Piny na ecu

ECU, chip, SMT, ECU MASter, Apexi i inne wynalazki typu: EBC, kontrole trakcji, kontrole stuku,

Moderator: Moderator

TM200sxs13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 17
Rejestracja: pn 28 maja, 2012 14:39
Lokalizacja: Mogilno

witam.ma ktoś może opanowane jakie piny na ecu sa za co odpowiedzialne?w serwisówce jest to opisane ale chyba u mnie to nie działa bo szukam pinów do czujnika temperatury silnika i w serwisówce to niby jest 28 i 30 ale jak podłącze innym kablem niż wiązka to samochód przestaje mi palić na 3 gar...wiecie jak to zrobić?i czy czujnik temperatury silnika to ten dwupinowy od strony kolektora (z taką jakby podstawką kwadratową) , czy ten dwupinowy od strony silnika na klucz 19 bo spotkałem juz różne wypowiedzi a wg serwisówki to tam porzy kolektorze.a w sklepie to tan jednopinowy...masakra z tym wszystkim.pomożecie bo już nie wiem co zrobić?mam kompa z oznaczeniem 70 ale nie wiem czy to jakaś różnica?
200sx, s13, ca18det
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

po pierwsze czujniki temp. plynu masz obok siebie wkrecone w kolektor dolotowy,
jedno pinowy jest od wskaznika na desce rozdzielczej, dwupinowy daje temp. dla ecu.
po drugie gdzies to juz bylo na forum,
po trzecie nie zagladalem teraz do serwisowki, ale z moich przepraw z pinami to ci napisze ze sobie zobacz dobrze czy na odwrot nie patrzales na wtyczke do ecu
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
TM200sxs13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 17
Rejestracja: pn 28 maja, 2012 14:39
Lokalizacja: Mogilno

patrzylem na nią przez kilka godzin :P ale trzymałem tak jak na rysunku pokazane.Inaczej nie pasuje nic do siebie.spróbuję zmienic tam wszystko i zobacze czy coś pomoże.a od czego jest ten drugi dwupinowy po stronie wtrysków właśnie na klucz 19?A na forum szukałem i to dużo ale ciężko trafić odpowiednią frazą żeby wyszukać oznaczenia pinów na komputerze.
Ostatnio zmieniony śr 21 lis, 2012 15:06 przez TM200sxs13, łącznie zmieniany 2 razy.
200sx, s13, ca18det
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika silnika”