Olej po raz kolejny :)

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

Przeszukiwałem forum ale cos nie znalazłem
1. ile oleju do s13 wchodzi ?
2. Poprzedni wlasciciel podobno syntetyk lał. Przebieg jest 200 tys. i nie wiem co robic. Chyba polsyntetyk wleje, tylko czy polsyntetyk wystepuje w specyfikacji 10w50 ?
3. filtr oleju jaki ? jakąś konkretną firme polecacie ? w poprzednich autach mialem polskiego filtrona i wszystko bylo jak trzeba :)
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Castrol Formula RS Sport 10W-60. Polecany przez Jarkowego, wczoraj się dowiadywałem i to jest na 100 % Full Syntetyk. 50 zł za Litr. Pozostałe nie wiem :(
EMWU is dead
Anonymous

Jeśli chodzi o filtr oleju to polecam zwrócić uwagę na zawór wewnącz który powinien być w dobrym filtrze Przy odpalaniu gdy ciśnienie jest małe nie pozwala pompować w filtr i zapobiega pracy na sucho Kontrolka ciśnienia zdecydowanie szybciej gaśnie Ja leje 5w50 Mobila tak dla informacji
Ramzes

Ja dzisiaj wymieniałem olej w s14 i zastosowałem Castrol RS Sport 10w60, za 4 litry zapłąciłem 190zł.
Awatar użytkownika
danilozia
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 02:24
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
Kontakt:

a jakiś dobry półsyntetyk bo nie mam żadnego kontaktu z właścicielem i nie mam pojęcia co tam może być a i przebieg też taki mały to on nie jest bo ponad 220000 o ile to orginalny licznik
Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

a co sadzicie na temat Castrol SLX 0-30
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
Anonymous

IceMan pisze:Przeszukiwałem forum ale cos nie znalazłem
1. ile oleju do s13 wchodzi ?
2. Poprzedni wlasciciel podobno syntetyk lał. Przebieg jest 200 tys. i nie wiem co robic. Chyba polsyntetyk wleje, tylko czy polsyntetyk wystepuje w specyfikacji 10w50 ?
3. filtr oleju jaki ? jakąś konkretną firme polecacie ? w poprzednich autach mialem polskiego filtrona i wszystko bylo jak trzeba :)
ha , co ja sie naszukałem takiego pół. 10w50... i nie znalazłem . chodzi mi o mobila . Jarek polecił mi taki własnie ale za cholere nie znalazłem go. No chyba , że takie sklepy odwiedzałem..W końcu kupiłem castrola 10w60 syntetyka i jak narazie wszszystko spoko. :ashamed
Anonymous

Rafi pisze:a co sadzicie na temat Castrol SLX 0-30
do tych wozików w30 może sie okazać za mało ze wzgledu na turbo. znowu 0w , nie jest u nas az tak zimno :lol:
Awatar użytkownika
Bodiniusz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 70
Rejestracja: pt 22 sie, 2003 08:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

malpa pisze:ha , co ja sie naszukałem takiego pół. 10w50... i nie znalazłem . chodzi mi o mobila . Jarek polecił mi taki własnie ale za cholere nie znalazłem go.
Nie znalazłeś, bo to co Jarek polecał to był pełny syntetyk (a nie pół-)
Anonymous

no to mnie w zrobił w chu...a , powiedział mi o półsyntetyku!!! 10w50 Mobil :omfg:
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

czyli nie ma polsyntetyka 10w50 ?

no i ile tego oleju do s13 ???? bo nikt nie odpowiedział :P
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

IceMan pisze: no i ile tego oleju do s13 ???? bo nikt nie odpowiedział :P
Jeśli dobrze pamiętam, to 3.5 litra.
Awatar użytkownika
Bodiniusz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 70
Rejestracja: pt 22 sie, 2003 08:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

IceMan pisze:czyli nie ma polsyntetyka 10w50 ?
Tego nie powiedziałem. Pół roku temu jak rozważałem olej, Jarek mówił o jednym 10W50 (chyba Castrolu), który używał. Na koniec okazało się, że to nie jest półsyntetyk, tylko syntetyk.
Awatar użytkownika
danilozia
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 02:24
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
Kontakt:

a co z tym pół syntetykiem??
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

dr Mike pisze:
IceMan pisze: no i ile tego oleju do s13 ???? bo nikt nie odpowiedział :P
Jeśli dobrze pamiętam, to 3.5 litra.
no kurde chłopaki rozwalacie mnie ;)
nie wiecie ile oleju wlewaliscie ? dr Mike nie jest pewien ,a reszta ???? nikt nie zmienial oleju ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”