Problem z cieknącą uszczelką głowica/kolektor ssący

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

juris
Stały gość
Stały gość
Posty: 396
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2010 07:45
Lokalizacja: Warszawa

Mam problem z cieknącą uszczelką głowica/ kolektor ssący.
Od początku. Założyłem nową uszczelkę Cometica po pierwszym odpaleniu niby ok ale nierozgrzałem do końca silnika. Kolejnym razem silnik pracował aż do otwarcia termostatu ( za termostatem mam czujnik tem. od gaugana) i woda zaczęła kapać z pod uszczelki. Kolektor zdjąłem posmarowałem trochę sylikonem do głowic.
Niby wszystko ok aż do dzisiaj. Zmontowałem dolot wiec chciałem zobaczyć jak silnik pracuje pod obciążeniem i pojeździłem parę razy przód tył po podjeździe. No i niestety znowu leci woda z tego samego miejsca (wyjście wody z głowicy).

Co może być tego przyczyną?? Dodam że termostat nowy(otwarcie 88 C), pompa wody nowa, nowe borygo, chłodnica nowa, cały układ przepłukany 2x

Może to być wina termostatu?? Bo zauważyłem że jak silnik zimny to niekapie, zaczyna mniejwiecej jak termostat się otwiera.
Jeszcze jedno mam dużą chłodnię Mishimoto z tym ze nawet jak termostat puści j jest te 80 stopni na wskaźniku za termostatem to góra chłonicy jest gorąca a dół zimny, wżą dolny też jest zimny
Ostatnio zmieniony śr 23 maja, 2012 22:39 przez juris, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”