Wentylator - s13

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

yogasov

Witam. Ostatnio zauwazylem ze wentylator zaczyna mi pracowac odrazu jak tylko uruchomie silnik - niewazne czy jest zimny czy cieply - nawet po mroznej nocy - poprostu pracujej non-stop ... Czy ktos wie moze czego to jest przyczyna? Czy jest jaki regulator od niego , co zrobic zeby sie uruchamial dopiero jak silnik jest rozgrzany i tego potrzebuje ??

Z gory dzieki za info w tej sprawie.


P.S. Ma ktos moze kolektor wydechowy na zbyciu ? Bo moj jest pekniety i halasuje - pytam bo moze ktos sobie wymienial na jakis lepszy i nie potrzebuje starego ale dobrwego sprzedac za jakies grosze... ?


Pozdro z Poznania
Ostatnio zmieniony sob 26 lis, 2005 22:05 przez yogasov, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Co do wentylatora to tak ma byc , pracuje na wiskozie i zawsze sie obraca , czasami szybciej czasami wolniej , wiec wszystko ok.
Co do kolektora to napewno Cziko ma.
A sprzęgło to do Jarka Exedy ,jest bardzo wytrzymałe i w przystępnej cenie.
Obrazek
Awatar użytkownika
.wildcat.
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 29 maja, 2005 04:58
Lokalizacja: z miasta

Tak ma być. Wentylator po odpaleniu mocno dmucha. Po kilkudziesięciu sekundach rozłącza się sprzęgło wiskotyczne. To nie oznacza, że wentylator przestaje się kręcić. Lepkość powoduje, że się kręci, tylko ze znacznie mniejszymi obrotami. Jak silnik się mocno zagrzeje to sprzęgło się załącza i z powrotem dmucha.
|oo|__|oo|

Wildcat

O=O---O=O
yogasov

dzieki bardzo za porade ! mam s13 dopiero od okolo 2 tygodni - dopiero ja poznaje, czytam duzo forum ...
w takim razie wentylatorem juz przejmowac sie nie bede :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
bazabaza
Stały gość
Stały gość
Posty: 484
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 10:54
Lokalizacja: Rybnik

sory za odgrzanie tematu ale mam pytanie czy we wszystkich s 13 wentylator dmuchał na silnik zamiast na chłodnice
Awatar użytkownika
Raptor
Stały gość
Stały gość
Posty: 233
Rejestracja: ndz 17 lip, 2005 20:56
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

wentylator ciągnie od chłodnicy - jakby na nia dmuchał to przy pewnej prędkosci w ogóle by nie było przepływu powietrza przez chłodnicę
Awatar użytkownika
Muro
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 183
Rejestracja: sob 11 cze, 2005 10:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

bazabaza pisze:sory za odgrzanie tematu ale mam pytanie czy we wszystkich s 13 wentylator dmuchał na silnik zamiast na chłodnice

to we wszystkich autach tak jest :wink:
a napewno w wiekszosci pomijając jakieś patenty...
powrót do korzeni ?
Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

O fuck to ja sie tutaj nie nadaje. Macie jajca żeby jeździc takimi autami z takim pojęciem.Albo gruby portwel..:d sorry za OT :mrgreen:
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
snatch

Rafi pisze:O fuck to ja sie tutaj nie nadaje. Macie jajca żeby jeździc takimi autami z takim pojęciem.Albo gruby portwel..:d sorry za OT :mrgreen:
kolega zapytał i dostał odpowiedź...nie trza mu psuć frajdy odrazu hmmmm 8)
nysa to takie same autko jak każde inne tylko tzra wziąc poprawke na ceny częsci i
brak dobrych mechaników w okolicy...jak jakis pan ma problem z ustaleniem marki to raczejj zrobić 6000 i pełną pizdą z warsztatu...pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”