montaż shift light

ECU, chip, SMT, ECU MASter, Apexi i inne wynalazki typu: EBC, kontrole trakcji, kontrole stuku,

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

Witam kupiłem na forum (dawno temu ale teraz sie za to zabrałem) shift light
coś takiego:

Obrazek

no i nie wiem jak go podłączyć... wychodzą z niego 3 kable plus, minus, i sygnał z ecu

w książce serwisowej wyczytałem że pin 7 to "tachometr" więc zdjąłem izolacje z przewodu i podłączyłem kabelek , + i - też podłączyłem pod zapalniczkę tak na szybko ustawiłem pokrętło na 3 tyś/obr odpalam gazuje i nic :(

podłączyłem się przy samym kompie żeby nie rozbierać wszystkich plastików i zegarów...

ma ktoś coś takiego na swoim pokładzie :?: ja robię coś źle czy shift light jest do pupy :?:
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Wydaje się że zrobiłeś poprawie.

Rzeczywiście pin 7 to "Tacho drive output to tachometer"
przewód zielony - tacho
przewód czerwony - 12V
przewód czarny - masa

Jedynie co mi przychodzi do głowy to może jest ustawiony na 6 albo 8 cylindrów.
Podobno w tym przypadku rozłącza/przecina się pętle brązową i pomarańczową.(jeżeli również jest tak u ciebie).

Masz tu jednego linka może pomoże :
http://www.altech.com.pl/wbt/poradnik/shiftlight.html
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

erison pisze:Jedynie co mi przychodzi do głowy to może jest ustawiony na 6 albo 8 cylindrów
zwory przeciąłem i zaizolowałem obydwie...

kurde boje sie że to ustrojstwo jest zrypane...
MA KTOŚ TAKI BAJER W SWOIM S13 :?:
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

kurcze nikt nie ma shif light w nysie :?: może przy obrotomierzu jest jakiś inny kabel w który trzeba sie wpiąć :?: sam już nie wiem...
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika silnika”