komputer stand alone?

ECU, chip, SMT, ECU MASter, Apexi i inne wynalazki typu: EBC, kontrole trakcji, kontrole stuku,

Moderator: Moderator

ziomalqs
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 64
Rejestracja: czw 11 sie, 2011 16:28
Lokalizacja: Zduńska Wola

Binio_ pisze:Widać ze nawet nie masz podstawowej wiedzy w tej materii tak więc lepiej nie zabieraj sie za strojenie auta bo szybko uwalisz silnik...

Kupujac chip pod odpowiednie mody wkladasz go i masz temat teoretycznie zamkniety ale jest to na okreslone mody i parametry.
Wsadzajac nistune czy świnię trzeba to stoić i musi to zrobic osoba ktora sie na tym zna i ma sprzęt jak afr ( dobrze jest byś sam mial jeszcze egt oraz boost oczywiscie )

kazde mody wymagaja kolejnego strojenia i zmian

soft do nistune dziala tylko z nistune , komp bez softu jest urzyteczny tylko dla ludzi co stroją auta i mają licencje na nistune do twojej płytki ( zapewne type 1 - CA18 )

czy ja gdzies napisalem ze che go sam stroic?, chce zdobyc troche wiedzy chocby dlatego zebym wiedzial co ktos do mnie talking about, i o czym piszecie na tym forum, w koncu po to jest forum(?)

a z chipem dobrze rozumowalem, jesli chip jest pod okreslone mody ktore posiadam wpinam i sie ciesze nic wiecej w kompie nie majstuje, i dzieki wam wiem juz ze wybiore chipa gdyz jest najtanszy, najszybszy w montażu, i bez niepotrzebnych nerwow, a jak bede chcial isc dalej wiem co robic.

dzieki za wyjasnienia. 8)

ps. sr20det
Ostatnio zmieniony pn 29 sie, 2011 21:00 przez ziomalqs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
steveo
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 126
Rejestracja: czw 16 wrz, 2010 13:56
Lokalizacja: wwa

zamiast rozkminiać tyle,idź po prostu do kogoś polecanego i pozbędziesz się swoich zmartwień
pozdro
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

czip jest fajny, tani - ma tylko jedną wadę, za dużo zmienisz i musisz kupić następny...
Ostatnio zmieniony pn 29 sie, 2011 23:51 przez roball, łącznie zmieniany 1 raz.
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
ziomalqs
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 64
Rejestracja: czw 11 sie, 2011 16:28
Lokalizacja: Zduńska Wola

steveo pisze:zamiast rozkminiać tyle,idź po prostu do kogoś polecanego i pozbędziesz się swoich zmartwień
zmartwien watpie...

kogo polecasz w lodzi albo okolicy ? bo o zdunskiej woli nie wspomne bo gdy wjechalem tu na hamownie i spytalem "stroicie tu kompy" odp: tak bez problemu, "a mojego nissana s14 wystroicie?" odp: yyy nie stroimy nissanow
zrozumialem ze nie maja takich łbów...
poza tym koles do mnie jak chcial wjechac nim na hamownie "to ma na przod naped nie?" (...)

roball pisze:czip jest fajny, tani - ma tylko jedną wadę, za dużo zmienisz i musisz kupić następny...
no wiem ale chce zrobic konkretne mody pod stage 1 i uzyskac 260-280km w tyle celuje i na tym narazie pozostane, chce jezdzic tez w miare bezawaryjnie 8)
Ostatnio zmieniony wt 30 sie, 2011 16:27 przez ziomalqs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

ziomalqs pisze:
steveo pisze:zamiast rozkminiać tyle,idź po prostu do kogoś polecanego i pozbędziesz się swoich zmartwień
zmartwien watpie...

kogo polecasz w lodzi albo okolicy ?
Jak bedziesz kiedys w Łodzi to daj znac , ustawimy sie , pogadamy , powiem Ci gdzie i u kogo co zrobić :) Ja sie raczej nie podejmuje zabawy bo mam mało czasu :x
ziomalqs
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 64
Rejestracja: czw 11 sie, 2011 16:28
Lokalizacja: Zduńska Wola

Binio_ pisze:
ziomalqs pisze:
steveo pisze:zamiast rozkminiać tyle,idź po prostu do kogoś polecanego i pozbędziesz się swoich zmartwień
zmartwien watpie...

kogo polecasz w lodzi albo okolicy ?
Jak bedziesz kiedys w Łodzi to daj znac , ustawimy sie , pogadamy , powiem Ci gdzie i u kogo co zrobić :) Ja sie raczej nie podejmuje zabawy bo mam mało czasu :x

bede pamietal 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika silnika”