Strzały z wydechu po odpudzczeniu gazu , nistune

ECU, chip, SMT, ECU MASter, Apexi i inne wynalazki typu: EBC, kontrole trakcji, kontrole stuku,

Moderator: Moderator

kr240
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 80
Rejestracja: pn 07 lip, 2008 11:56
Kontakt:

Witam , mam problem bo przy każdym odpuszczeniu gazu jak silnik schodzi z obrotów to są strzały w wydech tak jak by przepustnica byla zamknięta a w dalszym ciągu szło paliwo . Nawet afr przy zamknietej przepustnicy nie pokazuje od razu 21,8 tylko przez chwile jest jakieś 15 , 16 i tak schodzi do 21,8 . wydaje mi się że przy każdym odpuszczeniu gazu powinno sie od razu robić 21,8 i by problem się skończył. Mam nistune i zastanawiam sie czy tam nie ma jakiejś opcji . Dodam jeszcze że mam wyłączoną sondę .
Profesor
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 68
Rejestracja: pn 02 wrz, 2013 00:04
Lokalizacja: Opole/Lubliniec

Pamiętaj że musisz wziąć pod uwagę opóźnienie sygnału, więc wartość się nie zmieni tylko po chwili
Awatar użytkownika
Robert rs13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 27
Rejestracja: sob 01 paź, 2011 08:23
Lokalizacja: Wąchock
Kontakt:

po za tym masz blow offa który upuszka powietrze z układu doładowania , czyli upuszcza już to powietrze kóre przelaciało przez przepływke, silnik myśli że ma więcej powietrza i podlewa paliwa a tym czasam to powietrze wypuszcza blow off
mam sporo częśći do s13 ,s14 ,s14a
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

tps dobrze ustawiony?
kr240
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 80
Rejestracja: pn 07 lip, 2008 11:56
Kontakt:

zawór puszcza z powrotem w układ DV a jak ustawić TPS-a ?
kr240
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 80
Rejestracja: pn 07 lip, 2008 11:56
Kontakt:

może ktoś wie jaka wartość powinna być w nistune na zamkniętej przepustnicy ?
skolimus
Stały gość
Stały gość
Posty: 218
Rejestracja: wt 12 maja, 2009 18:16
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

kr240 pisze:może ktoś wie jaka wartość powinna być w nistune na zamkniętej przepustnicy ?
Przejrzyj serwisówkę, tam masz wszystkie wartości, które pomierzysz multimetrem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika silnika”