Odpowietrzanie uszczelkowanie?

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Woda mi uciekała. Znalazłem pęknięcie na przewodzie gumowym - tam gdzie wchodzi w silnik - pierwsze zdjęcie.

Zgodnie z opisem znalezionym na forum, otworzyłem korek chłodnicy, nalałem wody destylowanej (potem miała być zmieniona na płyn), grzanie na maks.

Po uruchomieniu silnika mam bulki i wytryski płynu. Czy tak włas\śnie wygląda "odpowietrzanie" czy to spaliny z uszkodzonej uszczelki (filmik)?

Pozdrawiam, ml.
240sx s13
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Coś mi się nie chcą pliki załączyć, podsyłam link:
https://picasaweb.google.com/1041041180 ... directlink
240sx s13
Awatar użytkownika
Morton;]
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 106
Rejestracja: sob 02 mar, 2013 15:09
Lokalizacja: Koźmin Wlkp

Robisz tak nalewasz wody do pełna odpalasz na odkręconym korku, ściskasz trochę dolny górny wąż od chłodnicy (30s-1min), a i grzanie w aucie ustawione na max, następnie dolewasz wody jeśli w chłodnicy ubyło zakręcasz korek i jedziesz w trasę, reszta się sama odpowietrzy, następnie po zagrzaniu się samochodu otwierasz maskę i sprawdzasz czy węże chłodnicy nie są jakieś mega twarde, mogą być twardsze ale powinny dać się ścisnąć, jeśli tak jest to git, jak są mega twarde lub już po drodze wywaliło wodę trzeba wykluczyć jeszcze wadliwy termostat lub korek przed zawalaniem głowicy. Poprawcie mnie jak się mylę ;) a i nie pamiętam czy gdzieś jest jeszcze odpowietrznik który odkręcasz jak nalewasz wody do chłodnicy jeszcze tego w nysie nie robiłem :)
Ostatnio zmieniony pn 26 paź, 2015 18:04 przez Morton;], łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

nie ma odpowietrznika w nysie , mozesz nalac plynu troche wyzej max kreski na zbiorniczku wyrownawczym , samo sie uzupelni .
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

nie trzeba odkręcać odpowietrznika, 3~4 cykle nagrzania do temperatury roboczej i pełnego wychłodzenia załatwia sprawę
Rice is nice
Obrazek
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Dziekuje bardzo za wszystkie podpowiedzi.

Zrobie tak jak kazecie. Mam jeszcze tylko pytanie czy te pluskanie wody przez korek chlodnicy to normalne? Na filmie sielnik juz troche chodzi, wskazowka temperatury byla tam gdzie zwykle podczas jazdy, ale pluskanie zaczyna od razu po uruchomieniu silnika. Uszczelka?......

Ml
240sx s13
Awatar użytkownika
Morton;]
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 106
Rejestracja: sob 02 mar, 2013 15:09
Lokalizacja: Koźmin Wlkp

jeśli pluska od razu to raczej dupa :/ nalej wody zakręć korek jeśli węże się od razu zrobią twarde to uszczelka pod głowica lub jakieś pękniecie, blok głowica dowiesz się po zdjęciu głowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”