MOTUL - SYSTEM OCHRONY SILNIKA

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tak jak wspominalem chcial bym przedstawic dwa ciekawe produkty firmy Motul majace na celu utrzymanie silnika w dobrej kondycji. Tyczy sie to zwlaszcza silnikow po remoncie ktore od poczatku mozemy utrzymac w idealnym stanie.

Jak wiadomo kazdy olej (nawet Motul serii 300V bazujacy na estrach), pozostawia nagar ktory moze prowadzic do zapychania kanalow olejowych. Wiadomo ze takie zapchanie lub ograniczenie przeplywu najczesciej konczy sie zatarciem silnika.

Jako pierwszy produkt chcial bym przedstawic MOTUL ENGINE CLEAN:

MOTUL ENGINE CLEAN

Specjalny środek do czyszczenia każdego silnika benzynowego i Diesla, zasilanego olejem napędowym benzyną czy LPG, z turbodoładowaniem lub bez. Środek przeznaczony
do stosowania w czasie wymiany oleju
, czyści skutecznie silnik z brudów i osadów powstałych w wyniku procesów spalania.

Wiecej o tym produkcie mozna przeczytac tutaj:
http://www.turbokillers.com/motul/Motul ... _clean.pdf

Film prezetujacy zasade dzialania i cala koncepcje [uwaga 50MB):
http://www.turbokillers.com/motul/Motul ... _clean.mpg



Drugi z produktow to MOTUL FUEL SYSTEM CLEAN

Środek czyszczący do układów paliwowych silników benzynowych. Skutecznie czyści układ paliwowy od zbiornika paliwa do komory spalania z mikroorganizmów i wszelkiego rodzaju osadów wpływających negatywnie na proces spalania i funkcjonowanie silnika.

Wiecej o tym produkcie mozna przeczytac tutaj:
http://www.turbokillers.com/motul/Motul_fuel_clean.pdf


Niestety nie sa to najtansze produkty jednak stosowanie zwlaszcza pierwszego w znacznym stopniu zwiekszy zywotnosc silnika.

Chetnie poznam wasze opinie odnosnie tych srodkow i jesli bedzie zainteresowanie pojawia sie one w ofercie.

Cena za pojemnik to 80zl - jednak tak jak w przypadku olejow postaram sie ja troche obnizyc.
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
Muro
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 183
Rejestracja: sob 11 cze, 2005 10:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

tak sie zastanawiam w jaki sposób ten srodek zwiększa stopień spręzania mieszanki i jak sie przyczynia do zmniejszenia zuzycia oleju ? są jakies dowody na to ? pomiary prze i po ?
powrót do korzeni ?
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

pozatym tego typu srodkow jest masa na rynku, chocby STP takie robi i wiele innych ...

niewiem zatem czemu ten srodek mialby byc lepszy/inny/cokolwiek od podobnych srodkow innych producentow ... z powodu naklejki ?

zreszta w innych postach wszelkie "wynalazki" zostaly wysmiane ...
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Powiem tak o srodkach tego typu czyli plukanie silnika nie slyszalem, bylo owszem na forum ale o roznych motodoktorach.

Akurat widzialem na oczy choc w probowce jak sie to zachowuje i faktycznie ladnie wiaze to brud w oleju i po wylaniu nic sie nie osadza na sciankach :)

Czy podnosni kompresje itp. hmm raczej tutaj byl bym ostrozny, jednak napewno ladnie wyczysci silnik z calego syfu. Powiem tak - ja to wlewam przed kolejna wymiana czyli na dniach :)

A w czym jest lepszy itp. nie wiem, mam ogolnie zaufanie do marki Motul ktora mimo braku jakiejs wiekszej reklamy trzyma sie na rynku, a wiekszosc teamow rajdowych stosuje jej produkty mimo ze ma na aucie Mobil 1 itp ;).

Sam sie zastanawialem ale zapytalem sie Lukasza M. kiedys pracowal w e-x-c (http://www.e-x-c.com/index.html) i to co powiedzial:
stosuje go juz od dawna, wg mnie bardzo fajna rzecz jak chce sie zmienic olej na inny nuiz wczesniej, bardzo dobrze "wyplukuje" stary i jak wlewasz nowy to dlugo masz czysty fajny olej w silniku, ogolnie polecam bo naprawde fajnie to dziala
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
wojtus

Taki zabieg czyszczenia mozna stosowac co wymiane oleju?? czy np co rok?
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wojtus pisze:Taki zabieg czyszczenia mozna stosowac co wymiane oleju?? czy np co rok?
Hmm zalezy jak czesto zmieniasz olej :), oraz ile syfu sie gromadzi do wymiany.

Osobiscie bede to stosowal co zmiane oleju, poprostu chce uniknac zapchania kanalow olejowych syfeam - a dosc czesto jest to przyczyna zatarcia w CA18DET...
Poprostu od pewnego czasu stwierdilem ze lepsza jest profilaktyka (dobry olej itp.) niz drogi remont :)

W sumie zobaczymy moze Jarek lub Brt sie pojawi i wypowie na temat tego typu srodkow.
Dlatego tez temat dalem do dyskusji, ja wyrazilem swoje zdanie... tak samo chcial bym wiedziec czy ktos byl by tym zainteresowany.
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Tom nie zastanawiaj sie tylko to zrób bo ktoś musi byc pierwszy :wink:
Nie wiem mam małe obawy jak sie ten "syf' sie związe i stanie gdzieś w kanałach w głowicy/szklankach to już go nic nie usunie...jak ci zaczną grać szklanki to może sie okazać ze to jednak lipa bo albo zapchało albo wypłukało tak ze juz nie ma co trzymać szczelnośći - stare szklanki wcale nie lubią być zbyt czyste wewnątrz.
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
.wildcat.
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 29 maja, 2005 04:58
Lokalizacja: z miasta

Po kupnie samochodu, robiłem "podwójną wymianę oleju" w celu wypłukania syfów. Wcześniej jeździł na wodzie Mobila. Najpierw zalałem elfem (nie wiem jakim), pochodził na postoju z pół godziny. Potem dodałem środka do płukania silnika firmy STP i znowu uruchomiłem na 10 minut. Zlałem szlam. Wymieniłem filtr i zalałem motulem. W zimie zdejmowana była głowica i wnętrze silnika było w miarę czyste; poza pokrywami nie stwierdzono jakiś zalegających glutów.
Ale szlam jaki spłynął na świeżym oleju przekonał mnie, że środek zadziałał. Polecam szczególnie w samochodach o nie znanej historii.
|oo|__|oo|

Wildcat

O=O---O=O
StefanS
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 155
Rejestracja: sob 14 sty, 2006 23:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

ToM pisze:... Skutecznie czyści układ paliwowy od zbiornika paliwa do komory spalania z mikroorganizmów ...
mikroorganizmy w benzynie ????

S
Nissan 200sx S14 Silvia
Obrazek
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

StefanS pisze:
ToM pisze:... Skutecznie czyści układ paliwowy od zbiornika paliwa do komory spalania z mikroorganizmów ...
mikroorganizmy w benzynie ????

S
Hmm nie wiem, to jest z ulotek motula. Choc jak mikroorganizmy moga siedziec w siarkowych zrodlach na dnie oceanu, to moze i w benzynie. hi hi Fila powinien wiedziec bo studiowal w tym kierunku.

Odnosnie preparatu to jak Jarek powiedzial zobaczymy jak to zaleje. Zdam wtedy relacje co i jak...
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
rysiul123
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 125
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 23:35
Lokalizacja: Tworóg k/ Tarnowskich Gór
Kontakt:

ToM pisze:Osobiscie bede to stosowal co zmiane oleju, poprostu chce uniknac zapchania kanalow olejowych syfeam - a dosc czesto jest to przyczyna zatarcia w CA18DET...
I jak ToM czyści ten środek motula, zastosowałeś go, były jakieś skutki uboczne??
power by DRiFT
Awatar użytkownika
StOrM
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 55
Rejestracja: śr 20 wrz, 2006 18:50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

StefanS pisze:
ToM pisze:... Skutecznie czyści układ paliwowy od zbiornika paliwa do komory spalania z mikroorganizmów ...
mikroorganizmy w benzynie ????

S
Niektóre szczepy bakterii rozkładają węglowodory ropopochodne w odpowiednich warunkach (tzn. przy określonej temperaturze, pH, no i dostępie do biogenów tj. azot, fosfor). Z tego co kojarzę to chyba są to bakterie z grupy: Pseudomonas. Dlatego producenci stosują substancje uniemożliwiające ich rozwój. :twisted:
Czasami wykorzystuje się takie bakterie w celu wyeliminowania zagożenia ekologicznego, np. do usuwania wycieków ropy naftowej na morzu itp.
Jeśli kogoś interesują detale odnośnie tego wąteku to już trzeba w bibliotece lub w necie pogrzebać :)
StOrM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”