Wartości wskaźników

ECU, chip, SMT, ECU MASter, Apexi i inne wynalazki typu: EBC, kontrole trakcji, kontrole stuku,

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Konrad
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 954
Rejestracja: czw 31 sie, 2006 14:58
Lokalizacja: Koziegłówki
Kontakt:

Pytanie do bardziej wprawionych w bojach - jakie wartości dodatkowych wskaźników (AFR, EGT, Ciśnienie i temp oleju, boost i inne) powinny być "zdrowe" dla silnika tutaj konkretnie CA a przy jakich powinien być ustawiony Warning?

Ciśnienie oleju - olej ciepły na nie obciążonym silniku przy 3000obr/min - 3.5- 4.1 bar WARN poniżej 3,5bar

Temp oleju - 75-90°C WARN powyżej 100°C

EGT ok 900°C WARN powyżej 950°C

AFR nie mam pojęcia

Nie wiem czy te wartości na pewno są poprawne, jeżeli nie to proszę o korektę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

EGT warna na 850-870 ustaw
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Jak dla mnie warny w zegarze cisnienia oleju jest bez sensu, niepotrzebnie bedzie tylko mrugal i denerwowal, musisz wiedziec jakie cisnienie powinno byc w jakims przedziale i poprostu kontrolowac wzrokowo czy jest ok.

Co do EGT to wazne jest gdzie masz umieszczona termopare, u mnie afr na wysokich obrotach schodzi do 10 i egt na 5 biegu spokojnie przekracza 900st

AFR to zalezy od obciazenia, jak ustawisz jakas wartosc zeby informowac jak bedzie ubogo np 15 to przy kazdym odpuszczeniu gazu bedzie zegar mrugal, jak dla mnie bez sensu, podobnie jak do cisnienia oliwy trzeba samemu kontrolowac
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika silnika”