P?yn ch?odniczy

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

rossol
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 106
Rejestracja: czw 27 gru, 2012 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Jaki płyn chłodniczy polecacie do SRa ? Miałem wcześniej zalany koncentrat ale nie wiem jaki. Teraz cały w sumie wyparował i muszę zalać nowy
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

ja mam zalany glycoshell, kazdy dziala...
jezeli ci wyparowal z chlodnicy to niedobrze :D a jak ze zbiorniczka w krotkim odstepie czasu to tez niedobrze. mi przez rok jezdzenia codziennie wyparowalo niewiele.
Obrazek
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

nie wlewaj borygo lub petrygo któryś z nich wżera uszczelki ja do wszystkich aut leje DYNGEL 2000 kupisz w każdym nord auto i nie zamarza przy -28
rossol
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 106
Rejestracja: czw 27 gru, 2012 22:36
Lokalizacja: Warszawa

kolosezw pisze:ja mam zalany glycoshell, kazdy dziala...
jezeli ci wyparowal z chlodnicy to niedobrze :D a jak ze zbiorniczka w krotkim odstepie czasu to tez niedobrze. mi przez rok jezdzenia codziennie wyparowalo niewiele.
Wyparował ze zbiornika wyrównawczego, muszę coś zalać, żeby go przetransportować na inspekcję
Awatar użytkownika
Dasiek
Redaktor
Redaktor
Posty: 957
Rejestracja: czw 19 mar, 2009 21:38
Lokalizacja: Kraków

rossol pisze:Jaki płyn chłodniczy polecacie do SRa ? Miałem wcześniej zalany koncentrat ale nie wiem jaki. Teraz cały w sumie wyparował i muszę zalać nowy
Testowałem tego trochę. Z najciekawszych informacji:

1) woda destylowana nagrzewa się wolniej niż olej
2) są 3 rodzaje czerwonego płynu chłodniczego Valvo- o różnych parametrach. Valvo zagrzałem raz do 110 i totalnie odpuściłem (olej 115).

Dobry płyn chłodniczy nagrzewa się podczas upalania "na placu" do 105*C i utrzymuje przez określony czas "ten stan". Ile ? Nie wiem... ale dzwoniłem po ostatnich jazdach do przedstawiciela i naświetliłem mu sytuację.
Jako odpowiedź dowiedziałem się, że tak ma być. Dodatkowo płyn jest wyposażony w środki smarne, które lepiej sobie radzą w wyższych temp. i dbają o pompę :)

to co ja mam, kupuje się w litrowych koncentratach, hyc: http://oleje-sklep.pl/pl/p/ARDECA-ALU-F ... NCENTRAT/1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”