Klimatyzacja - odinstalowanie

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
hiszpan
Stały gość
Stały gość
Posty: 250
Rejestracja: czw 18 sie, 2011 06:36
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Witam, więc moje pytanie brzmi czy zostawić klimę czy wsio wywalić? Jak uważacie? Ogólnie nigdy nie miałem w swoim aucie klimy i jakoś mnie to nie jara po za tym z tego co widziałem jeden wąż jest uszkodzony a chłodnica klimy prawdopodobnie uszkodzona + koszt nabicia to jakoś mi się nie uśmiecha i zastanawiam się czy nie wywalić całkiem klimy i wszystkich jej elementów:)

Jak myślicie? I ewentualnie co w komorze silnika jest do wywalenia w S14a? Oczywiście prócz sprężarki i chłodnicy:)
Części mechaniczne SR20DET + osprzęt...
kontakt: 783693864
Awatar użytkownika
Litwinow
Stały gość
Stały gość
Posty: 434
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Ja wywaliłem i rozsprzedałem. Jeszcze kilka osób mi mailowało, że szuka kilku przewodów ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
hiszpan
Stały gość
Stały gość
Posty: 250
Rejestracja: czw 18 sie, 2011 06:36
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Hmm no ale co konkretnie wywaliłeś?
Części mechaniczne SR20DET + osprzęt...
kontakt: 783693864
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Jeśli można się wtrącić :D
Do wywalenia nie ma tam dużo... sprężarka (siedzi bardzo z przodu i jest dużo cięższa niż się wydaje :wink: więc wywalenie to duży +), chłodnica, trochę przewodów aluminiowych (puste nic nie warzą.. plusem jest to że trochę bardziej przejrzyście się bez nich robi) i jest jeszcze taki jeden mały zbiorniczek (nie wiem co to.. chyba skraplacz czy coś w tym stylu)..

można też w kabinie rozebrać ten cały box z nawiewami i z tamtąd też chłodniczkę z przewodami wywalić... sporo roboty ale jak się każde kilo liczy to można...

I to chyba wszystko.. przynajmniej u mnie nic więcej nie było.. hehe jak bym miał dokładniejszą wagę to bym to wszystko zważył tak z ciekawości... :wink:

a czy wywalać... póki nie jeździłem żadnym samochodem z klimą to nie była mi potrzebna... ale jak już pojeździsz z klimą to bez jest ciężko.. najgorzej jak się w upały raz takim a raz takim jeździ... do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja.. :mrgreen:
pzdr
Ostatnio zmieniony pn 27 lut, 2012 17:36 przez Bast, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
hiszpan
Stały gość
Stały gość
Posty: 250
Rejestracja: czw 18 sie, 2011 06:36
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Powiem szczerze że nawet nie chce jej wywalać ze względu na ciężar tylko poprostu szkoda mi kasy na jej uruchomienie a w żadnym aucie dotychczas klimy nie miałem i jakoś nie było płaczu z tego powodu;p zrobi się trochę cieplej to wypierniczy się wszystko:)
Części mechaniczne SR20DET + osprzęt...
kontakt: 783693864
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

trochę może odgrzewam ale jako ciekawostkę dopiszę, że:
kompresor - 8,1kg,
napinacz - 3,6kg,
chłodnica z tym ustrojstwem na niej zamontowanym - 4,2kg,
rurki te z komory silnika tylko - 0,5kg.

razem zestaw klimy spod maski daje nam: 16,4kg
nie wiem, czy seryjnie jest wiatrak dodatkowy na klimę, czy tylko wisco ją ciągnie, ale u mnie nie było więc w razie w należy jeszcze jego doliczyć ;)

pozdro.
Poszukuję...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”