Sonda szerokowasmowa zamiast seryjnej ?

ECU, chip, SMT, ECU MASter, Apexi i inne wynalazki typu: EBC, kontrole trakcji, kontrole stuku,

Moderator: Moderator

kr240
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 80
Rejestracja: pn 07 lip, 2008 11:56
Kontakt:

Witam mam innovate lc-1 i zastanawiam się czy mogę podłączyć sygnał do komputera z sondy szerokopasmowej zamiast seryjnej. Tylko zastanawiam się czy to będzie ze sobą współpracowało . Niby w nistune to normalnie odczytuje . To jest komputer z Ka24de 96r.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Możesz wpiąć sygnał z modułu do kompa/wiązki ale będzie to wskazanie 'wąskopasmowe' 0-1 bo takie komp będzie w stanie czytać
kr240
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 80
Rejestracja: pn 07 lip, 2008 11:56
Kontakt:

czyli ja dobrze rozumiem to podłączyć przewód od lc-1 tam chyba jest żółty bądź brązowy i wpiąć normalnie do wiązki ecu i powinno wszystko być ok, ale mnie zastanawia skoro ecu obsługuje sygnał wąskopasmowy 1V to jak podłącze sygnał szerokopasmowy czyli 5V czy będzie poprawny odczyt ?
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

napisalem wyżej, musisz podłączyć WYJŚCIE z modułu sterującego innovate (nie bezpośrednio z sondy) analogowe 0-1 do wiązki
są tam wyjścia np właśnie na zegar lub do ecu, w tym przypadku będzie to symulowało zachowanie zwykłej sondy czyli wskazania 0-1 - będzie działało jak zwykła sonda dla ECU
kr240
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 80
Rejestracja: pn 07 lip, 2008 11:56
Kontakt:

oki, dziękuje bardzo za pomoc
radeklwh

to samo można zrobić w z32 z LM-2 po sondzie na stronie? który sygnał wykorzystać? szukać wyjścia analogowego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika silnika”