Dziwny problem ze świecami

ECU, chip, SMT, ECU MASter, Apexi i inne wynalazki typu: EBC, kontrole trakcji, kontrole stuku,

Moderator: Moderator

PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

a ja latam bez i luzeks
Awatar użytkownika
vibe
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 138
Rejestracja: pt 20 lis, 2009 19:54

I jo tyz bym szukal przyczyny w padnietym czujniku temp.wody pozdro :wink:
kto rano wstaje, temu browar wieczorem się przydaje ;)
Awatar użytkownika
kober
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 31
Rejestracja: pn 23 maja, 2011 16:04
Lokalizacja: Wrocław

Podłącze się, chociaż lekki suchar.

Może mi ktoś powiedzieć, czy ten żółty nalot na porcelanie to objaw przegrzania?

Sprawdziłem dwie świece, jedna (Foto) jest z nalotem i mocno okopcona,
druga jest bez nalotu i przyzwoicie czysta. Niestety ktoś tak śruby pokiereszował, że zdołałem odkręcić tylko dwie cewki.

Ogólnie jest chyba problem z mieszanką, po dodaniu gazu nysa się przymula, gdy lekko odejmę gazu muł puszcza ale i tak nie chce jechać. I jeszcze zauważyłem że kolektor coś jakby za mocno się nagrzewał.
Ostatnio zmieniony ndz 13 maja, 2012 00:09 przez kober, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

kober pisze:Ogólnie jest chyba problem z mieszanką, po dodaniu gazu nysa się przymula, gdy lekko odejmę gazu muł puszcza ale i tak nie chce jechać. I jeszcze zauważyłem że kolektor coś jakby za mocno się nagrzewał.
Książkowy przykład kończącej się pompy paliwa. Miałem dokładnie te same objawy, dostaje za mało paliwa i robi się ubogo, a jak wiadomo to nic dobrego i temperatura drastycznie skacze. Proponuje wymianę pompy na początek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika silnika”