
Posty: 396
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2010 07:45
Lokalizacja: Warszawa

Chłodniczka wleci od dyfra jak niejest uszkodzona bo jeszcze niepatrzyłem a wrazie czego po drodze do roboty mam najwiekszy szrot w mieście:))) Przewody wlecą od wspomnianego chłodzenia automatycznej skrzyni stalowo/gumowe +kable ori od chłodniczki dyfra. Termowłącznik dobierze się bezproblemu a jak się wkurzę to zrobię poprostu włącznik w kabinie:)
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

chłodniczka z dyfra jest za mała, radzę przeszperać allegro jest tego masa
termostycznik jednostopniowy kosztuje 25zł nowy dwustopniowe droższe, można wykorzystać
drugi stopień np do wentylatora dodatkowo i można wybrać sobie temperatury, parę styczników, a zamocowanie też żaden problem, nakrętka z gwintem m22x1,5 bo wszystkie termostyczniki mają taki gwint i wspawać całość, przez miskę się przebić i już,

sugeruję wlot i wylot wysoko,dla zasilania zrobić smok, bo jak zrobi się dziurę na dole to przy złamaniu węża spitoli cały olej a z rurką i otworem na górze nie soitoli tak szybko.

pompka z dyfra pod ciśnieniem ok 1 bara ma wydajność 2,2 l na minutę na oleju o temp 20 stopni
pobór prądu wacha się w zależności od ciśnienia(oporu przepływu) od 7,5 do 9,6A

tyle z moich badań
Rice is nice
Obrazek
juris
Stały gość
Stały gość
Posty: 396
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2010 07:45
Lokalizacja: Warszawa

Dobra narazie wszystko jasne. Tylko jszcze jedno pytanie jak mam termowłącznik 2 pinowy to wchodzi tam + i - czy 1 pin to wejście + a drugi pin to wyjście + na wentylator np.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

no a jakby mialo byc jakbys tam mial + i - podpiete ??

podpinasz plus przez ten termowylacznik, jak jest temperatura tam sie robi styk i prad plynie :)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
juris
Stały gość
Stały gość
Posty: 396
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2010 07:45
Lokalizacja: Warszawa

tak mi się wydawało ale wolałem się upewnić żeby czegoś niespalić;)
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Noo , jak by sie załączył to ładnie z dymem by instalacja poszła :lol:
Chłodniczka dyfru jest w zupełności wystarczająca jeśli chodzi i polepszenie układu zwłaszcza jeśli jest w dobrym miejscu umocowana i jest dobry nadmuch powietrza.
Jeśli wyrzucisz seryjna chłodniczke to warto pomyśleć nad czyms wydajniejszym
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”