brak wody w wężach do nagrzewnicy Sr

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
MiniMi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 521
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 19:45
Lokalizacja: Tychy/stryszawa
Kontakt:

Mam taki problem, że nie mam żadnego ciśnienia wody w stronę nagrzewnicy.
Na zgaszonym silniku jak dmucham w korek od chłodnicy woda przechodzi bez problemu, jak zapalę silnik to w ogóle nie ma tam ciśnienia wody :evil:

Termostat otwiera się, wody jest na pewno full w chłodnicy...

Co to może być gdzie mam szukać przyczyny??
Pieniądze można zainwestować, albo przepierdzielić. Można też zainwestować w nissana- czyli przepierdzielić.
Awatar użytkownika
Żołnierz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 64
Rejestracja: pt 16 wrz, 2011 20:18
Lokalizacja: Żory

Jak odpowietrzasz to odpalasz nagrzewnice na full i temp na full?
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

a wymieniałeś płyn albo dolewałeś bo ci zwiał ??? jak tak to odpowietrz jak zawsze .
Awatar użytkownika
MiniMi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 521
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 19:45
Lokalizacja: Tychy/stryszawa
Kontakt:

no dobra tylko co mi da ogrzewanie na full jak tam nic wody nie dochodzi??

tak dolewałem płynu i jest full

Ściągnąłem pompę wody i nie ma żadnego luzu lekko pordzewiała w środku ale tragedii nie ma....
Teraz to już nie wiem co robić, zamawiać nową czy tą założyć
Ostatnio zmieniony pn 10 paź, 2011 20:41 przez MiniMi, łącznie zmieniany 2 razy.
Pieniądze można zainwestować, albo przepierdzielić. Można też zainwestować w nissana- czyli przepierdzielić.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

przy zapalonym aucie i zrzuconych wezach z nagrzewnicy nie leci z nich woda tak??
o to chodzi??
jezeli o to chodzi to przy zrzuconych obu wezach nie wytworzy sie cisnienie w ukladzie bo masz go otwartego blisko pompy i to moze byc przyczyna ,

pelne odpowietrzenie nastapi po rozgrzaniu silnika do temp pracy i otwarciu sie termostatu, ale to juz raczej wiesz ;)

jezeli niczym nie trafilem to napisz dokladniej jak stwierdzasz brak cisniania wody w nagrzewnicy.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
MiniMi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 521
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 19:45
Lokalizacja: Tychy/stryszawa
Kontakt:

szaman pisze:przy zapalonym aucie i zrzuconych wezach z nagrzewnicy nie leci z nich woda tak??
o to chodzi??
Tak o to chodzi :D
szaman pisze: jezeli niczym nie trafilem to napisz dokladniej jak stwierdzasz brak cisniania wody w nagrzewnicy.


Właśnie tak stwierdzam po ściągnięciu tych węży, tylko temp. wody już normalna była (na wskaźniku) i dalej płyn nie dochodził do tych węży :?

A gdybym ściągnął termostat i obieg byłby cały czas otwarty zmieniło by to coś?? Chodzi mi o to czy woda dojdzie do nagrzewnicy??
Pieniądze można zainwestować, albo przepierdzielić. Można też zainwestować w nissana- czyli przepierdzielić.
Awatar użytkownika
m0rr1s
Postojebca
Postojebca
Posty: 1079
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 20:25
Lokalizacja: od o. Rydzyka
Kontakt:

tak, po chwili chodzenia autka rozprowadzi się wszędzie.


ale pierw to Ty mu daj z 10-15 minut trajkotania na wolnych obrotach i później dolej mu płynu... z resztą możesz korek od chłodnicy odkręcić i nalewać na bieżąco.. ;)
Ostatnio zmieniony wt 11 paź, 2011 17:24 przez m0rr1s, łącznie zmieniany 1 raz.
Nissan will get you through times with no money better than money will get you through times with no Nissan.
Obrazek
Awatar użytkownika
MiniMi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 521
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 19:45
Lokalizacja: Tychy/stryszawa
Kontakt:

to zrobię tak, że założę starą pompę i wyciągnę termostat wtedy woda bez problemu powinna dojść wszędzie. dobrze myślę??
Pieniądze można zainwestować, albo przepierdzielić. Można też zainwestować w nissana- czyli przepierdzielić.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

zrob tak - poskladaj wszystko zalej plynu pod sam korek chlodnicy zalej do zbiorniczka polowe skali, zamknij uklad i nagrzej spokojnie na postoju do temp roboczej, termostat sie otworzy i woda wszedzie powinna dojsc, a powietrze pojdzie w chlodnice, zgasic auto odczekac az wystygnie dolac pod korek i powinno byc ok, uwaga nie otwierac korka przy cieplym plynie bo moze byc niezla fontanna i oparzenia, chyba ze ktos ogarnia te sprawy ;)

druga opcja to nagrzewac do temp. roboczej z otwartym korkiem chlodnicy, ale to ma taki minus ze ciecz sie rozszerza i zanim sie otworzy termostat to zacznie ci lekko wybijac z chlodnicy,

PS. zalewajac pod korek podpompuj wezami z chlodnicy co by wypchnac czesciowo powietrze.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
MiniMi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 521
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 19:45
Lokalizacja: Tychy/stryszawa
Kontakt:

ok jutro tak zrobię plus jeszcze będę miał nowy termostat tak dla pewności :roll:
Pieniądze można zainwestować, albo przepierdzielić. Można też zainwestować w nissana- czyli przepierdzielić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”