Wątpliwości z klimatem...

chłodnice wody, chłodnice oleju, oleje, termostaty itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Bodiniusz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 70
Rejestracja: pt 22 sie, 2003 08:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mam następującą wątpliwość odnośnie klimatyzacji...
Zimą nie działała po remoncie silnika. Okazało się, że jednak gaz zszedł i wymagała napełnienia. Napełniłem na Trzebnickiej. Ale były problemy. Facet strasznie długo napełniał, machał butlą na lewo i prawo i narzekał coś, że jak jest zimno to gorzej spływa.

Dzisiaj jak zrobiło się gorąco - i parno - włączyłem klimat. Kontrolka się świeciła, no i chyba klima działała, bo było to słychać, obroty wolne się zwiększyły. Ale powietrze było tylko nieznacznie chłodniejsze. Tzn. chłodniejsze było, ale nie było zimne jak bym tego oczekiwał... Nie tylko oczywiście jak stałem, ale też jak jechałem przez całe miasto (czyli na wyższych obrotach i jak był przewiew przez chłodnicę klimatu). Przejechałem przez miasto i w środku było tylko nieznacznie chłodniej niż na zewnątrz. A pamiętam jak poprzednio chwilę po włączeniu różnica była znaczna...

Stąd moje wątpliwości:
1. Czy to może wynikać z niskiego ciśnienia? Czy wówczas można "dobić" klimę, czy trzeba spuścić i nabić od nowa?
2. Czy może to wynikać z dużej wilgotności? Dzisiaj było wyjątkowo parno. Może to to miało znaczenie?

Czy ktoś coś wie na ten temat?
Awatar użytkownika
danilozia
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 02:24
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
Kontakt:

a ja tak z ciekawości ile dałeś za nabicie klimy i czy masz jakieś problemy znią :?: :?:
Anonymous

A mi to wygląda poprostu na brak gazu w klimie. Sprawdzali Ci szczelność podczas nabicia? :eek:
Awatar użytkownika
Dominik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 132
Rejestracja: sob 01 lis, 2003 14:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Ja nabijałem w zeszłym tygodniu koszt-150zł.
Ja mam jeszcze stary freon podobno R12 lub 13
Nowy to R 134. Jeśli nikt nie będzie chciał Ci nabić to podjedz do serwisu lodówek powinni Ci napełnić lub jeśli chcesz to podjedz do Katowic to Ci załatwie.
Może gośc nabił Ci nowym a podobno nie wolno ich mieszać.
Posłuchaj jak zgasisz silnik i we wlotach powietrza będzie słychac takie jakby strzelanie tylko cichutko to jest to mała ilość freonu i dlatego słabo chłodzi mimo że spreżarka włącza się normalnie. Jeśli nie będzie wogóle freonu to sprężarka nie włączy się wogóle.
Jest jeszcze jeden problem. Jeśli będziesz jeżdził na klimie a będzie mało freonu to zarżniesz sprężarkę bo wraz z freonem krąży po układzie olej.
Oby asfalt zawsze był suchy, gładki i lśniący. Amen
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ chłodzenia, ciecze”