Strojenia, montaż, pomiary AFR

ECU, chip, SMT, ECU MASter, Apexi i inne wynalazki typu: EBC, kontrole trakcji, kontrole stuku,

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
_chester_
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 45
Rejestracja: pn 15 sty, 2007 11:29
Lokalizacja: Bemowo
Kontakt:

Witajcie !!!

Zapewne wielu z Was może kojarzyć moją osobę, ponieważ od ponad 10 lat pasjonuję się motoryzacją i bawię w Tuning. Udzielam się tez od tego czasu na wielu forach zrzeszających miłośników samochodów.

Dodatkowo od blisko dwóch lat zajmuję się modyfikacjami ECU w samochodach z silnikami benzynowymi.

Auta w których programy do tej pory miałem przyjemność modyfikować jeżdżą bezawaryjnie a ich wyniki z hamowni potwierdzają przyrosty mocy jakie zdecydowanie zadowalają właścicieli tych pojazdów.
Specjalizuję się głównie w Nissanach których na dzień dzisiejszy odwiedziło mnie blisko 40.


Jeśli byłby ktoś zainteresowany pomiarem AFR, Strojeniem, zrobieniem logów lub montażem jakiegoś z urządzeń służącego do modyfikowania map ECU to serdecznie zapraszam.

Zajmuje się obsługą urządzeń: Ecumaster, SMT6, Nistune, AEM, Apexi PFC (strojenie na innych urządzeniach także jest możliwe po wcześniejszej konsultacji).

Oferuję: strojenie, montaż oraz sprzedaż urządzeń w przystępnych cenach.


Zapewniam profesjonalne podejście, bez jakichkolwiek prowizorek czy druciarstwa.
Robię to z czystej pasji i zamiłowania do motoryzacji, nie znoszę podejścia na "odwal się" o czym może potwierdzić każdy z właścicieli strojonych przeze mnie pojazdów.
Zależy mi na tym aby każde ze strojonych przeze mnie aut było zdrowe czyli jeździło szybko i bezawaryjnie, tak aby każdy był zadowolony.

Po szczegółowe informacje zapraszam na PW.

W temacie zamieszczać będę co jakiś czas opisy niektórych z samochodów które mnie odwiedziły.

SERDECZNIE ZAPRASZAM
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt 13 wrz, 2011 12:43 przez _chester_, łącznie zmieniany 2 razy.
WWW.Ecu-Tune.Pl
Sprzedaż, Montaż i strojenie Nistune, Ecumaster, SMT6, Apexi PFC, AEM
Awatar użytkownika
dredman
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 408
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 20:19
Lokalizacja: Radom

me like :)
dotre silnik etc
i predzej czy pozniej sie pojawie :)
a chester powiedz co fajniejsze wg ciebie co bys wybral ecumastera czy nistjuna do ca18/sr20 ;>
Awatar użytkownika
_chester_
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 45
Rejestracja: pn 15 sty, 2007 11:29
Lokalizacja: Bemowo
Kontakt:

W przypadku lekkich modyfikacji silnika dobrze się sprawdza zarówno Ecumaster jak i Nistune.

Dla grubszych modów sugerowałbym iść w Nistune, który jest urządzeniem bardziej rozwojowym i daje większe pole manewru, choć na Det też można sytuacje ogarnąć ;).
WWW.Ecu-Tune.Pl
Sprzedaż, Montaż i strojenie Nistune, Ecumaster, SMT6, Apexi PFC, AEM
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Ooo Chester :) myślałem że Cię tu u nas nie ma i miałem zamiar pisać do Ciebie na NT :p

Jak tylko odłoż na nistune to i moją nyskę poznasz ;)
bo na takim setupie jak ją kupiłem to na pewno jeździć nie wolno...
Awatar użytkownika
_chester_
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 45
Rejestracja: pn 15 sty, 2007 11:29
Lokalizacja: Bemowo
Kontakt:

Troszkę byłem zabiegany i brakowało czasu na wszystko. Teraz jednak postaram się nadrobić zaległości i przedstawić w temacie kilka w miarę ciekawych aut :).

Jako pierwsze auto przedstawię Nissana 200sx s14 Z-edition, którego właścicielem jest Jacek.
Modyfikacje w aucie Jacka to typowy Stage 3 czyli:

-Turbo Gt2871r
-Wtryski 550
-Wydech 3"
-Przepływomierz Z32
-FMIC

Auto zostało wystrojone, jednak Jacek nie był zadowolony z tego jak jeździł Nissan. Specjaliści doradzali mu remont silnika itp. Jacek jednak postanowił mi zaufać i zdecydował się na montaż Nistune ze strojeniem. Auto w końcu zaczęło konkretnie podawać i cieszyć właściciela na tyle mocno że długo widniał banan na jego buzi :).

Tutaj prowizoryczne porównanie wykresów tego co było jak przyjechałem i jak wyjeżdżałem od Jacka:
Przed:
Obrazek
Po:
Obrazek
Tutaj porównanie jak jeździło przed i po:
http://www.youtube.com/watch?v=fAk6mGA6 ... ature=plcp

Ostatecznie moc to ~360KM i 450Nm


Jacek był tak zadowolony, że postanowił iść za ciosem i ponownie wzmocnić Nissana. Zdecydował się na zakup wałków 264, większej przepustnicy, skrzyni biegów z Nissana 350z i zakucie silnika.

Po strojeniu auta zawitaliśmy od razu na hamowni Dominika w Ecu-Performance, aby nakreśliła nam prawdziwe kreski i zweryfikowała nasze odczucia drogowe, które konkretnie wskazywały że jest moc :). Auto do 7tyś obrotów na 6tym biegu napędzało się naprawdę szybko i bez najmniejszych problemów :). Do tego EGT przy chłoście na biegach 1-6 dochodziło max do 870stopni.


Niestety nie udało nam się określić ostatecznych parametrów gdyż na hamowni zaczęło się ślizgać sprzęgło i tylko to powstrzymało nas od uzyskania lepszych wyników. Chociaż szkoda, ponieważ na ulicy auto radziło sobie bez problemów.

Nie było jednak wyjścia i zmuszeni byliśmy zmniejszyliśmy doładowanie do 1.2 bara (1.4 w peaku)

Kilka zdjęć pacjenta:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Filmik 0- ~300kmh:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-VsJOf3lVIs[/youtube]
Hamownia:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yPHhiD_h5SM[/youtube]
WWW.Ecu-Tune.Pl
Sprzedaż, Montaż i strojenie Nistune, Ecumaster, SMT6, Apexi PFC, AEM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika silnika”