Korek spustowy oleju - jaki ma gwint ?

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

Potrzebuję kupić czujnik temp. oleju do wskaźnika ale nie wiem jaki gwint ma śruba spustowa w misce olejowej żeby tam wkręcić czujnik, pomożecie ? :)
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
ChEsTeR

Nie wstawiaj czujnika w korek spustowy bo jak przelecisz sie po dziurach to ci moze go urwac i skrobniecie wiura z panwy gotowe.
W podstawce pod chlodnice oliwy jest zaslepka ktora ma idealny gwint do czujnika np autostyle'a albo autogauge. Razem z czujnikiem dostaniesz przejsciowke i bez zmot sobie tam wkrecisz.
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

ale ja nie mam auto coś tam tylko VDO :)
to jaki jest gwint sputu albo tego drugiego ;) zależnie jaki dostane to dam wkrece, no chyba ze sie uda przerobic
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
ChEsTeR

Tam jest calowy hydrauliczny gwint samouszczelniajacy sie nie znam rozmiaru.
DRL

IceMan pisze:ale ja nie mam auto coś tam tylko VDO :)
to jaki jest gwint sputu albo tego drugiego ;) zależnie jaki dostane to dam wkrece, no chyba ze sie uda przerobic
Jak Ci się uda z tym czujnikiem to napisz jaki kupiłeś i gdzie zamontowałeś. Też mam wskaźniki VDO temp./ciśn. oleju ale bez czujników. Nie wiem jakie czujniki kupić i gdzie wkręcić.
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

W s13 Jarek mi przyspawał nakrętke w misce olejowej jakies 5cm nad korkiem. W to wkręciłem czujnik ( oczywiscie w misce jest tez otwór aby czulnik wlazł głęboko w olej) i jak dotąd sprawuje sie super.
Obrazek
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

ludzi zlitujcie się ;)
potrzebuję znac rozmiar gwintu tej śruby spustowej
moze ktos ma miske luzem i moze wykrecic i sprawdzic ? PROSZĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!
przeciez nie bede u siebie odkrecal jak mam olej w silniku :D
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Awatar użytkownika
jano86
Stały gość
Stały gość
Posty: 244
Rejestracja: sob 21 paź, 2006 17:16
Lokalizacja: Wwa

Podłączę się. Chcę kupić magnetyczny korek spustowy do CA18DET i nie wiem jaki ma rozmiar? Wie ktoś jaki będzie rozmiar gwintu?
Stand Alone Haltech, Sprzęgła XTD, kute korby tłoki, HKS SSQV, Reg. ciśn. paliwa Sard, Apexi AVC-R ----> PW
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

m12x1.25 :)
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Awatar użytkownika
jano86
Stały gość
Stały gość
Posty: 244
Rejestracja: sob 21 paź, 2006 17:16
Lokalizacja: Wwa

Dziękuję bardzo. To jeszcze zapytam czy potrzeba jakiegoś specjalnego klucza do odkręcenia czy nie ma jaichś patentów tajnych?
Stand Alone Haltech, Sprzęgła XTD, kute korby tłoki, HKS SSQV, Reg. ciśn. paliwa Sard, Apexi AVC-R ----> PW
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

zeby odkrecic korek spustowy czyli poprostu srube ? :)
nie, klucz 17 albo 19 chyba
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”