Pomoc ECU

ECU, chip, SMT, ECU MASter, Apexi i inne wynalazki typu: EBC, kontrole trakcji, kontrole stuku,

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
birdhouse
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: ndz 03 lut, 2013 11:28
Lokalizacja: Kraków

Witam Wszystkich. Sprawa wygląda następująco. Kupiłem S13 od znajomego z silnikiem m30b30 z BMW z zepsutym przepływomierzem powietrza. Doradził mi żeby kupić ECU DET3 i jego znajomi zestroją tak że będzie dobrze chodziło (nie wiem jak, nie znam się na tym). Problem się pojawia taki że już 3 miesiące czekam żeby to zrobili i szlak powoli człowieka trafia szczególnie że auto długo już stoi. Z braku pomysłów co z tym zrobić mam pytanie czy ktoś z Krakowa umie stroić ECU i zrobić to wszystko żeby ładnie działało? Dodam że nie chce kupować nowego przepływomierza bo trochę kosztuje (jakbym wiedział że tak będzie to bym go kupił ale już zapłaciłem za ECU). Druga sprawa jakie koszta tego wszystkiego? Niestety jeszcze jestem w szkole średniej i nie mam stałych zarobków także zbieram informacje na temat kosztorysu bo Nissan już trochę pieniędzy wchłonął. Przyda mi się każda informacja na ten temat ;)
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

ale co nie działa?
Awatar użytkownika
birdhouse
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: ndz 03 lut, 2013 11:28
Lokalizacja: Kraków

Nie działa przepływomierz bo z tego co wiem dostał kiedyś strzał od gazu. Próbowałem go wyregulować ale nic nie pomaga.
S13 RB25DET

Obrazek
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

no ale co silnik nie pali?
Awatar użytkownika
birdhouse
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: ndz 03 lut, 2013 11:28
Lokalizacja: Kraków

Wcześniej palił ale nie trzymał obrotów, czasami gasł sam z siebie, strzela z wydechu, podczas jazdy szarpie, spowolniona reakcja na gaz. Później próbowałem ją wyregulować jakoś to silnik nie chciał się wkręcać powyżej 3000 obr/min po dwóch dniach kręcił do 5500. Czasami jak odpalił i wkręcałem go na obroty to po puszczeniu gazu gasł. Teraz nie chce odpalać a jak odpali to gaśnie.
S13 RB25DET

Obrazek
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

sprobuj od kogos pozyczyc na podmianke,zeby sie upewnic ze to jego wina.
za ogarniecie tego na ecumajsterze z strojeniem w krakowie bedziesz musial zostawic spokojnie z 1000
orbital
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 108
Rejestracja: śr 27 maja, 2009 11:28
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

birdhouse,
www.projectxs.pl - chłopaki się znają na rzeczy - powiedz że z mojego polecenia , będziesz miał może jakąś zniżkę :D
Pzodr.
Awatar użytkownika
birdhouse
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: ndz 03 lut, 2013 11:28
Lokalizacja: Kraków

A nie wiesz ile mniej więcej sobie liczą za strojenie?
S13 RB25DET

Obrazek
Hikiel
Stały gość
Stały gość
Posty: 265
Rejestracja: sob 27 cze, 2009 23:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Napisanie Twojego posta trwało tyle samo co wybranie ich numeru na klawiaturze telefonu...
Awatar użytkownika
birdhouse
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: ndz 03 lut, 2013 11:28
Lokalizacja: Kraków

Dzwoniłem ale nikt nie odbiera bo mają czynne do 18 więc pytam. A Twój post nie wnosi nic do tematu...
S13 RB25DET

Obrazek
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

ale Hikiel ci wcale zle nie napisal, ceny sie da czasem indywidualnie uzgodnic,
wiec musisz probowac samemu sie skontaktowac i przedstawic problem.
A jako ze jestes z Krakowa to moze byc latwiej sie tam wybrac osobiscie i dopytac na miejscu.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
birdhouse
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: ndz 03 lut, 2013 11:28
Lokalizacja: Kraków

Rozumiem ale pytałem orbitala z racji tego że sam polecał tę firmę i można znać jakie mniej więcej ceny liczą bo jak już wspomniałem nie dodzwoniłem się do nich.
S13 RB25DET

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika silnika”