przerobienie stacyjki

ECU, chip, SMT, ECU MASter, Apexi i inne wynalazki typu: EBC, kontrole trakcji, kontrole stuku,

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
osik90
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 32
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011 21:29
Lokalizacja: NML
Kontakt:

Witam przeglądam forum i nie spotkałem się z Takim pomysłem, a mianowicie, czy ktoś ma idee jak zrobić zapalanie auta z przycisku, chodzi mi o to ze raz dotknę przycisk i działa zapłon przez np 5 minut i jeżeli w Ciągu tych 5 minut wcisnę drugi raz to będzie kręcić rozrusznik a jeżeli nie to automatycznie wyłączy się zapłon. Takie coś widziałem w mondeo, i jest tylko mały pilocik od central zamku, i z czego pamiętam to właściciel mówił ze jeżeli auto będzie powyżej 100 metrów od pilota to nie da rady zapalić auta.
Awatar użytkownika
umhc
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: pt 28 maja, 2010 21:02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Chyba wolalbym mimo wszystko kluczyk;d
Wiscoo

Na allegro są takie komplety. Kosztuje to chyba 700PLN, nie pamiętam, sam kiedyś z ciekawości się interesowałem. Przycisk start masz w miejscu stacyjki, do tego kartę zbliżeniową. Starter ma teoretycznie czytnik linii papilarnych, ale to już chyba jakaś ściemka.:)
Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

Moja dziewczyna ma w Megane takie zapalanie z guzika, fajny bajerek. A nie lepiej już takie on/off'y sobie ustawić jak w rajdowych autach? Np zapłon, rozrusznik, pompa paliwa i takie tam? Fajnie to wygląda :P Myślę że zasada działania jest podobna do tego co mówisz.
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nawet auto alarmy mają opcję odpalania z kluczyka.

Włączenia zapłonu i zadziałanie rozrusznika są sterowane za pomocą stacyjki poprzez przewody które do nie są podłączone. Co tam sobie podłączysz na tych przewodach to już zależy od ciebie. Nawet nie musisz mieć stacyjki tylko przyciski.
Wszystko da się zrobić.
Awatar użytkownika
osik90
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 32
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011 21:29
Lokalizacja: NML
Kontakt:

a jak obejśc immobilizer?
Awatar użytkownika
mielnik
Stały gość
Stały gość
Posty: 409
Rejestracja: śr 20 kwie, 2011 17:56
Lokalizacja: Wrocław

Tu masz takie gotowe cos :) DA6DOD takie cos zamontowal juz chyba, wiec zapytaj :)Obrazek
Ostatnio zmieniony sob 24 wrz, 2011 14:21 przez mielnik, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika silnika”