Problem z ogrzewaniem

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
krisso
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 122
Rejestracja: pt 15 kwie, 2005 13:13
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Wyszukałem problemy z tego "gatunku" ale tam leciało zimne powietrze i była zimna woda w chłodnicy.Ja mam coś dziwnego,otóż dziś samochód postał sobie ze 20 minut z włączonym silnikiem no i cóż...? W kabinie gorąco jak w piekle i z nawiewów zasówa tylko gorące powietrze przy ustawieniu na zimne.Pare razy ruszałem sówakiem ale nic-gorrąco.
O co może chodzić ? Jest to delikatnie mówiąc problematyczne biorąc pod uwage że robi się coraz cieplej...?? :evil:
Joe Satriani-Strange Beautiful Music...
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

krisso,a od kogo masz ta miodzik igielke dwusete :lol:

i wszystko jasne :mrgreen:
Awatar użytkownika
krisso
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 122
Rejestracja: pt 15 kwie, 2005 13:13
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

To nie jest zbyt pomocna odpowiedz...temat kupna zostawmy w spokoju :?
Czy ktos sie domysla w czym moze byc problem?
Joe Satriani-Strange Beautiful Music...
Awatar użytkownika
jasiu
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 101
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 23:17
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

być moze masz zerwaną linkę która przesuwa klapkę na przepustnicy rozkreć deske i zobaczysz
sprzedam koguta tel 997
Awatar użytkownika
krisso
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 122
Rejestracja: pt 15 kwie, 2005 13:13
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Czyli to raczej kwestia przełącznika/suwaka niż czegoś nie wiem w nagrzewnicy czy cholera wie gdzie jeszcze...?
Joe Satriani-Strange Beautiful Music...
Awatar użytkownika
brt
Stały gość
Stały gość
Posty: 319
Rejestracja: śr 20 sie, 2003 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

krisso pisze:Czyli to raczej kwestia przełącznika/suwaka niż czegoś nie wiem w nagrzewnicy czy cholera wie gdzie jeszcze...?
Doplywem wody do nagrzewnicy steruje taka mala przepusticzka na przewodzie wodnym ktory jest sterowany linka z kabiny. Prawdopodobnie linka sie zerwala albo po prostu spadla z tej klapki i klapka zostala w pozycji otwartej. Musisz to namierzyc i zalozyc albo podjechac gdzies gdzie Ci to naprawia.


Pozdrawiam
TomaRacing
ul. Nadarzynska 51 Piaseczno

S14a drift spec
Awatar użytkownika
krisso
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 122
Rejestracja: pt 15 kwie, 2005 13:13
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

No to faktycznie może być to,gdyż od początku bardzo ciężko chodził suwak ogrzewania a teraz przesówa sie bez wielkich oporów... :evil: tylko gdzie tego szukac?chyba sam tego nie znajde,poczekam az samochod bedzie na chodzie i trzeba bedzie sie tym zajac jak i paroma innymi rzeczami :?
Joe Satriani-Strange Beautiful Music...
Awatar użytkownika
Forest
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 504
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 18:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

krisso pisze:poczekam az samochod bedzie na chodzie i trzeba bedzie sie tym zajac jak i paroma innymi rzeczami :?
podobno auto super cacy a tu widze nie do konca :/
co jeszcze masz do porobienia tak z czystej ciekawosci ?

Pozdro
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

poczekam az samochod bedzie na chodzie
:roll:
wiec sprawdz linke i przy sterowniu(suwak) i przy zaworku na przewodzie gdzies sie odpielo
pozdro!
Awatar użytkownika
krisso
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 122
Rejestracja: pt 15 kwie, 2005 13:13
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Na chodzie nie jest bo nie jest zarejestrowany,generalnie jeździ :D
Co jest do zrobienia...?hmm Sworzeń prawego wahacza,ta cholerna linka,tarcze trzeba zmienić i opony bo na tych można się zabić i rzut oka kogoś kto się naprawde zna i wie jak to powinno jeździć (będzie to chyba Brt).Trzeba zmienić taką króciutką rurke pod dolotem bo troszke potrafi póścić płynu chłoniczego (z tego co wiem to niestety jest ztym troszke roboty ),trzeba zdjąć tylni zderzak i zamocować ten plastik do którego się tablice przykręca bo jest luzem zupełnie.Czy coś jeszcze,hmm...to są rzeczy które trzeba zrobić na poczatku ale generalnie to samochód ma teraz malo mocy bo ma wieksze turbo ale nie byl ustawiany i nie ma MBC wiec pewnie 0.5bara i jakies moze 150HP to maks co on teraz ma zreszta czuc muła podczas jazdy.Wczoraj uslyszalem cos dziwnego na wyboju i troche mnie to przerazilo.Dzwiek byl taki jakby szyba przednia zatrzeszczala albo generalnie buda ale dobieglo to wyraźnie z przodu.Szyba byla wstawiana do niego niedawno ale jest cala i zdrowa nigdzie nie ukruszona no idobrze siedzi bo w środku jest bardzo cicho,ale ten dzwiek...musze przyznac ze pierwszy raz cos takiego slyszalem.Nie z silnika,nie wydech tak jakos jakby nademna,przy dachu.nastapilo to wyraznie kiedy samochodem zabujalo na lewo i prawo (predkosc minimalna bo to wyjazd z podworka) .
No i tak to wyglada.Nie mialem nigdy nissana wiec nic o nim nie wiem,nie wiem gdzie czego szukac i przeraza mnie kazdy dzwiek,moze niepotrzebnie.Dlatego jak tylko "bedzie mial prawo" jezdzic to jade do Brt zeby spojzal fachowym okiem na moj gruzzzz :D

[ Dodano: Pon Kwi 03, 06 14:46 ]
Wymacałem tą linke pod sówakiem.Jest zaczepiona ale luźna.Nie wysówa się z peszla tylko rusza się razem z nim wiec pewnie spadła z drugiej strony...tylko kur... jest druga strona??!! :-x

[ Dodano: Sro Kwi 05, 06 17:27 ]
No wiec z linka motyw jest taki:
peszel powinien sztywno siedziec w plastikowym mocowaniu co pozwalaloby na poruszanie sie linki w jego srodku ale,peszel po przesunieciu nawiewu na zimne wypada z tego plastikowego mocowania i nie mam zielonego pojecia czemu:(
Dodatkowo cały czam mam problem z tymi cholernymi postojowymi.Caly czas sie przepala bezpiecznik z od lewej strony.Wymianiam,chwile dziala,mija pare minut i dupa,nie świeci.Wyjalem przednia postajowke bo ona jest w srodku cala popekana i moze jakas wilgoc sie dostala ale tylne lampy sa calkowicie szczelne wiec nie wiem gdzie moze byc zwarcie :evil:
Z innych ciekawostek to pod mata bagażnika bylo mokro.Na wysokosci pompy paliwa ale to nie wacha-zwykla woda.Wytarlem wszystko,mate wyjalem zeby osuszyc ,moze wszystko jest szczelne tylko nie zdazyla wyschnac kiedy jeszcze na sniegu byla wkladana u Czika.
Chyba koniec ciekawostek...aaa no i zalozylem nowe lampy.Troche sie nameczylem ale nie trzeba bylo nic ciac na szczescie.Jeden tylko mankament ze swieca jak chce zupelnie i nie chca sie zbytnio ustawiac albo ja po prostu nie potrafie.Moze ktos mi pomoze na jakims spociku.
To chyba tyle z nowosci w moim aucie.
Dzis wieczorem zrobie fotki tych kabli o ktore pytalem wczesniej w temacie Car Audio.i wrzuce na forum,to moze ktos mily opisze mi te kostki po kolei.Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

[ Dodano: Sro Kwi 05, 06 17:31 ]
Czy moge prosić moderatora o podpiecie tego tematu do tematu o moim autku? RS13 Krisso.Bardzo prosze,to bedzie wiekszy porzadek :D
Joe Satriani-Strange Beautiful Music...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”