Przeróbka ECU w S13

ECU, chip, SMT, ECU MASter, Apexi i inne wynalazki typu: EBC, kontrole trakcji, kontrole stuku,

Moderator: Moderator

Czy jestes zainteresowany zakupem takiego ukladu ?

TAK
112
92%
NIE
10
8%
 
Liczba głosów: 122
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

trabirider pisze:gratki za wytrwałość przy projekcie
Jak to mowia powoli a do celu... Zobaczymy co z tego wyjdzie jak firma wykona plytki, mam nadzieje ze wszystko bedzie funkcjonowac prawidlowo. No ale nic testy pokaza jak zadziala to pierwsze wersje wyladuja u mnie i Pajaka w aucie gdzie silniczek bedzie robiony na mila moc...
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wiec dostalem potwierdzenie ze plytki beda wyslane do mnie 25.06.2007, kasa juz dzisiaj wplacona wiec mysle ze nie bedzie jakis znacznych opoznien. Jest jeszcze lekki problem z kompletacja elementow - jednak mysle ze to przejsciowe klopoty i niedlugo hurtownie odnowia swoje zapasy.

Znalazlem chwilke czasu i powstal wstepny zarys oprogramowania na PC. Narazie napisanych jest kilka kontrolek itp. ale nie mialem na to duzo czasu... W weekend mysle ze uda sie posiedziec aby program zaczol jakos wygladac. Nizej screenshot-y jak to mniejwiecej bedzie wygladac - oczywiscie pola w mapie wypelnione bzdurnymi danymi :)
Załączniki
screen1.JPG
screen2.JPG
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

cos czuje ze to bedzie bestseler, swoja droga swietnie ze juz jest prototyp, nie bede kupowal swinki :)
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

blurek pisze:cos czuje ze to bedzie bestseler, swoja droga swietnie ze juz jest prototyp, nie bede kupowal swinki :)
no zobaczymy, boje sie troche o jedna sprawe zawsze stosowalem kolejke FIFO w FPGA do komunikacji ATMEL <-> ECU tutaj tego nie mam... Mam nadzieje ze to zadziala i nie bede musial odstawiac jakis dziwnych wybiegow w software. W sumie Atmel jest na tyle szybki ze powinien sobie z tym poradzic. No ale zobacze co wyjdzie w praktyce. Jak z tym nie bedzie problemow to soft powstanie wmiare szybko bo czesc jest juz napisana, a reszte rozwiazan mam przemyslane w glowie - wiec przelanie tego na kod assemblera nie bedzie jakims wiekszym problemem. Narazie pozostaje tylko czekac na plytki i wykonanie prototypu, jak zadziala to wtedy testy. Jak sie wyszystko bedzie sprawowac ok to wtedy bedzie mozna myslec o wiekszej ilosci. Narazie zamowione sa cztery plytki...
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

jeżeli dobrze liczę to 2 płytki jeszcze są sierotami...

można się załapać na beta testera? :alien:
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mozna mozna... w sumie to zostala jedna plytka :) bo jeszcze Wildcat bierze jedna do testow.
Na poczatku powstanie jednak tylko jedna plytka, jak wszystko bedzie dzialac to zamawiam elementy aby polutowac wszystkie... Poprostu narazie musze oszczedzac kase bo mialem sporo wydatkow, a szkoda by elementy lezaly jak trzeba bedzie cos przeprojektowac (choc mam nadzieje ze nie dojdzie to tego)...
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

niedługo będę we wrocku moim nissmo,
jakbyś miał czas to mogę zajrzeć do Kamiennej - rzucisz okiem czy mój gruz nada się do testów :)
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

roball pisze:niedługo będę we wrocku moim nissmo,
jakbyś miał czas to mogę zajrzeć do Kamiennej - rzucisz okiem czy mój gruz nada się do testów :)
a czemu sie ma nie nadawac ;) jak ci sie chce to czemu nie, tylko musze wczesniej wiedziec bo nie wiem czy bede. Choc cos czuje ze na KOE sie predzej uda spotkac :)

P.S.
Zerknij na elke do dzialu z magnesami ;)

P.S. 2
Ale z ekonomi i ekologii to juz bedzie dupa jak sie tryb psychopaty zalaczy i EBC zrobi swoje ;)
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

drugi "PS" nasunal mi pytanie, jaki elektrozaworek bylby dobry do sterowania cisnieniem co by "wspolpracowal" z projektem ? jakis typ ? model etc
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

ToM pisze:(..)
jak ci sie chce to czemu nie, tylko musze wczesniej wiedziec bo nie wiem czy bede. Choc cos czuje ze na KOE sie predzej uda spotkac :)
jasne że dam znać :)
P.S.
Zerknij na elke do dzialu z magnesami ;)
fajna dyskusja :D, można się pośmiać, można też się kilku rzeczy dowiedzieć ;)

P.S. 2
Ale z ekonomi i ekologii to juz bedzie dupa jak sie tryb psychopaty zalaczy i EBC zrobi swoje ;)
po to właśnie są różne sety pod guzikiem :)
po co mi tryb psychola w korku.. i po co mi ekologia jak chcę dać w gwizdek..
dr Jekyl i Mr Hyde - im bardziej się różnią tym lepiej :)
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co do zaworku to albo od Jarkowego albo N75 z VW 1.8T (z tym ze powinien byc w chlodnym miejscu). Te sa sprawdzone i spokojnie powinny pracowac... Cen nie pamietam ale okolice 200zl. Zaworek musi byc szybki tak by spokojnie pracowal z PWM w okolicach 35Hz.
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

jeden z tych elementów na których nie warto oszczędzać ;)
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
.wildcat.
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 29 maja, 2005 04:58
Lokalizacja: z miasta

W Pruszkowie zaworek do VAG-a kosztuje 150PLN.
|oo|__|oo|

Wildcat

O=O---O=O
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

roball pisze:jeden z tych elementów na których nie warto oszczędzać ;)
Dokladnie bo przy kiepskim zaworku sterowanie bedzie niezbyt plynnie dzialac i moga wystapic inne dziwne problemy. W sumie podlaczyc bedzie mozna kazdy zaworek przeznaczony do takiego celu. Ale te co wymienilem sa chyba najlatwiej dostepne i maja przystepna cene.

Lorak stosowal jakis standardowy z S14, ale ledwo co dzialal na 20Hz i regulacja byla niezbyt plynna...
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

No i dotarly plytki, prawde mowiac to byly nawet wczesniej z tym ze nie zagladalem do skrzynki... Firma wywiazala sie z zadania bardzo ladnie. Nie dosc ze przed teminem to jeszcze dostalem jedna plytke wiecej niz zamawialem :)

Teraz tylko zamowic elementy i mozna zaczac testowac uklad...
Załączniki
Zdjecie013.jpg
Zdjecie014.jpg
Zdjecie015.jpg
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika silnika”