oil catcher ??

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
200sx
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 125
Rejestracja: śr 08 paź, 2003 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Dawno nie bylo technicznego tematu wiec mam nowy. Co myslicie o czyms co nazywa sie oil catcher i sluzy do zbierania oleju ktory wywalany jest przez odmy do dolotu. Daje to cos czy jest to bajer bo ilosc oleju dostajaca sie w ten sposob do dolotu jest znikoma (pewnie wiecej puszczaja nasze turbiny)
Anonymous

chyba faktycznie wiecej puszczaja nasze turbiny :?
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

W tym nissnaie na części mikrus coś takiego zamontował (własnej konstrukcji) On to załozył dlatego ze kiedyś miał silnik w słabej konstrukcji i mu z odmy walil olej a potem zasysała go turbinka i wrzucała do silnika gdzie sie olej spalał i nissan kopcił na niebiesko odziwo po zamontowaniu tego niebieski dym znikł!
Ale czy to sę przydaje do tego żeby spowrotem olej zlewać do miski to nie wydaje mi sie - wole dolac świeżego ale nigdy nie dolewałem bo mi zawsze starczało od zmiany do zmiany.
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
200sx
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 125
Rejestracja: śr 08 paź, 2003 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Po zamontowaniu catchera przejechalem jakies 300km i mam pierwsze spostrzezenia. W zbiorniku zebralo mi sie jakies 200ml oleju. Teoretycznie po 1500km powinienem miec tam 1litr :!: Troche mnie to zaskoczylo bo nie mialem pojecia ze az tyle wylatuje przez odmy. No chyba ze jest jakas inna przyczyna :?: Co ciekawe to stan oleju wcale sie nie zmienia jezdze od wymiany do wymiany i wcale nie ubywa.
Anonymous

z tego co mi wiadomo, jezeli wypuszcza ci olej odmą , znaczy to , że silniczek juz ma za soba swój najlepszy czas. Pieprzyć to , z odmy nie ma prawa nic kocic ali lecieć....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”